Geri bildirim Hangi etkinlikleri istiyorsunuz (genel ve istek bildirimleri) ?

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve hayaligenc tarafından 24 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. Galaktik çekişme etkinliği varken gidip etkinlik haritalarında puan kasan oyunculara milleti av ediyorsunuz ve buna etkinlik diyorsunuz. Etkinliği herkesin girebildiği harita eski haritalarda da yapabilirdiniz. Ayrıca harita ile ilgili en ufak dahi ipucu paylaşmaktan kaçınıyorsunuz. Haritada kaç portal yer alıyor? Görev kulesi varmı? Arka plan görselinde yoğun olarak hangi renk bulunuyor gibi bunlarla alakalıda ipucu verilebilirdi.

  Cidden etkinliğin tarafsız yapıldığını düşünmemeye başladım. Yapılan etkinlik hiç de şeffaf değil.
   
 2. oyunda hiç bir oyuncunun tek veya toplu isteği dikkate alınmıyor net ve nokta.
  ***
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 26 May 2020
  heheooo ve AKINCI_TAHA[İMHA] bunu beğendi.
 3. Titan.

  Titan. Guest

  Merhabalar,

  Öncelikle bu söyleminizden dolayı sizi uyarıyorum.

  lütfen bu söyleminize dikkat ediniz asla böyle bir şey söz konusu değildir eğer kanıtınız varsa sunun hep beraber görelim.

  Hayırlı Bayramlar.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 26 May 2020
 4. @hayaligenc asla öyle bir admin değildir
  Lütfen bayram bayram kimsenin günahına girmeyin ;):)
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 26 May 2020
  hayaligenc bunu beğendi.
 5. kerbeso

  kerbeso User

  merhaba sayin moderatörler adminler gelecek büyük etkinliklerin yayınlandığı bi takvim var mı ben bulamadım da eğer varsa linkini atar mısınız
   
 6. hayaligenc

  hayaligenc User

  Merhaba,

  Ağzımla kuş tutsam inanın ki buna da laf edilecek çünkü memnuniyetsizliğe dayalıyız hepimiz. Verdiğim ipuçları yeterliydi, ortak haritadayım demek bile yeterli, fakat bu koordinatlardayım dediğim zaman (bayramın ilk günü yapıldı) bu sefer herkes ayrı bir sitemkarlıkla (kendilerince haklılar çünkü beni öldürmeye çalıştıklarında diğer oyuncular kendilerine sıktıkları için zorluk çekiyorlardı) isyan ediyorlardı. Bu yüzden bu sefer arayıp bulmalarını istedik ve düne nazaranla daha iyi ve sorunsuz oldu.

  Beğenirsiniz beğenmessiniz ona bir şey diyemem fakat gerçek şu ki herkesi memnun etmem imkansız. Bu etkinlik daha güzel ve farklı olabilir miydi diye sorarsanız evet bu olabilirdi. İşte bu aşamada size hak verir ve evet farklı olabilirdi diye ifade edebilirim.

  Son olarak tarafsızlık meselesinde elinizde kanıt olması gerekiyor. Bir şeyi itham ediyorsanız bunu ispatlamakla mükellefsiniz :) Çamur at izi kalsına asla müsaade etmem bilesiniz :)

  iyi günler
   
  _-Thanatos-_ bunu beğendi.
 7. TanrıEru

  TanrıEru Guest

  Chat sekmesinde bizzat kendim fazlasıyla spoiler verdiğini gördüm sanırım ortak harıtalardan birindeyim cümlesi yeterli olmalı konumunu verdiği zamanda aynı anda 350 kişi gidiyor haritaya en basit olayda taraflısınız şeffaf değil muhabbetleri döndürmeye başlıyorsunuz tahminen ne zaman son bulur bu muhabbetler :D
   
  Luminous ve hayaligenc bunu beğendi.
 8. hayaligenc

  hayaligenc User

  Merhaba,

  son mesajınızı (parantez içindekini) sildim çünkü hiç hoş değil.

  Tek tek talepleri karşılamam imkansız, çünkü yetkilerim ve konumum belli. Söylediğiniz her etkinliği bende yapmayı çok isterim ama yetkim yokken yapmam imkansız. Yetkilerim doğrultusunda eğer söylediklerinizi yapabilecek gücüm var ise üşenmeden yaparım çünkü benim işim bu. Ödül sistemini ben belirlemiyorum merkezden gelen, onay doğrultusunda (onaylanmış şunlar verilebilir denilen) ödülleri sizlere maksimumdan vermeye çalışıyorum.

