Cezai İşlem Hakkında Bilgi

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve ERDALBAGGAL tarafından 6 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Evet durup dururken diyorum çünkü ortada şu yüzden bannlandın diyecekleri bir sebep yok.
    Bundan 1 hafta önce forum hesabım 1 hafta bann yedi,

Baktım sorduğum sorulara cevap vermiyorlar bende konu açayım herkes görsün belki ''neden bannladıklarına cevap verirler diye düşündüm''

Ben yediğim bannın Ateistkeçi isimli arkadaşa (şaka maksatlı) Allağın ateisti dediğim için yapıldığını sandım, bann açıldıktan sonra, geldim, ve @Luminous Mod bannın o yüzden atılmadığını ve bann geçmişime baktığın'da bann gözükmediğini söyledi,

Uyarılar geçmişime bakıyorum en son

UyarıTarihPuanlarSona Erme Tarihi
    soru-cevap6 Haziran 202017 Haziran 2020

Bu gözüküyor ta 6 hazirananin bir olayı,

Şimdi teknik olarak, ben 1 hafta niye bannlandığımı ne sebepten bannlandığımı ne için bannlandığımı kusrumun ne olduğunu hiçbir şekilde bilmiyorum,

Bu konuyu açıyorum ki gelin bana söyleyin seni şu sebepten şu yüzden bannladık,

Hani bir yanlışlık oldu diyin, ip karıştırması oldu diyin, Söz birşey demicem ama bir neden söyleyin,

Beni bir hafta önce niye bannladınız?

Yoksa keyfe keder, ve canınınız istediği için mi bannladınız?

Adam akıllı soruyorum sorduğum soruyu görmeden gelip cevap vermiyorlar ben de bu konuyu açayım dedim,

Birkere sanırım moderasyonla ters gittiğin zaman seni forumdan etmek için elinden gelen herşeyi yapıyorlar sanırım,

Bannlanyorum ama niye bannlandığım belli değil? Suçum ne ki acaba?

Birde bannladıktan sonra bir tane daha forum hesabım var onu da aynı anda bannlıyorlar, sanki bannladıktan sonra gelip, niye bannladınız, ni için bannladınız diyip gelip tartışma çıkarıp küfür hakaret edicem,

Şaka gibi,

Hadi cevap verin yahu ben bir hafta önce niye bannlandım ne sebepten?

Eğer sebep yoksa, demek ki durup dururken bannlanma demektir,

Ni için bannlandım? Umarım burada da görmemezlik yapmazsınız mesajımı, inanılmaz derecede merak ediyorum

@Minerva
    @Titan.

karatayelektrik bunu beğendi.
  2. Sevgili @ERDALBAGGAL foruma pek yazmasam da takip ederim. Şahsını da defalarca kez görmüşümdür. Bir tane saygısız bir yazı , forum kurallarını çiğneyen davranışına denk gelmemişimdir.
    Hatalı bir uygulama olmuş olabilir. Moderasyon ile ilgilenen arkadaşlar da insandır. Hatalar olabilir. Kalbimizi kirletmeyelim , iyiyi düşünelim.
    Görevini kötüye kullanan arkadaş var ise şikayet edebilirsin. Modların kendisi ile bunu forum içinde döküp saçmadan da halledebilirsin.
    Oyunda yaşanan problemler nedeniyle son 1 haftadır forum gayet gergin. Moderasyon işi ile ilgilenen arkadaşların da zorlandığını düşünüyorum.
    Affına ve hoş görüne sığınarak bunu forum içinde yansıtmadan döküp saçmadan yetkili arkadaşlarla çözmeni rica ediyorum.
    İnanıyorum ki yetkili arkadaşların keyfi bir uygulaması olamaz. Ya yanlış anlaşılma olmuştur. Yada bir hata olmuştur.

