Eternal Bug

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve Y*A*R*A*S*A tarafından 28 Şubat 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Tags:
 1. ONURBEY

  ONURBEY User  İyi akşamlar;

  Hafta sonunda Kronos kapısını yapmaya karar verdim. Kronos için 21 kapı açmak gerekiyor.

  Ya ALLAH dedim, tüm destekleri çektim, % 50 TP ŞP ne varsa aldım. Kapıları bitirdim.

  Altımda ki rütbe bana yaklaşıyordu, bütün kapıları yaptıktan sonra arayı baya aştım. Tamam dedim, artık yetişemez.

  Az evvel oyunu açtım, bir de ne göreyim, bütün emeklerim boşa gitmiş, sadece 9 bin puan sonra, rütbem düşüyor, :( :( :(

  Yani;

  Oyunda bu BOTLAR, BUGLAR olduğu sürece, bir arpa boyu yol gidemeyiz.

  Rütbe umurumda değil, burada anlatmak istediğim;

  Bu oyunda BOT ve BUG var, kullananların yanına kar kalıyor, Kullanmayanlar ENAYİ durumuna düşüyor.

  Açtığım;
  BUG, BOT ( Yendi ) vs BEN ( Yenildim ) konumda da belirttiğim gibi; YENİLDİM. :( :( :(

  Saygılarımla.
   
 2. .Sancak.

  .Sancak. Guest

  Merhaba,

  Size geçmişi nasıl anlatabilirim inanın bilmiyorum. 2008den beri buralardayım, kimlerin kimlerin gittiğine şahit oldum. Haksız ban yiyenler de oldu evet, onların da hesapları geri açıldı. Daha önce ki bir yazımda da söylemiştim, sistem tarafından yasaklı program kullanıldığı tespit edilen her bir kişi er ya da geç cezasını çekecektir. Ama işte, haklı ban mı olur haksız ban mı, onun belirlenmesi biraz zaman alabiliyor. Bu konuda da sizlerden biraz anlayış beklemek pek de yanlış bir şey değil sanırım :)

  Bu kadar emojiden sonra beni de bir gülme aldı doğrusu :) Hep gülün lütfen. Fakat söylediklerime değil, haksız kazanç elde edenlerin gün gelince arkasından beraber gülelim.

  İlla ki vardır. Merkez ekip bu tür şeyleri pek paylaşmaz bizimle. Sadece bilgileri dahilinde olduğunu ve çalışma yürüttüklerini belirtirler. Fakat nasıl bir yol izleyecekleri konusunda pek bilgi vermezler.

  Haksız İthamdan ötürü hesabınıza cezai işlem uygulanmıştır.

  Öncelikle çok güzel şeyler yazmışsınız, her biri için tekrar tekrar teşekkür ederim.

  2011-2012 yıllarında dediğiniz o olayda yanlış hatırlamıyorsam 2013te toplu bir ban gerçekleşti. Belki de Darkorbit tarihinin en çok hesap kapanan banlamasıydı. Hem oyun programlardan arındırıldı, programlar tamamen etkisiz hale getirildi. Hem de haksız kazanç elde eden kişiler hesaplarına veda etti. Bazı şeyler biraz geç ilerliyor evet farkındayız. Fakat dediğim gibi, bazı şeylerden emin olunması gerekiyor. Herkes birbirini şikayet eder, birisi sizi durduk yere şikayet etse ve durum araştırılmadan hesabınız kapansa haksız bir şekilde. Ne düşünürsünüz?

  Örnek veriyorum; Oyundan sıkılmış fakat sadece seprom beslemek için oyuna girenler var. Günlük giriyor, seprom beslemesini yapıp çıkıyor. Ve bu belki de aylarca böyle devam ediyor. Fakat tutup da bu adamın 100 milyon seprom beslemesi var diyerek de beslemeler maalesef ki silinemez veyahut cezai bir işlem uygulanamaz. Bu sefer oyuncuya haksızlık olmaz mı?

  Şöyle bir rehberimiz mevcut ; DO İstemcisini İndirme ve Kurma Rehberi

  Fakat daha da detaylandırılmasını isterseniz bu çalışmayı birlikte yürütebiliriz. Benim konuma yazın, daha iyi ne yapabiliriz bunu konuşalım isterim.

