Chromin Telaşı Etkinliği Hakkında

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve .-sakin-. tarafından 10 Haziran 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. .-sakin-.

  .-sakin-. User

  Herkese merhaba, ticket atmıştım ama forum üzerinden dile getirmem gerektiği konusunda bir geri dönüş olduğu için konuyu buraya taşıyorum.

  3 Haziran 2021 tarihinde başlayan Chromin etkinliğinde Birleştir Bölümü'ne gelen ögelerin üzerinde yazan kalan süre ile etkinliğin bitiş tarihi uyuşmuyordu. Chrominlerin kullanılması için kalan süreyi oyun içindeki Birleştir Bölümü'nden takip ettiğim için henüz Chrominleri kullanmak için 1 günüm kaldığını düşünürken günlerdir uğraşıp topladığım Chrominler bir anda Şeref Puanı'na çevrildi ve bütün emeğim boşa gitti. Etkinlik tarihi forumda yazıyor diyebilirsiniz ama Birleştir Bölümü'ndeki süre forumda yazan süreden bir gün fazla olunca sanki etkinlik bittikten sonra NPC'lerden Chromin elde edilemeyecek ama kazanılan Chrominler bir gün içinde harcanabilecek gibi anlaşılıyor. Eğer böyle bir şey yoksa bu tarihler arasında neden uyumsuzluk var bunu anlayamadım. Hala Birleştir'de ögeler görünüyor ve geri sayım devam ediyor. Elimizde Chromin yok, bu geri sayımın amacı nedir merak ediyorum. En azından gerçekten topladığımız Chrominleri harcamak için ekstra süre verilseydi çok daha iyi olurdu. Oyundan kaynaklı bir nedenden dolayı 71k Chrominimim çöp oldu bu mağduriyetin giderilmesini istiyorum.
   
 2. BUKANN

  BUKANN User

  aynı sorunu ben de yaşadım etkinlik bitti, biter bitmez chrominler şerefe çevrildi, etkinlik bittikten 1 gün sonra çevrilmesi gerekirdi diye düşünüyorum
   
 3. ... 'elektrik ve su faturalarını son güne bırakmamak lazım' ...
  ama bırakıyoruz.
   
 4. .-Şimşek-.

  .-Şimşek-. Forum Moderator Team Darkorbit

  Merhabalar,

  Chromin etkinlik süresi forumda belirtilmiştir. Lütfen etkinliklerin tarihlerini oyun içinden değil forum üzerinden takibini yapın. Forumdan
  isteğinizi maalesef gerçekleştiremiyoruz.

  İyi forumlar,
   
 5. .-sakin-.

  .-sakin-. User

  Sayın yetkili,

  Öncelikle ben her ne kadar takip etsem de, sizde takdir edersiniz ki herkes oynadığı oyunun forumunu aktif olarak takip etmek zorunda değil. Oyun içi bilgilendirme diye bir şey vardır ve oyun içindeki bilgilerin doğruluğundan yapımcı taraf sorumludur. Oyunun içindeki bilgilendirme hatasının cevabı forumdan baksaydınız olmamalı ki ben zaten forumda etkinlik tarihinin yazıldığını da söylemiştim. Ancak etkinlikle gelen ögelerin tarihi ile forumda belirtilen tarihin uyuşmaması oyuncunun sorumluluğunda değildir, eğer bunun mantıklı bir açıklaması yoksa burada açık bir hata olduğu kabul edilmelidir. Aradaki gün farkından dolayı Chromin elde edilebilecek son günün forumda yazan tarih olduğu ancak elde edilen Chrominlerin Birleştir üzerinden oradaki ögelerin aktif olduğu süre boyunca kullanılabileceği anlamı çıkabilmektedir. O sebeple elde ettiğim Chrominleri kullanmak için etkinlik bitiş tarihinden itibaren bir günüm olduğunu düşünerek kullanmadım ve bütün emeğim boşa gitmiş oldu. Bu konuda bir şey yapamamanız böyle kurumsal bir oluşum için kullanıcı memnuniyeti açısından üzüntü verici ancak forumdan takip edin demek yerine en azından ortada kullanıcıdan bağımsız bir hata varsa bunu bir şikayet olarak kabul edip sonraki etkinliklerde tekrarlanmamasını sağlayabilirsiniz diye düşünüyorum, teşekkür ederim.
   
