En iyi Performans

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve PİONEER tarafından 3 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. RobinKudin

RobinKudin User

Güzel sistem *** internetin iyiyse Darhorbit kasmaz

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 3 Şubat 2020
  2. PİONEER

PİONEER User

denedim muazzam birsey tesekkürler :))

***nedir ?

3. Themis.

Themis. Guest

Merhaba,

Cevap veren @ERDALBAGGAL üyemize teşekkür ediyorum. Gayet yeterli bir açıklama yapmış buna ek olarak ''Flash Player tamamen İşlemciden güç aldığından sadece Darkorbit oynacaksanız İşlemcisi iyi bir cihaz bakın'' önerisine pek katılmıyorum açıkçası, evet Darkorbit işlemciden güç almakta lakin sadece istemcinin güçlü olup diğer donanınların vasat olması internetten video izlerken bile sorun yaşabilir sizlere. Bu yüzden ben bu gibi sorulara en kararlı çalışacak sistemleri önermekteyim. Atıyorum 2080 Tİ ekran kartı var ama işlemci i3 :D olmaz yani mantıklı değil bence :D

Bu arada forum içerisinde diğer oyunlardan bahsetmek yasaktır. İlgili mesajlar sansürlenmiştir. Lütfen tekrarlamayınız.
    Hayırlı olsun efenim gayet iyi bir cihaza benziyor. Ben AMD ci olduğumdan İnteli pek sevmiyorum :D

Sormak istediğiniz başka bir soru yoksa konunuzun kilitlenmesini talep edebilirsiniz.

İyi forumlar.

Minerva ve ERDALBAGGAL bunu beğendi.
  4. Kesinlikle haklısınız :) Ben işlemci iyi olsun diğer cihazlar kötü olsun diye birşey demedim kesinlikle umarım bana yazmamışsınızdır o cevabı :)

İşlemci daha çok masaüstü, internet oyunları vb şeyler için önemlidir,

Diyelim strateji oyunu oynuyorsunuz strateji oyunlarında işlemci ön plandadır, bu yüzden iyi bir işlemci ile rahatlıca oynanabilir, mesela şehir kurma oyunları çiftlik oyunları vs vs işlemciye çok yük bindirir,

Aynı zamanda ekran üzerinde ki 80 tane kristalinde aynı etkiyi yaratmakta,

Normal ilerlemeli oyuınlar için örnek CO* 2080ti kullanıp yanina bir i3 8.nesil koysanız bile tüm yüksek ayarlarda kasıntısız oynarsınız, çünkü oyun işlemci odaklı değil grafik odaklı,

Ama aynı donanımla strateji oyununa girerseniz, dersiniz ki bende 2080ti var nasıl bu performansı alıyorum :D

Karışık işler ama darkorbit tamamen işlemci odaklı olduğu için ve arkadaş da darkorbite örnek verdiği için

Ona ryzen 5 2500x'i örnek verdim çünkü ryzen 5 2500x'in içinde bir dahili grafik kartı olmadığı için oyuna girdiği zaman diretk ekran kartından alacaktır performansı,

edit:Bu konular hakkinda konuşmacı köşesinde üyeleri bilgilendirme amaçlı bir konu açsam acaba sorun teşkil edermi herkesin okuması için detaylıca anlatsam?

5. PİONEER

PİONEER User

suan fps 62-64 yeter galiba yada daha fazla arttirma sansim varmi ?

6. Themis.

Themis. Guest

Merhaba,

Tabi Kurallara uygun bir konu açarsanız bir sorun olmaz oyun ismi vb. Daha yeni banınız açılmış ne de olsa aman diyim dikkat edelim :D
    Evet kesinlikle yeterlidir. Arada çerezlerinizi temizlerseniz hiç bir sorun yaşamazsınız.

İyi forumlar.

ERDALBAGGAL bunu beğendi.
  7. PİONEER

PİONEER User

savasda ve kapida beklerken 30 fps neden ?

karantinada 20 pfs neden ?