  Gelen talepler neticesinde yapabildiklerimizi yapmaya, yapamıyorsak bile en azından ödülleri fazla tutmak için elimden geleni yapıyorum, yapacağımda.

  iyi günler
   
 9. Peki galaktik çekişme sırasında 4.5 haritasına gitmeniz ne kadar doğru? 4.1 4.2 4.3 4.4 ve 4.5 haritalı itibar puanı toplamaya çalışan onlarca oyuncu ile doluyken gelip sizi bulmamız üzerine size kesebilmemiz ne kadar mümkün? Ortak harita olması şartmı? Eski haritalarda da yapılabilirdi. Hem etkinlik itibar puanı eski haritalarda toplanılmadığından böyle sıkıntılarda olmayacaktı.

  Sizden kordinat ve harita yazmanızı istemedim.

  Bunlar hakkında bilgi verseniz o zaman ipucu vermiş olurdunuz. Ortak haritadayım dediniz ortalığı savaş alanına çevirdiniz :) verdiğiniz ipucu kime yaradı bilmemde bir çok kişi itibar kasan oyuncular tarafından imha edildi.

  Size bunu yaptınız, yapıyorsunuz demedim. Ancak bu durumun buna imkan verdiğide aşikardır.

  Bu konuda kanıt sunabilmemiz için öncelikle admin ve moderatörlerin oyuncu kimliklerini bilmemiz gerekir. Chatte şeffafız derken ne konuda şeffaf olduğunuzu bilmiyorum ama bu konuda şeffaf olmakla başlayabilirsiniz.

  Hangi admin nerde, kimlerle oynuyor bilseydik o zaman kanıt istemekte haklı olurdunuz
   
  Son düzenlenen: 25 May 2020
 10. hayaligenc

  hayaligenc User

  Merhaba,

  Her mesaj için ayrı cevap vermeyeceğim toplu bir cevabın kafi olduğu kanaatindeyim.

  4-4 ve 4-5 haritaları 3 şirketin ortak haritasıdır ve 10 lwl olan her oyuncu bu haritalara çok ama çok rahat ulaşabilir. Sadece 4-5 olarak düşünmeyin 4-4 haritasında da bulundum. Her hangi şirketin haritasında bulunmam farklı yorumlara neden olabilirdi. Örneğin admin venüslüleri tutuyor o yüzden x bilmem kaçta denilebilir. Bunlar çok basit şeyler ve duymam çok mümkün bir durum. 4-4 ve 4-5 haritaları her açıdan uygun olduğu için şu aşamada bu haritaları seçtim.

  3 şirketin ortak haritası dediğiniz zaman otomatikmen bulmanız gerekiyor arkasında o var bu var diyeceksek eğer direk haritayı söyleyeyim o zaman? Daha ne mantığı kalacak ki? Yeni bir oyuncu bana bunu söylese anlarımda siz eski bir oyuncusunuz gerçekten şaşırtıyorsunuz beni :)

  İtibar puanına gelince, etkinliğe katılmak serbest ve bu konuda çekincesi olan arkadaşlar katılmayabilir. Normal zamanda etkinlik olmasa bile düşman görevleri her zaman var ve oyuncular yine kesilecekti. Bu bir bahane değil başka açıklamalarla gelin bana :)

  Kişisel bilgilerimi açıklamakla mükellef değilim çünkü TR de ki oyuncular sanal oyunu gerçeklikle karıştırıp reel hayatı tehtitte varan cümlelere kadar gittiğini biliyoruz. Açık konuşayım benim açımdan herhangi bir sorun yok ama takım arkadaşlarımı da düşünmekle mükellefim. Sırf kendime bir şey olmuyor diye diğer arkadaşlarımı kusura bakmayın riske atamam.

  Ayrıca beni çok tanımak istiyorsanız hayaligenc kimdir diye google yazın, başka oyun şirketlerinde de çalıştım ve o nicki kullandığım için kendimle ilgili verebilecek hemen hemen tüm bilgileri verdim.

  Son olarak yıl 2020 ve Bigpoint yetki konusunda çok ama çok cimri, yaptığımız herşey com. manager tarafından takip ediliyor bu yüzden hata lüksümüz kocaman 0. Bu yüzden herkes çok dikkatli. Bundan mütevelli hiç kimse şeffaf olmayan bir şey yapamaz.

  Bu açıklamaların yeterli olduğunu düşünüyor iyi günler diliyorum.
   
 11. Adminim elinden gelse 100 yılın etkinliğini yapacak da müsaade yok :(
   
  hayaligenc bunu beğendi.
 12. Titan.

  Titan. Guest

  Merhabalar,

  Gelen etkinlikler forumdan duyurusu yapılır herhangi bir takvimi yoktur.

  Hayırlı Bayramlar.
   
