Destek Ekibi hakkında

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve FlamesLordTRR tarafından 8 Aralık 2023 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Merhaba değerli oyuncular ve gönlü darkorbit oyununda olanlar,
    Daha önce bu oyun gerek oyuncu ortamı gerek oyun ortamı adminler olarak cm ler olarak moderatorler olarak forum ortamı olarak support olarak oyun akışı ve akıcılığı olarak her şeyi ile dört dörtlüktü neden bu hallere geldi bilmiyorum. açıkçası bilmekte istemiyorum çünkü beni dahada üzüyor eskiden irislerimiz patladığında bile supporta yazıp irislerimizin telafisi verilirdi.

Malum maalesef her pazar günü oyunun genel sunucuları serverlarında lag donma sıkıntısından dolayı zeta kapısında patladım oyun yaklaşık 15-25 dakika bağlanmadı..(Gelir şimdi o çerez temizle önbellek doldur boşalt diyen ezbere konuşan kişiler :D )
    ben ise o gün bu lag tam başlamadan önce zeta dönüyordum 2 kapıda da 4 zeta verdi yani taktiğini bulmuştum o şekilde ilerlerken pat ne olsun lag cıktı oyundaki tüm hevesimi kaçırdı ve tekrar beni kapıya soktu kapıdan gir çık yaptığı için oyun havoc verme şansını 0 a düşürdü.
    ve bu sebepten dolayı havoc alamadım ve sıktığım x4 lazerleri rsb ler vs. de boşa gitti buna ek olarak ben de supporta yazıp derdimi anlatayım derken oda ne öyle resmen oyuncuda taktiği öğrenip oyun geliştiricilerine müdürlere ileteyim ki terfi maaş ikramiyesi alayım gibi konuşan bir şahıs jargonu ile karşılaştım support bile bu raddeye kadar geldiyse artık diyecek hiç bir şey bulamıyorum buyrun buda ekran görüntüleri;

GERİ CEVAP BİLE YAZAMADAN TİCKETİ SONLANDIRMIŞ !.

şimdi konudaki soruların cevaplarını şuraya yazayim.

1) Taktiği nereden biiyordun ? ve buna %100 nasıl inanıyorsun[cevap:Denediğin yöntem ile dönüyordum çünkü bu taktiği support ile paylaşırsam veya genele yayılırsa darkorbit farklı taktik verecek çünkü maalesef bir kaç yayıncı gelişi güzel taktikleri paylaşarak oyuncuların erişmesini zorlaştırmasından dolayı yönetim farklı taktikler oluşturarak böyle karar alıyor ki yönetim haklıda. o yüzden söyleme gereği duymadım supporta vs.
    2)Support ekibi forum ile alakadar etmez. şikayet olarak ankete cevap ver geç[cevap:bende biliyordum herhalde onu yapmayı fakat burası forum sonuçta adminler yönetim buralarada bakıyor ve oyuncularda görüyor sonuçta bu bir evrensel oyun.. ayrıca o anket hiç bir şeyi değiştirmeyeceğini düşünüyorum.-güvensizlik.
    3)madem taktiği biliyorsun neden devam etmedin peki ?[cevap:ben o kadar güçsüz gemim ile besleme çekiyorum zamanımı harcıyorum x4 rsb atıyorum kafa patlatıyorum senin o bi türlü çözülemeyen sunucun benim zevkimi kırıp tadımı kaçırıyor ve bunun telafisini istiyorum. sonuçta bu bir oyun iyilik paylaştıkça çoğalır... BİR UMUT !

umarım o malum ezbere konuşan şahıslar yine buralarda doluşmazlar okumadan geçeceğim onların yazılarını :)
    ha bu arada kendi öz eleştirimide yapacağım support bile bu hallere kadar düştü ise yönetimin gerçekten neden sağlıklı kararlar almadığını farkına vardım :')

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 9 Aralık 2023
  2. _Blade_

_Blade_ Guest

Merhaba,

Zeta kapısından havoc çıkarma şansı kapı başına %45tir, %45 şansı arttıracak veya azaltacak herhangi bir etken bulunmamaktadır. Kapının içinde patlasanız da kapıya gir çık yapsanız da havoc elde etme şansınız yine %45 olacaktır, bunun dışında anlatılan taktikler, yöntemler vs tamamen batıl inançtır, totem olarak düşünebilirsiniz.

İyi forumlar.

Zeus* bunu beğendi.
  3. maalesef size bu konuda katılmıyorum şans düşüren ihtimaller var ve o ihtimalleri yapmayıp bir yöntem deneyip %100 düşürüyorum havocları ayrıca asıl sorunum hala çözülebilmiş değil oyun sorunu yüzünden burada bir mağduriyet var hala anlatamıyorum sanırım eğer o lag sorunu olmasa idi kapıda havoc alıp cıkacaktım o yüzden telafi olarak yeniden zeta kapısı telafi ettirebilir misiniz ? eğer gerçekten bunu istemiyorsanız sizin iyi niyetinize kalmış bir durum ..

