Öneri GENİŞ ÇAPLI GÜNCELLEME

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ..*ßØ$$™MДHØД*.. tarafından 30 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Bahsettiklerime katılıyor musunuz?

 1. 11+

  oy sayısı 14
  58,3%
 2. 8-10

  oy sayısı 2
  8,3%
 3. 4-7

  oy sayısı 3
  12,5%
 4. 3 ten az

  oy sayısı 5
  20,8%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Ardı ardına gelen yeniliklerden sonra bariz biçimde belli olan dengesizliğe son vermek için önerilerimi sizlere sunmak istedim.

  1. KSİ:

  • RAM ve LTM türü modüllerin menzillerinde %25 artış
  • Tüm modüllerin (Merkez hariç) DP, SHD ve DMG puanlarında %10 luk artış
  • Tüm modüllerin kalkan absorbesinde %10 luk artış
  2. Mayınlar:

  • DDM-01 mayının verdiği hasar etkisi %20 değil %15 e düşmeli
  • SLM-01 mayının yavaşlatma süresi 3 saniye aynı kalmalı ilaveten %10 luk ACM etkisi yaratmalı
  3. Grup ve Diplomatik İlişkilere rağmen var olan aksaklıklar:

  • Dış şirketteki oyuncularla ittifak nap veya grup olunduğunda kamikaze SMB-01 gibi etkilere maruz kalmamaları (Hades Kapısı hariç) gerekmekte
  • Cubikon, Uber NPC ler, Hitac, DemaNeR, İce Meteoroids , Referee Bot gibi ortak dağıtımlı ödül veren NPC lerin ana dağıtılma payı vuruş süresi değil verilen hasar % sine göre işlemesi (Örn. cubi can + kalkan toplam 2.800.000 hasar verilmeli x4 ünüz 90k vuruyor son saniyede birisi roketi dahil 15k lık vuruş yapıyor toplam U 1.024 size gelen 975 bunun 1.010 gibi olması gerek)
  4. İndirimli,kazançlı saat ve günler:

  • Bu tip şeyler çok sık yapılıyor. Hemen hemen herkes kaçırdığı zamanı telafi edebiliyor. Bu özel şeylerin 2 ya da 3 ayda bir kez yapılması
  5. Standart Etkinlikler:

  • İstila: Eski İstila geri dönmeli (Kucurbium lu olanı)
  • Scoremageddon: Yıllar önce çok sevilen bir etkinlikti. Spaceball dan daha zevkli olan bu etkinliği yapmalısınız
  • Capture The Beacon: Şamandra almaya ödül , ulaştırmaya ödül konulmalı ayrıca şamandra taşıyan düşmana imha edene de tp şp nin üzerine ekstra ödül konulmalı
  • Ice Meteoroids: İmha edilen her Ice Meteoroids ten sonra bazen 5-10 dk beklemek yerine direk 30 saniye içerisinde yenisinin çıkması
  6. UBA:

  • O küçücük yerde milleti boğdunuz yeter artık. Tamamı kullanılmalı o haritanın çift ağır konfi giriyoruz adamın hızı etkisiz kalıyor o harita yüzünden.
  7. JPA:

  • Daha önce de fikrimi belirtmiştim. İlk 3 e ödül verilmeli. Sırasıyla 1. 2. ve 3. ye %100 %50 ve %25 şer İkramiye Euro ve ayrıca ödül kazananlar nasıl sistem gelirse gelsin kesinlikle kontrol edilecek. Oyalamaktan vazgeçmenizi tavsiye ediyorum. İlaveten vs ler 3 maçın 2 sini kazanan şekline galibini belirleyecek. VS süresi tur başına 3 dakika (Son 1 dakikası harita küçültülecek)
  8. Diroit Uçuş Düzenleri:

  • Güçlü ve argeli olan 2 kişi DDM ile hiç dokunmadan attıkları birer mayınla ortalığı yok edebilme kapasitesine sahip (Mızrak + arge + destek bir kişi yaklaşık %70 dp hasarı). Dolayısıyla Mızrak Uçuş Düzenine düzenleme yapılmalı. Önerim Mayın hasarını %25 artırır ancak diğer yandan hız ve darbe puanları %10 azalır.
  9. Lazer efekt ve renkleri:

  • Gemisi tamamen LF-4 içeren oyuncular için yeni bir renk gelmeli, x2 x3 lazer cephanelerinde rengi değişmeli.
  10. SKYLAB:

  • Tüm içerikleri ve üretim hızı 10 katına çıkarılmalı
  11. Besleme:

  • Kalkan ve İtici Hız da sadece oyun esnasında iken süresi gitmeli
  12. Çekilen avantaj paketleri:

  • VIP, İndirim Avantaj, Katlayıcı gibi paketlerin tıpkı destekler gibi oyun süresi içerisinde harcanılması daha mantıklı sonuçta Katlayıcı da bir NBX-B01 :)
  13. Özel Etkinlikler:

  • Çok sık yapılmaya başlandı. Resmen 1-2 hafta boş geçiyor ardından hemen yeni etkinlik çıkartılıyor. Etkinlikler mevsimde 1-2 kez yapılmalı yani özlemeliyiz. Cephaneler tükenmeli. Şuan da bile eminim çoğu kişide 2-3 yıllık bazılarında 10 yıllık cephane rezervi var(Yasadışı program kullanıp hala ban yemeyenler).
  14. Görevler:

  • Maalesef ki tasarımların çoğunun Gemi olduğu günden sonra artık Goliath Vengeance imha et gibi görevlerin sadece düz versiyonları için geçerli olması sebebiyle görevler yapılamıyor. Önceki haline getirilmesi gerekmekte


  Elimden geldiğince belirtmeye çalıştım. Aklıma şuanlık bu kadarı geliyor. Umarım hepsi olur. Destek ve yorumlarınızı bekliyorum..

  NOT: Toplam 14 konu bulunmakta. DraydiBoy un düzenlemesini uyguladım. Ayrıca teşekkürler :)
   
  Son düzenlenen: 30 Temmuz 2016
  _ahsoka_16 bunu beğendi.
 2. DraydiBoy

  DraydiBoy User

  10 tane konuyu tek bir başlıkta toplamışsın hemde olmayan konular dahilinde olmalı fakat KSİ dışında oy veriyorum neden nerde hic mi hic KSİ patlatmak kısmet olmadı biz yetişemeden ya patlıyor yada düşman klanlarla savaşırken başkaları patlatıyor JPA amacmazlar artık neden her ay 10 £ kaybetsinler ki ve senin dediklerinle 17500 falan denk geliyor neyse işin kısası olmalı +1

  Düzenleme

  Her başlığın yanına sayısını yazsan iyi olacak onları saymakla uğraşmasın millet
   

 3. Düzenlemeniz kabul edildi :D . Teşekkürler.
   
 4. Ben bunu yıllar öncede açtım. Yazdıklarımın hepsi bana aitti önceden de yazmadıklarımı ekledim. İlaveten herkesin ortak sorunlarını yazmaya çalıştım. Tek çatı altında daha fazla ses getireceğini umuyorum. Hayırlısı olsun :)
   
 5. İlaveten tepkinizi anlamıyorum. Bölerek hiçbir yere varamayız. Bir olalım ses getirelim. İstediğimiz şeyler farklı değil.
   
  ÈrroR_™ bunu beğendi.
 6. Dostum burda kimse kimsenin konusunu çalmıyor, buradakiler yılların oyuncusu, belli ki sizde öyle, çoğu oyuncunun ortak problemi hepsi bir arada işte.
   
 7. DraydiBoy

  DraydiBoy User

  beyler çocukça tiriplere girmeyin yani arkadaş emek vermiş adama hakaret eder gibi söyleme bunu hem burada tartışmayı saygılı şekilde sonlandırın
   
 8. Dostum bir çok oyuncunun ortak problemi bunlar. Yani yıllarca oynamış bir oyuncu olarak bende açabilirim yani sonradan görüp buraya yazılmıyor.
   
