Bot'la Mücadele + Yeni Oyuncu Kazanma

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Siddeq tarafından 23 Eylül 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Bu Fikirleri Destekliyormusun?

1. Evet 2 fikri de destekliyorum.

2. Sadece Bot ile ilgili konuyu destekliyorum.

3. Sadece Acemi Koruması konusunu destekliyorum.

4. Hiç birini desteklemiyorum oyun zaten çok güzel.

Sonuçlar sadece oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Siddeq

Siddeq User

Arkadaşlar merhaba.

2 konudan mutsuz durumdayız.

Bunlardan birisi tabi ki de Bot kullanıcıları.

Diğeri ise online sayısı. Yani gelen yeni oyuncunun bir kaç gün içinde kaçması.

2 si içinde bir önerim olacak sizlere. Ankete katılarak da destek verebilirsiniz..

BOT'u nasıl engelleriz?

Bunun cevabı basit bunu engelleyemeyiz. :) Ama bot kullanıcılarının bot kullanmaktan vazgeçmesini sağlayabiliriz.

Bilenler vardır belki zamanında Metin2 de bu durumdan çok çekti ve geçtiğimiz yıllarda OtomatikAvcı diye bir şey çıkardı. İnsanlar artık o oyunda hileye para vermek yerine oyunun parası ile oto avcı alıp takılıyor.

Peki biz bunu DarkOrbit e entegre edebiliriz.

Önerim şu şekilde ki tabi ki de oyuna resmi bir bot gelsin demiyorum.
    Oyunda para ile alınabilecek bir sistem olacak. Örnek "1 Haftalık X Paketi 10 TL" veya 10.000 Uridyum gibi.

Ne yapacak bu?

Maden toplayabilir.
    Günlük 1000 NPC kesebilir. (Sınırlı)
    Günlük 1500 Kutu toplar. (Sınırlı)

Yani bot a kıyas ile sınırları var tabi benim şahsi fikrimde oluşan rakamlar bu kıyaslarsak bot daha avantajlı ama bunu getirip oyun içerisindeki bot kullanıcılarına ban atma işini arttırdığımızda Metin2 de olduğu gibi herkes bot u bırakıp bu sisteme geçecek çünkü legal olmuş olacak.

Bu düşünceme ekleyeceğiniz fikirler varsa eğer mutlaka yorumlarda belirtin.

Online Sayısını Nasıl Artar?

Online sayısı geçmişe nazaran az biliyoruz. Zaten bu sebep ile server birleşmeleri olmakta.

Yeni gelen oyuncular çok kalmadan gidiyor. Bu oyuncuları oyunda tutarsak eğer chat eskisi gibi okunmayacak hızda akmaya başlar. :)

Ben eski bir oyuncuyum ama 6-7 yıl kadar ara vermiştim.

Oyuna sıfırdan başladığımda inanılmaz zorlandım.

Zorlanma sebebim ben 2000 vururken insanların gelip 65.000 vurarak beni sürekli kesmesi ve kasılmama engel olması oldu.

Acemi Koruması sisteminin gelmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yani oyuna yeni kayıt olan bir oyuncu 2 Hafta boyunca rakip oyuncular tarafından saldırı almamalı. 2 hafta ideal bir süre. Bu süreçte oyuncu gayet rahat gelişebilir.

Oyuncunun 2 hafta süreçte üzerinde sadece rakip oyuncuların hasar vuramayacağı bir insta kalkan görünümü olabilir. NPC lerden gene hasar alacaklar sadece rakip oyuncular gelip kasılmalarına engel olamayacak.

Görüşleriniz önemli tabi ki mutlaka ankete katılın ve fikirlerinizi yorumlarda bildirin arkadaşlar.

Herkese iyi forumlar..

2. goliat0

goliat0 User

Acemi koruması kısmı güzel ona destek verebilirim ama diğer bot kulanımı kısmına daha güzel bir şey düşünebiliriz çünkü senin örnek verdiğin oyunda item düşürme olasılığıda işin içinde yani bazı faktörler daha var bu yüzden para verip oyunun kendi sunduğu oto avcıyı alıyorlar. Darkorbitte bu durum daha farklı sizin npc lerden alacağınız şeyler sınırlı yani para vererek tp şeref uri credi almış olacaksınız sadece zaman işleyecek çok değişik bir şey olmaz yani.
    Acemi korumasında insta değilde diğer türlü görünmeyen bir koruma olabilir oyunbaşında olduğu gibi kimse sıkamıyor en yeni başlayanlara. İnsta gibi olursa lag olma ihtimali var söyliyim dedim. Görevler de ona göre ayarlanmalı çünkü pvp görevleri geliyor ona görede bir ayar çekilmeli.

3. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Konunuz Bölüm Kurallarına uygun olmadığından dolayı kilitlenip arşive taşınmıştır.

İyi Forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.