ERDALBAGGAL bunu beğendi.
  3. Güzel yazın için teşekkür ederim, zaten herhangi bir saygısız çerçevede yazı yazmadım :)

Tek istediğim '^neden bannlandığımı öğrenmek''^ Hepsi bu,

Geçmiş geçmiştir yanlışlıklada olsa öyle yada böyle de olsa tek istediğim neden bannlandığımı öğrenmek.

Kötü bir şey mi soruyor talep ediyorum acaba

Kibar bir şekilde soruyorum cevap ta vermiyorlar ben de konu açayım belki görürler dedim,

25 yaşında bir insanım elimden geldiğince insanlara yardım eder sorularını cevaplarım, konular açarım, ama durup dururken bannlanıyorum tamam geçmişte bazı hatalarımız olmuş olabilir herkesin olabilir ama şu bannlanmadan önceki son 1 hafta hatta 2 hafta önceki mesajlarıma baksınlar bir tane kural ihlal dışı bir mesaj yazı görsünler, ben bu foruma bir daha girmicem.

Ha bana şunu da desinler, yahu biz seni bu forumda istemiyoruz sana kılız, seni sevmiyoruz takım olarak o yüzden sana böyle şeyler yapıyoruz

Ben yine eyvallah, çıkarım forumdan bir daha girmem yemin ederim ki,

Hayır çocuk değilim ergen değilim birde bannlandıktan sonra gelip yan hesaplarla küfür hakaret mi edicem,

Geçen de bir arkadaşın hesabı bak oyun hesabı diyorum ip karıştırılması yüzünden bannlanmıştı sonra açılmıştı,

Acaba diyorum bana da mı öyle oldu,

Adam akıllı ciddiye alıp cevap veren yok, sanki kafaya göre bannlanmışım da kimse bunu söylemiyor gibi çünkü uyarılar kısmında bile gözükmüyor neden bann aldığım şaka gibi..

Hayir şimdi kesin ben hayal görüyorumdur :) İşin komik tarafı o

4. Merakında yada hakkını aramakta sonuna kadar özgürsün. Haksızlığa uğradığını düşünen (ki anlattığına göre de öyle gözüküyor) bir insan olarak en doğal refleksindir. Gereksiz uzatmak niyetinde de değilim ancak forum içinde bu tarz konular görmek bence şık olmuyor.
    Niyetinin safiyane olduğuna imzamı atabilirim , ancak duygusal tepkiler sununca ortaya yanlış düşünceler çıkıyor.
    Hiçbir görevli arkadaşın art niyet ile sana yada bir başka arkadaşa davranış sergileyeceğine inanmak istemiyorum . Bunun bir izahı mantığı da yok zaten. Görevli arkadaşların da tek gayesi oyuncu arkadaşlarına yardımcı olabilmektir. :) Canını sıkma. Haksızlık varsa ilk biz savunalım ama önce bir konuyu kendin anla. sonrasında her zaman destekçin olalım :)

5. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Konunuzu açığa kavuşturayım. Hesabınızda herhangi bir ban işlemi gözükmemektedir. Burada bulunan konuda konu kuralları gereğince;
    Siz konu içerisinde 3 adet soru sorduğunuzdan dolayı yalnıca uyarma işlemi yapılmış. Onun dışında uyarılarınıza baktığımda herhangi bir 7 günlük cezai işlem son zamanlarda gözükmüyor. Yapılan işlem bende gözükmediği için ne yazık ki bir şey diyemiyorum. Yapılan cezai işlemin kesin tarihini veya aklınızda kalan bir işlem tarihi var mı acaba? Gerekli incelemeleri bu sayede yapabilirim.

İyi Forumlar.