  İyi forumlar.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 2 Mart 2021
 3. g503

  g503 User

  eldeki veriler:
  1.daha önce bu şekilde eternalda yapıldığı gibi hangar bırakarak gizlide milyon milyon x4 kasıldımı(kasıldı)
  2.peki bu milyon milyon x4 yapanlardan banlanan oldumu(olmadı.eğer olduysa bir admin beni düzeltsin lütfen)
  şimdi sayın adminlerim eldeki bu örnek kapsamında bizim nasıl bi çıkarım yapmamızı istersiniz sizin mantığınhızı ele alalım o zaman 3-4 sene sonra bu milyon x4 yapanlar banlanır kesin eternal da aynı şeyi yapanlarda 6-7 seneye banlanır e nede olsa siz adalet er geç sağlanır diyorsunuz.ama eldeki veriler gayet açık aynı şekilde kasılan x4lere bir ban gelmediyse bu eternalda aynı şeyi yapanlara gelmesini beklemek sizcede komik olmazmı.ben eldeki verilere bakıyorum yanlışım varsa buyrun düzeltin.ancak eldeki veriler kapsamında eternal olayını yapanhların ceza alma ihtimali gerçekten çok çok az haksızmıyım?

  ha 3.konu bot banlaması onada bir sözüm var bahsettiğiniz 2013 teki banlamada oyun oyuncularının yarısından fazlasını kaybetti ve şuan geldiğimiz noktada sv birleştirmek zorunda kaldılar oyuncu azlığından.şimdi siz şirket yöneticisi olsanız tekrar kendi ayağınıza sıkarmısınız ha tabiki etik olarak bu yanlış ama darkorbitte ne etik olarak doğruki o yüzden ben botlara birdaha ban atılacağını pek sanmıyorum.keza şirket gözünün karartıp banlama yapsa oyunun %90ı banlanır o zaman şirket napacak ???evet bizler botu istemiyoruz ama üst yönetim bu konuya daha önceden bir çözüm getiremediği için şuan oyunun %90ı bot olmuş durumda ve açıkçası bu insanlardan tp şp vip indirim uri gibi şeeylerden para kazanan bir şirketin yönetiminin aa kazandığıumız parayı boşverin etik daha önemli deyip oyunun kullanıcılarının %90ını banlama ihtimali gerçekten komik :) ha tabiki caydırıcı bir ceza getirebilirler ama dediğim gibi oyun yönetiminin bunu göze alma ihtimli binde 1 bile deil kaldıki dünyada hangi şirkete bu durumu anlatırsanız anlatın hiçbiri oyuncuların %90ını kaybedecekleri bir hamleyi göze alamazlar.
  burada bence çözüm şu olmalıydı 2013teki banlamanın ardından sürekli takip edilerek bot kullanana anında ceza vererek diğerlerini caydırmak olabilirdi bu sayede oyunun tamamına yayılmadan önü alınabilirdi.ama şahsen çooook geç artık ve dediğim gibi sizce bu insanlardan para kazanan bir şirket parayı bırakıp etik davranmayı seçermi(tabikide seçmez)şahsen eldeki verilere baktığımda durum bu yanılıyorsam adminlerim beni düzelte bilir.
  sürçü lisan ettikse affola :)
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 2 Mart 2021
 4. smoonrise

  smoonrise User

  Benim aklımda 2011 yada 2012 yılı diye kaldı arge sıfırlama geliştirme silme ve aşamalı hesap kapama verilen ve aşamalı ceza alanlarıda hiçbir şekilde affetmeden uygulayan bir dönemdi beklentimiz aynı kararlılık ve duruş ile temizlenmesi oyunun .

  Verdiğiniz örnek eskiye yönelik oldu fakat ben altında yatan mantık açısından anladım burada yine mesul merkezdir bize daha önceki TR takımı yetkilileri aracılığı ile açıklananlardan yola çıkarak 2008 den beri ellerinde oyuncuların logları olan merkez sanırım hata yapma lüksüne sahip olmasa gerek ama oluyor maalesef ama bunuda oyuncuların doğru ve adil hizmet alma haklarından mahrum bırakıp yapmaması lazım diye düşünüyorum bi yerden mutlaka adım atması lazım botlar - buglar - otomatik işaretleme kamufle görme birinden başlaması lazım artık .