8. Luminous

Luminous Guest

Merhaba,

Art arda mesaj yazmak yasaktır lütfen bu konuda özen gösteriniz. Mesajlarınızı birleştiriyorum.

Fps sorunu Unity'ye Geçiş ile zannımca yüksek oranda çözülecektir. Yukarıda bahsedilen adımları uyguladıysanız (çerezleri temizleme, vs.), geriye yapabilecek pek bir şey kalmıyor.

İyi forumlar.

9. Bu yazımda FM tarafından değiştirilmiş bazı sözlerim kural ihlali olabilir hatta ceza alabilir mişim :D

İş kalmadı galiba yazımları değiştirdiğinize göre ;)

Gerekli cevaplar verilmiş zaten o kadar forum linki var ki hepsi eski keşke onları güncelleyip veya daha faydalı içerik üreterek paylaşsaydınız :(

Unity geçsek artık oyun kasması donması vs bitse artık :D Acaba bunu görecek miyiz ;)

10. i7-8750h işlemci 16 gb ram ve 6 gb gtx 1060 ekran kartım var opera kullanıyorum ve tarayıcıyı harici grafik sürücüsü [ ekran kartı] ile çalıştırıyorum. 15 20 dk sonra oyunda takılmalar kasmalar oluyor hertürlü f5 atma gereği duyacaksın. üstelik full grafiklerde sadece 5 dakika oynayabiliyorum sonra f5 atmam gerekiyor F tuşuna basınca sol üstte MEM yazan yer anlık olarak sürekli artıyor 400 ün üstüne çıktımı f5 atmazsan takılmalar oluyor portallardan atlayınca geç yükleniyor. buda böyle bi oyun işte .

11. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Uyarı almadan direkt olarak ceza almak mı isterdiniz? F klavyede de Q klavyede de c ve s harfleri yanlışlıkla basılamayacak kadar birbirlerinden uzaktadır ve aynı yanlış aynı şekilde iki defa yapıldığında bu artık 'yanlışlıkla' olmaktan da çıkmaktadır. Yanlış yazmış olduğunuz kelime direkt olarak ceza gerektirirken mesajınızı düzenleyip sizi uyarmayı tercih ettim. Bu konuda yetkinliğimizi ve görevlerinizi sorgulamanız yapılması gereken işlemi değiştirmeyecektir. Tekrarı dahilinde de uyarı almadan ceza alabileceğinizi belirtmek isterim.

Kurallar'ı inceleyerek ceza gerektiren davranışları öğrenebilir ve kuralları ihlal etmekten kaçınabilirsiniz.

İyi forumlar.

ateistkeci bunu beğendi.
  12. Öyle yazıldığını biliyordum öyle yazmıştım.

Banlanacak bir şey de yok tmm hadi c ile s karıştı ama hakaret küfür bir anlamda çıkartamadım :D Bu kadar da art niyet aramanıza bence gerek yok :) Hiç güleceğim yoktu :D

Allah'ta sizi güldürsün :D

Hee illa banlayacak bir neden arıyorsanız direkt banlayın alışkınım ;) Başka hesaptan sonradan girip küfür etmem merak etmeyin ;)

13. PİONEER

PİONEER User

kilitnenebilir sagolun

14. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Diğer bir konuda yazıklarım ;
    aynen bu konu içinde geçerlidir. :)

Tek sıkıntı bilgisayarlarda değildir. ;)

15. Themis.

Themis. Guest

Merhaba,

Burada sizlere yardımcı olmaya çalışan insanlara karşı biraz daha uslubunuzu korumanız gerekmekte, bunu bir kural olarak değilde insani bir görev olarak benimseyebilirsiniz mesela, Uslup bozukluğunuzdan ve mevcut konuyu saptıracak mesajlarınızdan dolayı hesabınız hakkında gerekli cezai işlem uygulanmıştır.
    Talebiniz üzerine konunuz kilitlenmiştir.

İyi forumlar.

ERDALBAGGAL bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.