 9. GREED

  GREED User

  3 tanesine katıldım k.b. :D KSİ ,görevler ve JPA
   
 10. DraydiBoy

  DraydiBoy User

  benden sana uyarı olsun saygını koru yoksa gereken üslubu vermesini bilirim gerek reel de gerek sosyal ortamda burada adam başlığından geniş kapsamlı güncelleme adında toplama yapmış 10 yaşındaki cocuklar gibi istediği şey olmayınca ağlama moderetörlere söylersin adamlar kaldırır bana karşı saygısızlıgın olmamış olabilir buna lafım yok amma lakin benim gözümde su anda max 10-14 yaşları arasındasın. Saygını koruyup kaldırılmasını istiyorum deyip köşeye çekilip laf etmeyeceksin.
  Burada herkes senin sınıf arkadaşın değil Polemiğe Giremezsin Herkesle.

  Girebileceğin Kişiler İle de Saygını KORUYACAKSIN !
   
 11. GREED

  GREED User

  Kardeş tarafsız kalmaya çalışacağım ama lütfen karşındakine sen de kırıcı kelimeler kullanıyorsun. Ayrıca benim konumu çalsaydılar ben de sinirlenirdim belki sen de sinirlenebilirdin. Yine de konunun toplama olmasından dolayı bence konu kilitlenmelidir
   
 12. DraydiBoy

  DraydiBoy User

  güzel bir hikaye anlatayım sana bir filim yapıyorlar x filmi bu filim kapalı gişe(bilet bulmak imkansız anlamına gelir) gidiyor sinemalarda bu filimde en çok öne çıkanı baş röl oyuncusu olur değil mi sen de bu filmin seraristi oldugunu farz edersek eeee seni kimler tanıyor o kadar filim izliyenler içerisinde. laflarım için kusura bak bakma burada aile ortamı sağlamak her zaman en iyi yoldur bu konu altında daha fazla yorum yapmak başlığı öne atıyor daha fazla yoruma gerek yok.

  kardeş benim konumu kopyala al senin olsun konu tutsun sunuculara gelsin seninle gurur bile duyardım niye çünkü konuyu fikrini ortaya atan benim benim konumdu başkası çaldı buradan bir para alıyor musun ? veya oyun içinde harcamalık uri, credi, cephane yani demek istedigim burada çalısıyor musun ki alsan haklısın. sadece ünvan kasmışsın "Her şeyi bilen Orakl" keşke her şeyi bilsen. dediklerimi iyi okusaydın ne kast etmek istedigi mi de anlardın benim konuları al orada seni korudum saygını bozduğun için de sana yüklendim 2 tarafa da oynadım dikkatini çekerim
   
  GREED bunu beğendi.
 13. Yazmayayım diyorum ama bende dahil olayım. Konuyu daha önce açtım diyorsun ve benden çalma diyorsun arkadaşa ama nerede konun .uzayx. ? Herkes tarafından beğenildi mi? Arkadaş senin konunu birebir kopyala yapıştır yapmış gibi tepki gösteriyorsun. Burada açılan güncelleme önerileri genel olarak aynılar ve hepimizin yaşadığı sıkıntılardan yola çıkılarak ortaya çıkıyor. Belki senin sunumun kötüydü ve kimse beğenmedi. Bak bir sürü araba markası var ve sadece özellikleri dış görüntüsü farklı. Kimse çıkıp diyemez ki dört teker üstünde ilerleyen şeyi ilk ben yaptım. Forum burası forum nerede olduğunuzun farkına varın artık. Bütün gün konu açıp ya da burayı wp zannedip her başlık altında sohbet edip post kasmakla olmuyor bu işler. Birbirinize şans tanımayı öğrenin. Şu forumdan tek çıkarınız sorunların çözüldüğünde oynadığın oyuna yansımasıdır. Ortak bir konuda sıkıntı yaşadığın birini bulmuşsun ona ulaş birlik ol, beraber olmak istemiyorsan açtığı konu benzer olsa bile sadece o konuya odaklan ve en iyi sonucu ortaya çıkarmaya çalış.
   