  Belirttiğiniz konuya baktım resim olarak kurulum mevcut ve akabinde indirmede yaşanılacak sorun ile ilgili resimli bilgi var . Benim tavsiyem bu mevcut bilgileri video ve sesli anlatım ile yapılması ve ek olarak oyunda kasma lag donma azaltacak dosya silme - ayar yapma - gerekli adımlar ve olması gerekenlerinde içerisinde oldupu bir video örneğin : temp %temp% nasıl yapıldığı ve bunlar gibi bilgisayar üzerinden donma lag kasmaları azaltacak istemciye performans sağlayacak tüm adımların video ile sesli anlatılması zaten donma kasma lag için istemciye geçilmesi sonrası flashplayer ile alakalı ayarlar v.s ait linkler boşa çıkmış oldu tarayıcı ayarı v.s gibi leride gereksiz ayarlar oldu bu hem forum modları için kolaylık hemde yeni başlayan yada bilmeyenler için kolay anlaşılır bir çözüm olur diye düşündüm tabiki karar TR ekibinin .
   
 5. #Avicenna

  #Avicenna User

  baya gülünç cümleler oldu bunlar keşke bir anda kendinizle çatışmasaydınız. gerçekten üzücü bi durum neden diye soracak olursunuz.
  Fakat nasıl bir yol izleyecekleri konusunda pek bilgi vermezler. Demişsiniz. bu tarz bilgileri bile sizinle paylaşmayan bir yönetimin size tasarladıkları programları söyleyeceklerini mi sanıyosunuz?? böyle bi durum söz konusuyken ' kendileri tasarlamış vs' dedikleri için bir kişiyi haksız ithamdan nasıl cezalandırabiliyosunuz??
  bilmediğiniz bişeye haksız itham diyemezsiniz.
  haritalara çıkıp bakarsanız bazı kişilere cezayı haklı olarak verebilirsiniz. haritaya çıkmaya çekiniyosanız c.tesi pazar günleri x1 de hades önünde durup bir bakın bu zor değil.
   
 6. .Sancak.

  .Sancak. Guest

  Merhaba,

  Kendimle çeliştiğim bir durum göremedim açıkçası? Kolay kolay bir bireye iftira atabiliyorsanız, buyrun atabilirsiniz. Ben yapamam bunu, yapılmasına da müsaade etmem. Elinizde somut bir kanıt varsa haklarınızı sonuna kadar kullanabilirsiniz. Fakat yoksa, sosyal medya haberlerinden bir farkı kalmaz bu durumun. O yüzden kime, ne şekilde ithamda bulunduğunuza dikkat edin lütfen.

  Durumu tam olarak anlatamıyorum sanırım. Cezayı verecek olan kişiler biz değiliz. Bizler sadece forum düzeninden sorumlu gönüllüleriz. Ben de sizler gibi bir oyuncuyum. Sizin şikayetlerinizi Almanya'ya iletiyoruz sadece. Tekrar tekrar aynı şeyleri söylüyor gibi oluyorum ama anlatamadığım kısımlar var sanırım.


  İyi forumlar.
   
 7. g503

  g503 User

  tamam bizde kısaca diyoruzki daha önce birşey yapılmadı gene yapılmayacak ama siz inatla yapacaklarına kendinizi inandırmışssınız
   
 8. oyuncunun mesajı:

  "adamlar botu kendi tasarlayıp satıyo sen soruyosun haberiniz varmı :Qwe:Q"

  moderatörüun yaptığı işlem:

  Haksız İthamdan ötürü hesabınıza cezai işlem uygulanmıştır.

  Düzenlediğiniz mesajda ki oyuncunun mesajında 3. partiye yönelik ithamda bulunulmuş bu yönde bizleri aydınlatmak ister misiniz? Yoksa sadece ceza verip geçecek misiniz?
  sice cevap veren @#Avicenna oyuncu arkadaşımızın da dediği gibi:
  tasarladıkları programları söyleyeceklerini mi sanıyosunuz?? böyle bi durum söz konusuyken ' kendileri tasarlamış vs' dedikleri için bir kişiyi haksız ithamdan nasıl cezalandırabiliyosunuz??
  bilmediğiniz bişeye haksız itham diyemezsiniz.


  somut bir kanıt gerektirmiyor açıklama yapmıyorsunuz ceza uyguluyorsunuz.. itham suçlamasında bulunuyorsanız aslını da açıklamanız gerekiyor.
  Çeliştiğiniz nokta ise ufacık bir mesaj:

  İlla ki vardır. Merkez ekip bu tür şeyleri pek paylaşmaz bizimle. Sadece bilgileri dahilinde olduğunu ve çalışma yürüttüklerini belirtirler. Fakat
  nasıl bir yol izleyecekleri konusunda pek bilgi vermezler.