4. Resmî olarak zaten farklı bir açıklama yapılamaz. Ama gerçekte bir sürü hatalar buglar mevcut. Zaman zaman bundan faydalananlar bile cezalar aldı.

Bazı şehir efsaneleride yok değil hani, ema patlat radyasyona gir ayağını kaldır.... belki bunlarda ise yarıyordur kim bilir.

_Blade_ bunu beğendi.
  5. o malum youtuberlar taktikleri paylaşmasalardı yıllar önce o yöntemlerle her zeta girişimizde havoc düşürüyorduk ayrıca bilginiz olsun

onlar işe yaramıyor ama bi taktik var bulduğum onu deniyorum sürekli her seferinde de çıkarıyorum maalesef hiç kimse ile paylaşmayacağım hocam support çalışanlarıda dahil ! çünkü bu bir bug açık değil sadece oyun havoc alması için oyuncuların bir özellik sunmuş gizli bir özellik bende onu buldum ona göre çıkarıyorum burada bir suistimal kesinlikle yok ha bu yöntem yayılırsa büyük bir oyuncu kitlesine duyumu olur ise o zaman oyun yöneticileri yöntemi değiştirir sonra bende arayıp bulamam zar zor :D

ayrıca hocam resmi olarak güzel bir dil kullanılarak bence oyunun sorununu kullanıcılara yüklememelerini düşünüyorum oyun %50 şeref %50 tp desteği kodu verdi fakat lag sorunlarından dolayı gemiye tam stabil giriş bile yapıp oynatamadım bile ee o zaman ne anlamı kaldı ki bu kodun ?

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 8 Aralık 2023
  6. Esasen size destek amaclı yazdım. Resmî olarak derken sayın modumuz Blade nin açıklamasını kastettim. Ki zaten alıntı yi ordan yaptım.

Herkul için ise yararmı acaba diye merak ettim. Belki dener ise yarayıp yaramadığını size bildirirdim. :))))

7. _Blade_

_Blade_ Guest

Ben bir forum görevlisiyim bu tarz telafileri yapma yetkim yok maalesef, ben de o kapıdan havoc alarak çıkmanızı isterdim ama yukarıda da bahsettiğim üzere şans oranı %45 hemen hemen yarı yarıya diyebiliriz, sonuç olarak %55lik kısıma denk gelmişsiniz. Bug konusuna gelecek olursak hesabınız incelendiğinde böyle birşey varsa zaten ortaya çıkacaktır ki hesabınızın support tarafından halihazırda incelenmiş olduğunu düşünüyorum.

İyi forumlar.

8. hocam benim için sıkıntı yok kesinlikle sabaha kadar incelesinler ama öncelik şu bot hesaplara tutuculara trenlere daha çok önem verirlerse daha iyi olur ayrıca bug felan yok ortada darkorbit verme ihtimali yüksek olan bi yöntemi kendisi yapıyor hala anlatamıyorum size ne demek istediklerimi :)
    ayrıca havoc çıkma ihtimali %35 e düşürdüler son bi kaç seneden beri bilginiz olsun :) darkorbitin kendi yetkilileri açıklama yapmışlardı hatta.
    1 havoc derdinde değilim yine çıkarır alırım onu fakat demek istediğim nokta şu o kadar zaman kaybımı kim telafi edecek o kadar harcadığım cephaneler ? vs. vs. hala anlatamıyorsam mesajımı sade oku geç ya da yetkili birim olarak bu konuyu almanyadaki merkeze aktar lütfen !

herkül içinde ayrı taktik var hocam %100 yapma için muhtemelen belli olmaz bu arada belki de o supporttaki arkadaş hesabımı kara listeye almışta olabilir belki daha bundan sonra hiç vermez ama çalışıyor yani taktikler o taktikleri yaptığında darkorbitin verme ihtimalini arttırıyor .

BU KESİNLİKLE BUG AÇIK HİLE VB. DEĞİL maalesef yetkili arkadaşlara durumumuzu anlatamıyoruz :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 8 Aralık 2023
    zalaincolain bunu beğendi.
  9. DarwinTR

DarwinTR User

Totemlere hiç inanmam ben ayrı bir konuda, ticket admin'i nasıl böyle bir üslupla yazıyor orası çok ilginç.

10. oyun birine birşey yaptığında verdiği şeyi bir başkasınada vermeli.vermezse hilede olur üçkağıtda olur adminler dostlarına kıyakda olur .bilmem anlatabiliyormuyum.
    birileri sözüm ona çok şanslı olacak birdenemede her istediği olacak gemisini fulleyecek diğer garibim şanssız olacak uğraşacak uğraşacak gemisi hala ezik kalacak eskiden %30 du şimdi %45 olmuş şans olayı garibim hep şanssız olacak bence yok böle bişey olmamalı.olursa hilesiciside olur botcusuda olur.haa anlamamakda ısrar ediyorsunuz:(

11. Zeus*

Zeus* Guest

İlgili konuştuğunuz TA benim.

Şimdi gelelim neden öyle bir cevap verdim madem kendi açınızdan bizi kötülemek için yazdınız, bizde bize ilettiniz soruyu aynen buraya yazmak isterim.

SİZ: "Merhaba saygı değer oyun kurucuları ne güzel havoc alacaktım fakat bağlantı koptuğu için kapı havoc vermedi eğer oyun gitmeseydi %100 havoc alacaktım oyun gittiği için f5 attığımdan dolayı oyun gir çık algıladığı için sistem o yüzden havoc vermedi lütfen havoclarımı verin oyun kendi kendine bağlantı koptu tüm serverda gitti oyun lütfen güzellik yapın o kadar x4 rsb elitte harcadım o kadar zaman harcadım :("

Şimdi mesajınızı gördüğümde %45 olan oranı nasıl %100 yaptığınızı merak ettiğim için size hemen adından şu soruyu sordum.

BEN: "%100 Havoc alacağınızı nerden biliyorsunuz?"

Gelen cevap ise daha süperdir.

SİZ: çünkü kendi şansıma güveniyordum hocam :) fakat bağlantı koptuğundan dolayı oyunun kendi sistemi arızalandığı için bana havoc verme şansınında düşürdüğünü inanıyorum o yüzden bana telafı kapı vermenizi istiyorum o kadar x4 harcamıstım cıkacak diye o kadar ümit ediyordum oyun gitti dalga kendi kendine 0 landı çünkü hocam lütfen bana şans tanıyın :(

Şimdi buradan sonrasında fotoğrafı paylaştığınız bölüm geliyor.

BEN: Sizin dediğiniz şu,

Yıl sonunda milli piyango bana çıkacak rahat olun ama biletim kayboldu bana parayı verin :)

Umarım anlatabilmişimdir.

Şimdi konunun tam olarak açıklandığına göre yorumumu yapabilirim. Çünkü tek taraflı bir anlatım ile konu her alana çekilebilir.

Şu benim söylediğim laf ile "Yıl sonunda milli piyango bana çıkacak rahat olun ama biletim kayboldu bana parayı verin :)" sizin söylediğiniz laf olan, çünkü kendi şansıma güveniyordum hocam :) arasında ki fark nedir de bu şekilde bir konu açma fikrine vardınız? Üslup olarak ben bu üslubu beğenmedim diyorsanız size karşı şu şekilde cevap verip konuyu kapatmamı daha mı iyi bulurdunuz diye soru sormak da istiyorum.

%45 Çıkma ihtimali vardır, iade yapılmayacaktır.

Lakin kendi prensiplerim gereği bu şekilde yazılan bir yazıda ve tecrübelerimde hiçbir şekilde sonuç doğurmadan aynı bileti tekrar atmanıza yada 2 gün sonra başınıza buna benzer bir olay geldiğinde aynı şikayet ile destek ekibine geleceğinizi düşündüğüm için o şekilde cevap verdim. Ana hedef oyuncunun kendi keyfi içerisinde yaptığı işlemlerin değil, gerçekten sorun olan işlemlerin destek ekibine şikayetinin bildirilmesidir.

Bu alanda x bir oyuncu gelip şunu deme hakkın sahiptir. Ben şansıma güveniyordum, uzun atlama cpu ile atladım bana Goliath Plus gemisi verecekti, tam o sırada oyun laglandı yada dondu bu sebeple gelmedi. Goliath plus ımı verin :) Bilem anlatabildim mi Şimdi bu örneği verdim diye bir eksra konu açmazsınız umarım çünkü konu kilitlenecektir.

Ayrıca her alanda her yerde söylüyorum, bir oyunda % (Yüzde) ifadesi kullanılıp bir şeyin verilmesi vaat ediliyorsa, Örnek %45 havoc şansı, bu şansı kullanmak sistemin vereceği rast gele ihtimal üzerindendir. Siz bu ihtimali gerçekleştirmeyi çözdüyseniz, bu bir oyun açığı kullanımıdır, diğer adıyla bugdur. Sizde söyleminizde ben taktik buldum lafları, tamamen bir ben bug buldum ile aynıdır.

Lütfen tekrar durumlarda destek ekibini kötülemeye çalışmak yerine lütfen konunun bütününü yazıp bize mesaj atınız. Konunun genel alanı forum değil destek ekibidir.

Konu Kilit.

ateistkeci bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.