6. Sayın modum o 6-7 haziranda ki olayı, benim bannım temmuzun 5'de yani dün açıldı,

Şimdi

Allağın ateisti tufanın dediği gib discord da birisiyle konuşarak yaparsan su gibi akıp geçer hele birde güzel bir muhabbet yakaladın mı

Şöyle bir şey önerebilirim, aramızda kalın :)D) Şim yanına tablet telefon vs almak yerine yandex tarayıcısında youtubede açtığın videoları yan sekmeye geçtiğin zaman, ekranın bir köşesinde kalıyor, o ekranı küçültüp oyun içindeki chat bölümüne yada grup bölümüne koyduğuın zaman ufak bir televizyon yaratıp hem oyun oynayıp hemde televizyon izleyebilirsin^^

ERDALBAGGAL, 27 Haziran 2020
    -------------------------

En son 27 haziran da bu mesajı attıktan sonra forum hesabım 5 temmuz 2020 ye kadar kapatıldı ve dün açıldı ben de dün merak edip, sordum ve bannın bu yüzden atılmadığını öğrendim luminious mod öyle söyledi,

Yani benim aklıma en kötü ''allağın ateisti'' İsimli şakadan bir sifat söylediğim için bannlandığım geldi her ne kadar şaka maksatlı söylesem ve sonuna gülücek atsam hatta modların ve tufan arkadaşında bu konudan bir şikayeti olmasa bile,

Zaten yine de o yüzden değilmiş,

27 haziran dan 5 temmuza kadar bannlandım,

Ve bakın sizin dediğiniz gibi niye bannlandığım hakkında en ufak bir bilgi bile yok, hatta işin kötü tarafı, bu hesapla benn 1 hafta bannlanmadım ve büyük ihtimalle hayal görüyorum sonucuna çıkıyor,

Çok üzücü benim adıma,

Umarım sizde benim adıma ne kadar üzücü bir durum olduğunu düşünebiliyorsunuzdur,

27 haziran gece saat 1 gibi bannlandım. saatlar bunlardır

Eğer gerçekten hala 1 hafta bannlandığımı görmüyorsaniz, büyük ihtimalle ben hayal gördüm hayal görüyorum dur demek daha başka diyecek sözüm olmaz, Yani 1 hafta bannlanıyorum ve 1 hafta bannlandığımı modlara ispat edemiyorum çok komik bir durum, :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 6 Temmuz 2020
  7. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Durum hakkında gerekli işlemler için inceleme talebim olacaktır. Bende bu durumu merak ettim. Yapılan cezai işlemlerde ne yazık ki son haftalarda bir kaydınız bulunmadığından dolayı da herhangi bir şey diyemiyorum.

İyi Forumlar.

ateistkeci bunu beğendi.
  8. İlginiz için teşekkür ederim, Ben de konuyu çok uzatma peşinde değilim, sadece sebebini öğrenmek istemiştim, yanlışlıkla olur, veya başka bir şekilde vs atılan bannın peşinde değilim sadece sebebini öğrenmek istemiştim,

Beni daha çok üzen kısım benim iki tane hesabım var doğal olarak iki tane de forum hesabım, Görüyorsunuz dur belki, Ben yalan söylemem hileye bulaşmam,

Ben ne zaman bannlansam, en azından eskilerden bahsediyorum anında diğer forum hesabımda bannlanıyor otamatikmen,

Bu bir kuralmıdır, yoksa, bana özel bir durum mu, şu forumda kaç tane yan hesaplarla gelip küfür eden, insanlar var siz görüyorsunuz, adamlar bannlanıyor yan hesaplarıyla gelip haksız oldukları halde bir de hesap soruyorlar ben bunu yapma peşinde de değilim, direkt o da bannlanıyor bu birazcık garibime gitti,

N/A,

Çünkü ortada bir log diyorsunuz,

Evet ama işin komik tarafı ben de hayal görmüyorum 1 hafta bannlandım :) Evet şaka gibi :)

Tek istediğim lütfen öğrendiğiniz zaman gelip buraya yazmanız

_-Thanatos-_ bunu beğendi.
  9. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Bu detaylı bilgiler için teşekkür ederim. Gerekli incelemeler yapılıyor.

