Bigpoint Merkez Ofisde Bir Gün Nasıl Geçiyordur?

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve Dontforgetme tarafından 16 Ekim 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Yıllardır merak ediyorum..

Sabah geliş kahvaltı pohaça çay, öğlen ana yemek, sonra çay molası gırgır şamata ve paydos

Acaba böylemidir??

Şu oyunda ki buglardan&hilelerden&botlardan&tutuculardan tp şp buglarından edebi kapı buglarından öğe geliştirme 20 seviye yapma bugundan bu tarz şeylerden haberleri varmıdır??

Oyunun %90'ı bot haritalarda bottan başka birşey yok bundan haberi varmıdır?

Hergün modlar takım liderleri o kadar şikayet alıyor raporlama yapıyor, bu raporlamaları okuyorlar mı? Okuyorlarsa yıllardır neden bir yaptırım& uygulama olmuyor??

2022 Yılına gireceğimiz halde neden hala unity hakkında hiçbir şey yok?

Darkorbit'i genel merkez ofisde sadece 1 kişi mi yönetiyor? Hiç ekip yok mu?

Giş kurallarına neden bağlı kalınmıyor? Uygulanmıyor?

Merkez ofis almanyada bir gün nasıl geçiyor nelerle uğraşıyor bu ekip sorunlarla hatalarla buglarla otocu botçularla uğraşmadıklarına göre birşeyle uğraşmaları lazım ama neyle???

Çok merak ediyorum

heatcontrol bunu beğendi.
  2. tryhardD

tryhardD User

Bence bu oyundan uzun süre önce vazgeçtiler varlarını yoklarını seafight(başka bigpoint oyunu)(unitye geçmişler) için yatırdılar. Buradan da koparabildikleri kadaar para koparıp eski oyunları bsgo gibi kapatacaklar... Bu acziyeti başka türlü açıklayamıyorum...

Dontforgetme bunu beğendi.
  3. Kesinlikle haklısın bende tamamiyle öyle düşünüyorum...Tek önceliği seafight ve farmerama ya yapıyorlar(İkiside bigpoint oyunu)

4. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Merkez ekipte gün nasıl geçiyor bilmem ama benim günüm önümde onlarca dosya ve kağıtla geçiyor. :D

İyi Uçuşlar!

tryhardD ve hayaligenc bunu beğendi.
  5. Lawyerdiniz modum gayet normal :D:D ama pardon siz instagramda biyografisine LAW lawyer yazanlardan nefret ederdiniz öyle demiyim sahi instada orada burada biyosuna lawyer falan yazınca şekil durduğunu mu sanıyorlar acaba :D

Bi ara bitane kadın vardı lawyer sürekli gösterişli fotolar falan paylaşıyordu hatta bitane professionel fotoğrafçi bile tutmuştu kendine o geldi aklıma belki hatirlamişsinizdir :D

YARGU bunu beğendi.
  6. hayaligenc

hayaligenc User

Selam,

Geçmişte ki düzeni az çok biliyorum, baya disiplinli çalışıyorlardı. Koronadan beridir bazı bölümler home ofis çalışıyorlar. Hala devam ediyor sanırsam.

Darkorbitin durumundan haberdarlar ama neden hala bekliyoruz sorusuna gerçekten bende sizin kadar merak etmiyor değilim :)

tryhardD ve Dontforgetme bunu beğendi.
  7. Almanlar dsipliniyle tanınır ama bu durum darkorbite yansımıyor dediğiniz gibi, belkıide bigpointi satın alan çin öyle istiyordur bilemedim açıkcası :)

hayaligenc bunu beğendi.
  8. hayaligenc

hayaligenc User

işin içinde değiliz o yüzden net yorum yapmak doğru olmaz (merkez yönetim kararı açısında), ilerleyen dönemlere görecez :)

9. YARGU

YARGU Guest

Bunların hepsi gösteriş, gösterişte para getirir.. :D

10. Sebebi saimon.

11. Shirei

Shirei User

Benim tahminim sizin de dediğiniz gibi Darkorbit'i büyük çoğunlukla unuttular çünkü daha fazla para kazandıracak diğer oyunlara yöneldiler. Zaten Darkorbit'i pay2win olarak tasarladılar geliştirme yapmasalar aktif ilgilenmedikleri halde pasif gelir sağlıyor. Arada minik updateler getiriyoruz hem event takvimlerimiz de var diye sallamıyorlar. Bot konusu işlerine bile geliyor, bug konusuna da kesin bir çözüm bulamadıklarını kabullendiler muhtemelen o yüzden geçici çözümler deniyorlar o kadar. Milletin yıllar önce sözlediği benim de aylar önce söylediğim sadece text bazlı düzeltme yapmaları gereken yerlere bile çözüm getirdimediler.

Misal GKSB ile yapılan kapıların ödülleri normal ile aynı değil bunu bildirdik, GKSB'de kapıya tıklayınca sağ taraftaki ''işe al'' kısmındaki saçma yazıları silip ödüller; bla bla yazamıyorlar. Daha bir şey söylemiyorum almanca küfür öğrenmeye gidiyorum :D

12. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Oyun pardon BigPoint komple YooZoo Games tarafından satın alınmış durumda. Bu arada belli aralıklarla YooZoo'nun sitesine bakıyorum ama Darkorbit veya başka BP oyunu hakkında hiç bir bilgi yok. Neyse başka yorum yapmak istemiyorum.

13. Bu dediğinle darkorbiti metalaştırıp tamamen gözden çıkarman çok manasız kıyamet :D

Neden diyeceksin?

Yaho mu yahuza gamesi bir holding olarak düşün..Bu holdingin pek çok kolu olabilri..

Bigpoint...Dippoint Cippoint Vs hepside birbirinden bağımsız oyun firmasıdır..

Yahuza gamesin sitesinde darkorbit ile alakalı birşey olmadığı darkorbitin sallamasyon olup kötüye gittiğini göstermez..Ortada bir bigpoint games var..Ve hali hazırda bu bigpoint hala darkorbiti yönetiyor..Fakat bigpointin patronları kimler yada kimlerden maaş alır bu bizi yani oyuncuları etkilemez..İlgilendirmez de Bigpointin patronu yahuza gamesdir ama yahuza games pek çok şeyin de patronu olabilir..Umarım anlatabilmişimdir..

Şey gibi düşün Türkiye Ve yavru vatan kuzey kıbrıs

Sanırım derdimi anlatamiyacağım ama umarım anlayanlar anlamıştır beni :D

Ben x bir firmada çalıştım daha önce o x firmasi x holdinge bağlıymış ama x holding bunu hiçbir zaman halka sunmadı göstermedi mesela :D

14. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Merak etme ben senin dediğini zaten biliyorum. Benim demek istediğim çok farklı bir durum.

YooZoo Games sitesinde bir bölüm ayrılabilir ve böylece belki yeni oyuncu gelebilir. Tanıtımı veya reklamı çok uzun zaman önce kesildi. Oyun kısır döngüye girdi yani pek yeni oyuncu gelmiyor gelse bile uzun süre devam edebildiğini sanmıyorum. Oyunda belli bir kemik oyuncu kitlesi kaldı. Bunların çoğu da malum şekilde oynuyor.

Zamanında doğru adımları atsalardı oyun şu anda çok farklı durumda olabilirdi. E-spor kategorisinde olabilirdi mesala ve düzenli olarak turnuvalar düzenlenebilirdi. Zamanında nasıl düzenlendiyse bunlar periyodik hale gelebilirdi.

Neyse hep yanlış anlaşılmaya çok uzun zamandır alışığım zaten. :) :D