Ebedi kapıdaki yaratıkların kaybolması

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve TanrıEru tarafından 22 Ağustos 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. TanrıEru

TanrıEru User

Konu doğru kanalda mı emin değilim yanlış yerdeyse gerekli yere taşırsanzı sevinirim

Malum ebedi kapı sıralaması varken ben ve arkadaşlarım bu sıralar çok sık girmediğimiz oyunda sıralama kasıyoruz ilk 5 içinde tabii 400 450 dalga gibi ilerleme yapmak gerekiyor benim ve arkadaşlarımın başına genel olarak gelen şey yaratıkların durup dururken ortadan kaybolması.

İlk dalgada herhangi bir sebep yokken 350. dalgadaki uber anni yaratığı ımpulse yaratığına dönüş yaptığımda yok oldu anlam veremeyip uzun bi süre bu durumdan rahatsız oldum çünkü daha öncesinde oyun içerisinde de gözükmeyen ama hasar veren gemiler ile karşılaşmıştım nadirde olsa bu durumun devamında dün arkadaşımın 408. dalgadaki Stroke yaratığı 30 40m cana sahipken ortadan kayboldu tabi 350 ve sonrasındaki stroke yaratıklarının verdiği şeref tecrübe malum ephon birleştirip bekletmiş %50 şeref çekilmiş yaratığın canının azalmasını beklerken birden bire avcı konfide ephonsuz modülsüz kapıyı bitirmek bir hayli üzücü oldu bu durumla daha önce karşılaşan var mı veya yaşayan var mı merak ediyoruz doğrusu eğer varsa buna sebep olan şeyin ne olduğu hakkında fikri olan var mı sormak isterim :p 120milyon yerine 60milyon şeref almak bir miktar üzücü çünkü.

2. Aliens

Aliens User

Onu hiç yaşamadım. Ama şunları yaşadım: Kredi ve destek harici diğer hiçbir ödülü vermedikleri olmuştu NPC'lerin. Ki özellikle bunu Uber Kristallon'da yaşadım. Yaşadığım bir diğer ilginç durum ise, kapıya atladım ve geri sayım yaptı ve tam NPC'ler gelecekken beni kapıdan x-8 haritasına attı. :D Gerçi kapım yanmadı ama ilginç gelmişti.

Ama \\ Strokelight Barrage // kaybolması çok büyük bir sorun bence. Çünkü kapıdaki nihai hedef o NPC'nin ödülü.

3. TanrıEru

TanrıEru User

şey işte bu biraz benim dediğim ama sende daha erken olmuş gelmeden yok olmuşlar :D

bu çok üzücü ve kalp kırıcı ya 120milyon şeref nere 60milyon şeref nere gerçekten cok üzücü ve hani kapının bu dalgalarının olayı tamamen vermiş oldukları şerefken :(

4. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Genelde ebedi kapı yapmama rağmen bu sorun başıma gelmedi ama şöyle bir tespit yaptık; Şeref buglarının çok popüler olduğu dönemlerde ebedi kapılarda bug yapabilmek için olağan şekilde kapı yapmayan oyuncular, bazı denemelere girişmişti ve bunların sonucunda çoğunda yaratıklar kaybolmaya başlamıştı bug yapmaya kalktıklarından dolayı. Bu dönemden sonra bir daha olağan şekilde kapı yapan kimseden bu tarz şikayetler duymamaya başladık.

Açıkçası uzun süredir rastlamadığımız soruna tekrar rastlamamız olağan dışı bir sorun bu yüzden dolayı TR-Teknik ekibimiz tarafından daha detaylı incelenmesi için Support ekibimize Ticket atabilirsiniz. Bu sayede münhasır mı yoksa genel bir sorun mu bu dalgalarda tespit etmiş oluruz. :)

S.S.S. Support' a Nasıl Mail Atılır | DarkOrbit TR

İyi Forumlar.

5. Aliens

Aliens User

Sen fenasın adamım. :'D

6. TanrıEru

TanrıEru User

Artık bu kısımda bana iğnelemi mi yapıyorsunuz yoksa dürüst olmaya mı çalışıyorsunuz onu anlamadım fakat şahsım adına bug yapıp buraya yazacak kadar salak olmadığımızı söyleyebilirim kaldı ki bug yapsak 350 400de mi kullanırız bu haklarımızı eğer ebedi kapıyı yapan biriyseniz siz de gayet biliyorsunuzdur ilerleyen dalgaları kaldı ki hesabın rütbeli bir hesap olduğunu da hesaba katarsak 100milyon şeref için neden 9-12 milyar şerefi çöpe atmak niyetine gireyim çok aptalca değil mi sence de :D
    Ha isterseniz inceleme için tekrardan ticket atabilirim bug konusunda

Supporta konu hakkında ticket atıldı bu arada

Ha şunu eklemek isterim bu konuda neden yazan olmadığına belki bir miktar mantıklı bir anlam getirmek için kapının içinde stroke hariç 50 farklı wave daha var her tur bildiğiniz gibi herhangi bir oyuncu bu bugu bu dalgalarda yaşaması durumunda bundan hiç şikayetçi olmaz üstüne keyif alır ve mutlu olur şahsen 550m canı olan atendın yok olması bana keyif verir :D ama kaybolan şey stroke olunca daha çarpıcı ve dikkat çekici oluyor @Aliens da ekleme olarak söylemiş wave daha gelmeden son buldu diye hemen hemen aynı kapıya çıkıyor zaten durum yaratıklar ortadan kayboluyor belki diğer arkadaşların yazması için bu konu bir fırsat olmuş olur :p

7. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

İğneleme yapmam ben söyleyeceğimi direkt söylerim, az buçuk görmüşsünüzdür bildirimlerimden. :)

Sorunun daha öncesinde olma sebebini açıklamak istedim size üstün körü bir supporta ticket atın incelensin dememek için.