İyi Forumlar.

10. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Eskiden yani vBulletin zamanında banlamak veya uyarı daha kolaydı. Uyarı seçeneği vardı ve 1,3,7 ve 1 ay ban seçenekleri vardı yanılmıyorsam. :D

Şimdi bu XenForo forumunda uyarı veya cezalar verilen puanlara göre oluyor ve o puanlamalar çok karışık. Sağolsun merkezden zamanında bu puanlamalarla ilgili 1 milyon baloncuk defa istememize rağmen bir bilgi gelmemişti. :D :) Uyarı vermek isterken verilen puandan dolayı bir bakıyorsun 15 gün ban alıyor veya değişik sürelerde. Daha önce verilen puan nedeniyle ceza almadıysa yani diyelim 1 puan lazım. Aradan zaman geçince başka bir moderatörün verdiği puan nedeniyle yine ekstradan fazla ceza alınıyordu. Mesela 1 gün ban atmak isterken 1 ay ban alan çok oluyordu.

Zamanında deneme yanılma vb şekillerde kaç puan kaç gün ban vs bir konu oluşturmuştuk. Belki o konu şimdi ilgili yani olması gerektiği yerde yok bu nedenle cezalar biraz karışık ve dengesiz oluyor olabilir.

Burada görevlilerde hata yok. Çünkü bu forumu seçip kullandıranların puanlama ve cezalara ait bir çizelge vs verememesinden kaynaklanıyor. :)

11. Ben en son bannlandığımla ilgili bir puan yada bir log yok işte :)

12. Luminous

Luminous Guest

Merhaba,

Sorununla şahsen ben ilgileniyorum, gerekli yerlere taleplerimi ilettim ve ben de sen gibi beklemedeyim. Bu durum gerçekten can sıkıcı ama @_KIYAMET_'in de dediği gibi XenForo platformu bu konuda biraz sıkıntılı. Lütfen biraz daha sabır gösterin, gerçekten bizler de çok merak ediyoruz.

Yarın gün içerisinde ilgili yerlerden yanıt beklemekteyim.

İyi forumlar dilerim.

13. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Küçük bir detayı sanırsam herkes gözünde kaçırıyor görevli arkadaşlarım da dahil. Bizdeki ceza sisteminde 1 haftalık bir ceza yok. Sanırsam durum şundan ibaret: Forumda bir yan hesapla ceza almışssınız. Forumda o hesapla ceza aldığınızda foruma giriş yaptığınızda direkt olarak ceza bilgisi sayfası ile karşılaşırsınız. Siz ceza almayan bir başka hesap ile foruma giriş yapmayı deneseniz bile tarayıcınızın çerezleri ve önbelleğindeki dosyalar nedeni ile o cezalı hesabınızın ceza bilgisi sayfası ile tekrar karşılaşırsınız. Bu durumda siz ana hesabınıza ceza almamış olsa dahi ceza almış olduğunuz yanılgısına neden olmuş. Tarayıcınızın çerezlerini ve önbelleğini temizledikten sonra ceza almayan hesabınızla foruma giriş yaptığınızda cezanız bitmiş gibi algılamışsınız. Sonuç olarak durum bundan ibaret.

Son düzenlenen: 8 Temmuz 2020
    Minerva, TheDarkMen_2 ve .Hypnos. bunu beğendi.
  14. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

ZenForo bu konuda biraz karışık bir forum alt yapısına sahip yani uyarı puanı veya banlama puanı hakkında net bir tablo vs olmadığı için işlemler çakışıp çok farklı sonuçlara neden olabiliyor. Mesela banlama yapılmayacak sadece uyarı verilecek bir üye eğer bu uyarı puanları birikip belli bir yere geldiyse otomatik ban alıyor. Banlama yapılacak kişi 1 gün veya 3 gün vs ban atılacaksa bir bakıyorsun 1 ay ban alıyor. :D :)