  Bilgi alışverişi yapmak için bulunduğunuz konumdasınız bunu bize bilgi paylaşılmadığını bilgileri dahilinde olduğu gibi bir açıklama yapmanız saçma. Bilgi var ama yok bize yok 3 senedir neyin bilgisi bu FBI falan mı oluşturuyor istihbaratı? açıklamanız veya kaçamaklı cevabınız yok ise neden ceza uygularsınız.. Uzun konu ilettiğinizi bile düşünmüyorum şuan.
   
  zalim bunu beğendi.
 9. ℓαηeт

  ℓαηeт User

  ben suan yine yaziyorum bende 2008 de basladim beli bir sure ara verdim suan da oynamiyorum eskisi gibi suan bu oyuna para vermek benim gozum de enayilikdir baska bir sey degil ben hafta sonu uri cekecem kapi yapacam vip indirim alacam adamlar 5 yildir oyunu bedefa oynuyor ne yazik ki para onem verem oyuncu olsunda ne olursa olsun diyen bir yönetim var malasef durmadan kan kayip ediyor ben enayi lafimi kendi adima yazdim kimse uzerine almasin para benim degil isteyen istediigi sekil harcar ama ben kurus vermem artik vermiyorum da

  guvenme konusunu gelince kesinlille guvenmiyorum cunku bir caba goremiyorum etkinlik yapiyorsunuz botcular kasiyor haritalarda savas yok

  BL haritalari cikardiniz kapi yapmaya gerek kalmadi
  oyunda buglar say say say bitmiyor
  adamlar ilk 500 icinde gemilerini ilk 10 sokdular daha siz burda pesindeyiz suhpeniz olmasin diyorsunuz suan darkobrit ileriye dogru bir calisma yapmiyor gittigi yere kadar diyor eger bu oyunun gelecegini dusunen olsa botcu kalmaz oyunda ben 1 yil yada 2 yil sonra bu oyun biter diyorum bunada kesin eminim galaticka gibi kapalir
   
 10. .Sancak.

  .Sancak. Guest

  Merhaba,

  Daha önce bir şey yapılmadı, yine yapılmayacak diye bir şey yok. Biraz süre tanıyın, yine uygulanmaz ise bu durumu birebir görüşebiliriz.

  Şöyle söyleyeyim, sadece Türkiye forumundan değil, yabancı forumlardan da aynı şekilde şikayetler gidiyor. Tamam, bize güvenmiyor ve inanmıyorsunuz. Fakat oyunda bulunan her lisanın kendine ait forumu var. Her forumdan ayrı ayrı şikayetler raporlanıp gidiyor. Bu şikayetlere kayıtsız kalacaklarını zannetmiyorum.

  Ceza verdiğim arkadaşımıza gelecek olursak, forum kuralları gayet net ve açıktır.

  İyi forumlar.
   
 11. Viraaa

  Viraaa User

  anlatamadigin kısmı ben sana soyliyim.2012 ve 2013 yillarindaki ban olayindan bahsedip sene 2021 iken biraz anlayis demen komik oluyor.sene 2012 de benim cocuk 11 yasindaydi.simdi askerde.tekrar tekrar ayni seyleri soylemek zorunda kalan bizleriz.cunku kendi agzinla dedigin 2012 2013 yillarindan beri 9 senedir senin gibi buraya 100 tane gorevli geldi gitti.hepsi senin dedigin gibi biraz anlayis ve en kisa zamanda deyip durdular.simdi hicbiri yok.her gelen gorevli senin dedigini dedi ve gitti.bizler halen burdayiz adalet pesindeyiz.yarin obur gun nickinin altinda guest yazacak.sende gitmis olucaksin.yerine bir baskasi gelicek.oda senin yazdigini yazicak.biraz anlayis...kardes biz sizleri cok cok uzun zamandir anliyoruzda.ee birazda bize anlayis...
   
 12. g503

  g503 User

  sancak adminim şu yazıyı okuyup tersinde bir veri söyleyebilirmisizin ??
   
 13. zalim

  zalim User

  sonuna kadar haklısın ve üstüne bir sürü bug varken hesap güvenliğinide bize atıyorlar. Bot,bug,hile ve para ile satın almada bile sorun var. Oyunun içinden geçmişler hala masal anlatıyorlar. 1 tane ceza alan yok!... tabi onların gözünden bakarsan oto,bug kullanan kişi aylık milyonlaca uri,cephane,tp,şp kasar 1 hafta hesabı kapanır şeref silinir sonra geri açarlar hesabını. Böyle ceza varsa bana en ağrını verin razıyım.
   