İyi Forumlar.

TanrıEru bunu beğendi.
  8. Aliens

Aliens User

Stroke kaybolmalarında aslında bir çözüm yolu daha var, bir BUG vs kullanılmadan yaşandığında tabii.

O da ne mi? Duş. :D

TanrıEru bunu beğendi.
  9. TanrıEru

TanrıEru User

Pekala öyle olsun :D teşekkür ederim ince düşünceniz için supporta yazdık dediğim gibi ama buraya da diğer oyuncu arkadaşlar da ekleme yapmak ister belki diye konu açmak istedim bilete bug hakkında raporlamayı en yakın zamanda yapacağız dönüş olması durumunda forumdan bildirilir yazılmış bu arada

Bi de sen beni cok üzüyon nie böle yaptın ki şimdi

Son düzenlenen: 22 Ağustos 2021
    YARGU bunu beğendi.
  10. Viraaa

Viraaa User

4-2 pvp de 10 k 10 k vurularak kesilmistim.yanimda kimse yok kimin sıktıgı belli degil.haritada kimse yokken :)) halkada 2 milyon kusur kalkanim varken:)) gemi ozelligi desen degil.resmen gorunmeyen birisi 10 k vurarak kesti beni:)

11. _ardaarda_

_ardaarda_ User

kısla duzgun konusun

12. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Konu içeriğinden bağımsız olarak aynı tutumları tekrar sergilemenizden dolayı gerekli cezai işlem yapılmıştır.

İyi Forumlar.

TanrıEru bunu beğendi.
  13. TanrıEru

TanrıEru User

Evet bunu kesen kişi tarafında yaşamıştım ben bi oyuncuya sıktığımda ısrarla karşılık vermeyip en son chatten nerden kestin beni gözükmüyosun ki sadece hasar yiyorum diye özelime yazmamıştı bu durumlar çok sık olmadığı için oyuncular üzerine düşmüyor fakat böyle stroke da falan olunca bu tarz bir konun açılması gerektiğini düşündüm :D

14. Viraaa

Viraaa User

dostum ana sayfada kesende gozukmemisti beni.kimin kestigi belli degil:) o gun ne oldugunu halen anlamiyorum.

15. Bu dediğin olay uzun zamandır var.

Sadece enternal kapısına özel durum değil tüm kapılarda var daha önce konu açtım ama teknik ekip olmadığından kilitlenmesini rica ettim. (Yanlış hatırlamıyorsam tabi)

ABG ve delta kapısında çok denk geldim enternal aşırı derecede oluyor.

Support yazacaksın onlarda merkez ekibe sonrası yok kolay gelsin :D

kaptan34 bunu beğendi.
  16. kaptan34

kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

Bu sorunun çözümü var da işte :D

polatalemdar311 bunu beğendi.
  17. TanrıEru

TanrıEru User

neymiş

18. Aliens

Aliens User

Evet, Ebedi Kapıda 399. dalgada iki adet Impulse'yi köşeye yolladım ben ise haritanın ortalarındaydım. Lavoboya gittim ve geldiğimde patlamışım. NPC'ler kendiliğinden kayboldukları için kapı öteki dalgaya geçti ve ben bu sebepten dolayı imha oldum. Eh, Impulse dalgasında da başka amaçlar yapmaya kalkmaz insan ki zaten hiçbir zaman bu kapıda başka bir şekilde işleyişe müdahalede bulunacak şeyler yapmadım.

Sanıyorum benim yaşadığım bu oyunun hatası sebebiyle uğradığım kaybın herhangi bir telafisi olmayacak. Ama lütfen bu sorunu raporlayın. Kapıda NPC'ler kayboluyor. Bazı NPC'ler ödül vermiyor vb çok fazla sorun var. Şimdi bu kadar güzel ve bol ödüllü dalgalara ulaşmışken yaşadığım bu hezimet verici durumu yaşamak zorunda değilim. Oyunun kendisinden kaynaklı hataların da bedelini ödemek zorunda değilim. Artık bizim elimizde olmayan tamamen sistemin hatalarının sonuçlarını da ödemek zorunda değilim.

Buyurun görseller:

Çok açık ki kapıda epey bir süre hiçbir NPC öldürülmedi. Support gemime ve seyirime girse kapıda Impulse de kesmediğimi rahatlıkla görebilir. Impulse kesmeden Uber Kristallin tarafından öldürülüyorum. Eh, Boss bölümünden bir önceki aşamada da 3 adet NPC'den 2'si öldürülmeden de Uber Kristallin'lerin gelmediğini de biliyoruz. Şimdi sorarım size, ben bunun bedelini ödemekle mü yükümlüyüm?

Bu konuda zararımı tanzim edebilecek ne yapılabilir, bilgi alabilir miyim lütfen?

19. TanrıEru

TanrıEru User

@kaptan34 modumuz sebebini biliyordu ama söylemedi al bak sonucu ne oldu :p

20. 400.Dalgaya kadar uğraş sadece 8 tane hizlandırıcı versin kapı şaka gibi...