  DraydiBoy bunu beğendi.
 14. Öncelikle beklemediğim tepkiler ortaya çıktığını belirtmek istiyorum. Konu mu çaldın diyenler için şunu söyleyeceğim. Ben kimsenin ne konusunu ne parasını ne lafını ne de başka bir şeyini çalmadım. Burada yazdıklarımın hepsi %100 bana ait ve çoğu hepimize ait ortak sorunlar. Senin KSİ ile ilgili ya da başka bir konu ile ilgili bir önerini görmüşsem eğer inan bana destek vermişimdir. Benden sonra açmışsın konuyu diye afedersin ama çocuk bile bu lafı etmez. Kendinizi bu kadar küçültmeyin. Ben burda bunların tek bir harfini bile kopyala yapıştır yapmadım tek tek kendim yazdım 45 dakika boyunca aklıma ne geldiyse döktüm buraya. Biraz olsun emeğe saygı beklerdim.
   
  -solo2008- ve |ß|L|A|C|K|D|U|D|E| bunu beğendi.
 15. Bak hala yanlış anlıyorsun. Hepsi benimde istediğim şeyler demek ki benzer düşüncelere sahibiz. Konu çalmakla alakası yok bu işin. Sen resmen örgütlemeye çalışıyorsun insanları. Bu yaklaşımınla da kendine zarar veriyorsun. İlaveten sırf kendini haklı göstermek için şu üşenmemezliğin beni güldürdü :) . İçlerinden gördüklerim varsa ki vardır hatırlamıyorum sırf benle aynı düşündüğü için gidip sonuna kadar desteklemişimdir. Konumu niye çalıyorsun dememişimdir. Suçlamaya devam etmekten vazgeç, biz burda beğeni/yorum falan kasmıyoruz. İstediğimizi almak için mücadele veriyoruz. Konu sahiplerinin hepsine ayrı ayrı da teşekkür ediyorum düşüncelerinden dolayı.
   
 16. [​IMG]
  Dolaşayım derken bunlara denk geldim. Hepsinde de Güncel / Güncel kalsın yazısı var. Kusura bakma ama sana çocuk bile böyle demez derken beni ne kadar haklı çıkardığını kanıtlamış oldun. Tekrar söylüyorum konuyu tartışmak için değil gerçekten benim fikirlerime kimler katılıyor kimler katılmıyor bu sebepten açtım. Ben işsizin teki miyim ki senin ya da başkalarının konusu alıp kendim işliyim. Eleştirmen ya da yorumcumuyum ya da yazarmıyım... Bilmediğimiz sebeplerden kendinize kompleks yapıyorsunuz.
   
 17. [​IMG]
  Ardarda tespitler..
   
 18. sen zamanında kasılmış olabilirsin hatta oyunu yasa dışı program kullanarakta kasılmış olabilirsin ama böyle bir şey şimdi imkansız direk yakalanıp ceza alıyorlar o yüzden sana ne tür bir zararı var etkinliklerin ayrıca etkinliklerin azalması oyuncunların azalmasına neden olabilir seni geren şey ne derdini söyle bilelim sinirlerim bozuldu zaten bir çok konu var forumda senin isteklerin mi olucak?? :DDDDD
   
  GREED ve Prophecy bunu beğendi.
 19. Benim isteklerim olcak diye bir şey söylemedim. Sadık oyuncuyu görürler en azından. Etkinlikler çok sık cephaneleri tüketemeden yeniden kasıyoruz. İlaveten bir kez olsun yasadışı program kullanmadım kullananlarada karşıyım ve imkansızı tr3 te gir bakayım oyuna tüm mapleri dolaş gecede 1.000 den aşağı kutucu varsa namerdim açık ve net!!!
   
 20. GREED

  GREED User

  Bunu genel olarak yazıyorum iki tarafın da konuyu terk etmesini ve sadece konu hakkındaki görüşlerini belirtmesini onun dışındaki konulardan bahsetmemesini ayrıca kimsenin aşağılayıcı sözcükler kullanmaması ve saygılı bir üslup takınmasını talep ediyorum. konu sahibinin ayrıca önceden olan konularla ilgili bir düzenleme yapmasını en azından öteki konuların linklerini paylaşmasını istiyorum.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.