  Zagreus(•_•) bunu beğendi.
 14. hakanz

  hakanz User

  An error occurred while processing your request.
  Reference #97.eee6655f.1614808651.9d60c98
  hatası geliyor giriş ekranında
   
 15. #Avicenna

  #Avicenna User

  bu oyunda ne zamandan beri varsınız bilmiyorum ama ben bu oyunda ilk açıldığı yıllardan beri varım. son 2 yılda pek oynadım belli sebeplerden dolayı ama hiçbir zamanda bilgisiz kalmadım konulardan. bu oyunun ilk çıktığı dönemlerden isyanımızı dile getirdik pixel botlar vardı o dönemler adminler yok dediler bu oyunun hilesi olmaz cart curt vs bi ton laf söylediler. KANIT sunduk bişey olmadı. (kişinin hileyi açtığı nasıl aktif ettiği nick id herşey ortada kanıttır dimi?) o zamanların adminleri sizler kadar yetkisiz değildi hesap kapama yetkileri vardı. ara ara şikayetlerimiz biz susalım diye onaylandı hesaplar kapandı vs bişeyler oldu. sonraki dönemlerde botların önüne geçilmemeye başlandı pixel yerini süper oyuncu botlara bıraktı (hepimizden iyi oynuyo botlar). bot banlamaları tek sistemden haftalık yayınlara olmaya başlandı. her hafta kaç kişi ban yedi forumdan yayınlanırdı sonrasında yöneticiler botlarla baş edememeye başladı banlamalar yapıldı ama durdurulamaz hale geldi. şimdilerde ise botlar vip alsın da oyunun içinden geçsinler önemli değil dediler.
  yani kim ne derse desin bu oyunda bugda botta asla bitmez. boşuna dilimizi parmaklarımızı yormaya gerek yok. gir oyuna kesebiliyosan 3-5 cubi kesersin kesemezsen gir kapına takıl 1 saat 2 saat sinir krizi geçir çık oyundan daha fazlası olmuyo
   
 16. g503

  g503 User

  evet şuan farkettimki ebedi bugu kapanmış artık strokeyi kesince kalan yaratıklar yok oluyor ve kapının bölümü bitiyor.hayırlı uğurlu olsun.
  peki kafamda 2 soru var 1.neden bu değişiklik hiçbiryerde açıklanmadı ?2.sanırım olay kapandı ve caza verilmeyecek ?
   
  TTJ-CEO bunu beğendi.
 17. #Avicenna

  #Avicenna User

  bu cümleyi kurduğuna göre bu oyunda yeni olduğunu farz ederek cevap vericem yanlış anlama sakın. bu oyunda ne yaparsan yap adminlere küfür hakaret dışında kullanacağın hiç bir bug veya bot yüzünden ban yemezsin. yıllardır bu duruma şahit olduk. haksızsam düzeltin adminler
   
 18. En son ebedi kapıda reset saati ile birlikte kesilen "boss" npc'si için ceza gelecekti bakalım dediğinde kesin olarak haklı mısın yoksa DO seni haksız mı çıkartacak..
  Yazınıza göre verilen cevabın tutarsızlığını zaten açıkladık düz bir geçiştirme cevabı nereye kadar işe yarayacak merak ediyorum....
  Doğrudan açıklama yapalım o zaman: Sorunların sorunları var :D:D
   
 19. #Avicenna

  #Avicenna User

  bu oyunda ban alan kolay kolay olmaz. boşuna ceza beklemeyin bi ihtimal (trilyonda bir) hesaplara kastıkları herşey kalır 3-5 tane düşük seviye hesaba şeref düşürülür buraya yazarlar ceza verildi diye.

  bu oyunda adalet olsaydı eğer hakkıyla oynayan oyuncular korunur adam yerine koyulup cevap verilirdi. aylar önce askerdeyim görevden zaman bulup 5 2ye dalar bot keserdim günde yarım saat bir saat civarı. bir gün görev dönüşü oyuna gireyim dedim hesabım pushingten ban yemiş. inanabiliyo musun bot hesaplarını kestiğim için ban yedim. supporta yazdım hala cevap gelecek o yüzden unutun botcuları bugcuları ceza yok onlara arkaları sağlam...
   
 20. diyosunn ama buna cevap vermesi gereken moderatör olduğundan risk almıyorum :D
   

Sayfayı Paylaş