  ZamanınEfendisi[TR] bunu beğendi.
 6. kasap5127

  kasap5127 User

  Biz zamanında bunları söylerken kimse takmadı bizi. Hepinizin başına tek tek gelince anlıyorsunuz..
   
 7. .-sakin-.

  .-sakin-. User

  Şahsım adına takmama hali olmadığını söyleyebilirim. Yalnızca haberim yoktu, başınıza geldiğini ilk defa duyuyorum ama haklısınız bu tür durumlar destek bulmadıkça maalesef bir etki yaratmıyor; hayatın her alanında olduğu gibi.
   
 8. .-Şimşek-.

  .-Şimşek-. Forum Moderator Team Darkorbit

  Merhabalar,

  Öncelikle etkinliğin takibi oyuncunun sorumluğundadır çünkü forumda bütün etkinlikler ve detayları paylaşılmaktadır. Forum üzerinden işlem yapmam mümkün değil maalesef. Forum moderatörleri sadece forumun düzenlenmesinden sorumludur. Eğer bir haksızlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen Support ekibimize raporlayın. Ben bu bahsettiğiniz hatayı mutlaka raporlayacağım fakat sizden ricam bir adet ticket açıp bu sürecin hızlanmasında yardımcı olun. Aşağıda bırakacağım link size yardımcı olacaktır. Dilerseniz konuyu kilitleyebilirim.

  Support'a nasıl mail atılır

  İyi forumlar,

  Merhabalar,

  Söylemeniz düzelmesi için yeterli değildir. Bu tarz durumlarda lütfen Support ekibimize durumu raporlayın.

  İyi forumlar,
   
 9. .-sakin-.

  .-sakin-. User

  Cevap için teşekkür ederim.

  Etkinliğin takibi değil oyun içi bilgilerin doğruluğundan bahsettim. Bu kesinlikle oyuncunun sorumluluğunda değildir. Etkinlik takibine gelince de oyuncu isterse etkinliği takip eder, isterse etmez; bu oyuncunun kendi tercihidir. Ancak oyun içi bilgilerin doğruluğu konusunda böyle bir tercih olması mümkün değildir. Sanırım vurgulamak istediğim nokta tam olarak anlaşılmadı. Burada etkinliğin takibinden ziyade oyundaki bilginin hatalı/yanlış/uyumsuz olduğunu ifade ediyorum. Son olarak, konuyla ilgili zaten ilk önce ticket atmıştım fakat tarafıma ulaşan mailde konuyu foruma taşımam konusunda bir talep oldu ki bunu ilk girdimde de ifade etmiştim. Eğer forumdan tickete yönlendiriliyorsa bana neden böyle bir geri dönüş yapıldı anlayamadım, teşekkür ederim.
   
 10. .-Şimşek-.

  .-Şimşek-. Forum Moderator Team Darkorbit

  Merhabalar,

  Sizi gayet iyi anlıyorum yukarıda belirttiğim gibi bu durumu raporlayacağım. Eğer Support ekibimize bildirdiyseniz süreç hızlanacaktır. Umarım en kısa sürede çözüme kavuşur.

  İyi forumlar,
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 12 Haziran 2021
 11. .-sakin-.

  .-sakin-. User

  İlginize teşekkür ederim.
  Konuyu kilitleyebilirsiniz, iyi çalışmalar.
   
 12. kasap5127

  kasap5127 User

  SÖyledim, raporladım, başkasının raporlamasını da istedim, üstüme düşeni yaptım. Ancak konu kopyala-yapıştır cevaplarla örtbas edildi, kimse de destek olmadı. Artık herkes kendi çaresini arasın ctrl+c/ctrl-v cevaplar karşısında. Zaten adminler de diyor 1-2 kişi için birşeyler değişmez diye :)
   
 13. .-Şimşek-.

  .-Şimşek-. Forum Moderator Team Darkorbit

  Merhabalar,

  Umarım yaşadığınız sorun en kısa sürede çözüme kavuşur. Üstünüze düşeni yaptığınız için teşekkür ederim.

  İyi forumlar,

  Merhabalar,

  İsteğiniz üzerine konu kilitlenmiştir,

  İyi forumlar.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş