Duyuru Supporta Yapılan Şikayet Hakkında!

Konusu 'Resmi Duyurular' forumundadır ve hayaligenc tarafından 10 Ekim 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. hayaligenc

hayaligenc User

Selam arkadaşlar,

Son zamanlarda gerek chat, gerek forum gerekse discord kanalı üzerinden support biriminin geç yanıt verdiği yönünde şikayetlerinizi görmekteyim. Hem bununla ilgili hem de diğer konular hakkında kısaca açıklama yapmak istiyorum.

1-) Supportun yanıtlama süresi hakkında:

Support'un size yanıt verme süresi EN GEÇ 48 saat yani 2 iş günü'dür. İş günü Cumartesi ve Pazar dışındaki günleri kapsayan günlerdir. Eğer Cumartesi veya Pazar ticket gönderir iseniz yanıt gelmeyebilir. Aynı sorun için lütfen yanıtın gelmesini bekleyiniz ve aynı sorun için tekrar ticket atmayınız. Genel kurallarımız gereği oyuncuların supporta spam bilet göndermeleri yasaktır ve hesaplarına uyarı maiyetinde ceza (2 gün hesap kapatma) verilebileceğini hatırlatmak isterim.

2-) Hesap çalınmaları hakkında:

Hesap çalınmaları konusunda artık Bigpoint bu konuda size yardımcı olmamaktadır. İlgili açıklama için lütfen buraya bakınız. Bu yüzden hesap çalınma konusunda mail atmamanızı istirham ediyoruz. Fakat hesapta "kayıtlı otamatik ödeme" bilgileriniz var ise silebilir. Bunun haricinde hiçbir işlem yapılmamaktadır.

3-) Süresiz chat banları hakkında;

Hiçbir chat banı süresiz olarak kalmaz. Bu süre genel yönetimce alınan karar sonucunda 6 aya çekilmiştir. Bir oyuncu süresiz ban alması durumunda banı en erken 6 ay sonra açılacaktır. Erken ban açılma durumu diye bir şey söz konusu değildir. Bu yüzden bu tarz e-mail atmamanızı istirham ediyorum.

4-) Bot ve bug banlamaları hakkında:

Hepimizin en büyük sorunu ve dertlerinden biri olan bu 2 problem konusunda tek yetkili birimimiz merkezdir. Sizlerden gelen şikayet sonucunda bunları merkeze aktarıyoruz. Alınacak aksiyonları sadece ama sadece Merkez tarafından yapıldığını, ülke takım yönetimlerin herhangi bir yetkisi olmadığını defaaten bildirmek isterim.

5-) Yönetim şikayetleri hakkında:

Şikayet etmek tüm oyuncularımızın en tabii hakkıdır. Fakat herhangi bir yöneticiyi ya da çalışanı şikayet ediyorsanız şayet elinizde delillerle birlikte bunu sunmanız. Eğer haksız bir durum söz konusu ise ilgili aksiyonların en kısa sürede alınacaktır. Fakat sadece söyleme dayalı şikayetlerin bir geçerliliği olmadığını tekrardan hepinize hatırlatmak isterim (Şikayetlerinizi genel merkezimize de yapabilirsiniz).

6-) Pushing şikayetleri hakkında:

Tüm şikayetler titizlik sonucunda incelenir ve GİŞ kurallarımıza göre ceza verilir. Tabii ki bu durumu suistimal etmeye çalışan hesaplarında olduğunu biliyoruz. Söz konusu ilgili incelemeleri detaylı yapıp akabinde cezaları verdiğimizi hatırlatmak isteriz. Mağduriyet yaşanmaması adına tüm oyuncularımızın bu konuda dikkatli olmasını rica ediyorum.

Ayrıca farklı ülkelere ait şikayet edilen hesapları ilgili ülkeye ait ICM iletilir. Yoğunluktan dolayı ceza verilmesi konusunda gecikmeler yaşanabilir ama hesabın ceza almama gibi bir durumu söz konusu değildir. Söz konusu bu durumu ceza veren kişiler takip etmekte ve gecikme olması durumunda ilgili ülke yönetimlerine Merkez aracılığıyla uyarı göndermekteyiz.

7-) Payment değişimi hakkında:

Bu değişimin genel merkez tarafından yapıldığını belirtmek isterim. VPN kullanımı yasaktır. Bundan dolayı yaşanan mağduriyet sonucunda GEO İP değişimi maalesef yapılmamaktadır. Söz konusu dikkatli olmanızı istirham ediyorum. Reddedilen bir hesabın (VPN harici) tekrardan GEO İP değişim için başvurma süresinin en az 3 ay olduğunu hatırlatmak isterim. 3 aydan önce yapılan başvurular reddedilecektir.

Unutmayın support birimini yanıltmak, gereksiz yere meşgul etmek, takım üyelerine küfür etmek, spam mailler göndermek hesaplarınızın kapatılmasına neden olabilir. Ayrıca spam mailden dolayı mail adresiniz kara listeye alınabilir. Bu tarz durumların yaşanmaması adına lütfen daha dikkatli olmanızı ve sorun/sorunlarımızı adabı muaşeret kuralları çerçevesinden belirtmeye özen göstermenizi tekrar tekrar istirham ediyorum.

Anlayışınız ve yardımınız için şimdiden sonsuz teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    Darkorbit Türkiye Takımınız

-«ByTURAN»-, .Mephistos. ve kaptan34 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.