 13. Dostum sende benim kadar biliyorsun öyle bir şeyin olduğunu. sizin için demiyorum kesinlikle,minereyi çalan kılıfını hazırlıyor genelde. Keşke öyle şeyler olmasaydı da yazmak zorunda olmasaydım. hayalcigenç sizlik bir şey olmadığını biliyorum durum sizle alakalı değil darkorbit oyun yönetimi olarak oyunculara asla kulak asmıyor. birşey mi olmuş efedim oyuncular talepte mi bulunmuş destekte mi bulunmuş bunlar önemsenmiyor. bizde burda belki önemsenir diye boşa vakit harcıyoruz. lakin ben buraya bu sitemimi yazdım diye hemen üzerime yürümenizede gerek yok dostlar.Kimsenin çekinmesine gerek yok zira dediklerimle sistem değişmeyecektir aynen devam edecektir. bu fikrimi beyan etme özgürlüğüm umarım vardır(en azından) oda yoksa silebilirsiniz.
   
 14. hayaligenc

  hayaligenc User

  İyi sabahlar öncelikle :)

  Bazı şeyler sınırlar dahilinde söylenirse herkes açısından sorun olmaz, her bölümün kuralı vardır ve o kurallar neticesinde tabii ki gerek önerilerinizi gerek serzenişlerinizi gerekse şikayetlerinizi söyleyebilirsiniz. Buna hakkınız var ama saygı çerçevesinde :)

  Etkinlikte (kendi yaptığımız) ödüller konusunda ki siteminizi biliyoruz. Bugün gün boyunca bunu konuştuk ve 2 gün önce chatte oyunculardan geri bildirim aldım, bunun neticesinde topluluk yöneticisine bu konuda ki şikayetleri ilettim ve talep edilen ödülleri ilettim. Netice ne olacak nasıl ilerleyecek bilmiyorum ama ödülleri alana kadar uğraşacağım :) Bu konuda geri adım atmam, ödülleri almam zaman alabilir ama alacaz inş ^^

  O zamana kadar biraz sabırlı olmaya çalışacağız ;)

  iyi oyunlar diliyorum
   
  ___*ENES*___, Luminous ve _-Thanatos-_ bunu beğendi.
 15. Adminim sen ağzınla kuş tutsan yine yaranamazsın :(
   
 16. Adminim bakın çok basit bir örnek vereceğim. Geçenlerde hp link geri gelsin diye bir konu açtım o ara askerdeydim alamadım. sonra konuya cidden bir yoğunluk oldu isteklerde bulunuldu sadece bikaç günce 1000 den fazla görüldü 100 den fazla oy atıldı sonuç ne oldu tahmin edin :D rapor reddedilmiştir. Şaşırdık mı hayır. Adamlar bize üstünlük kursunlar sorun değil. bu arada çabalarınızı takdir ettim üstteki mesajda. konunu sizinle alakası olmadığını biliyorum. bunuda belittim bazı arkadaşlar durumu yanlış anlamışlar her neyse. iyi çalışmalar.
   
 17. Titan.

  Titan. Guest

  Merhabalar,

  Biz gerekli raporlamalarımızı yaptık. Merkez ekip sadece Türkiye üzerinde gelen raporlamalara bakmadığının farkında olduğunuzu düşünüyorum. 20 ye yakın farklı takım vardır, Bu takımlardan birçok raporlar haftalık olarak gitmektedir. Bunlar sadece forumda gelen raporlamalar değil Support ekibine giden sorunlarda dahildir. İşin özü bu sorunlar ve istekler Merkez ekibe kalmıştır, Bizler ne zaman geleceği, olacağı veya olmayacağı konusunda bilgilendirmelere sahip olamıyoruz. Olduğumuz anda da sizlere bilgilendirmesini yapıyoruz.

  İyi Forumlar.
   
  hayaligenc bunu beğendi.
 18. Benim dediğim şeyi aynen ban geri yazmışsın dostum. Onu biliyoruz. Farkındaysanız yazımda darkorbit oyun yönetimi oyuncuları ve isteklerini önemsemiyor yazmışım. Lakin olmayacağını bilerek düzeleceğini umalım demeyecem hiç öyle bir umudum yok. Ama sağlam oyalıyorlar buralarda efendim neymiş istediğimiz bir şey var mıymış.. Gülümsedim. İyi çalışmalar.
   
 19. HAYALİGENÇ ne kurban bayramından bahsediyon ki.banım bitmiş zaten oyunu bırakmıştım.sadece bu cevabı yazmak için buraya geldim.son defa yazıyorum.kurban bayramı müslümanların bayramıdır.darkorbitin değil.kendini fazla avutma.komutanların sana ne kadar müsaade ederse o kadar özgürsün.arkadaşlar oyunu bıraktım.kalın sağlıcakla
   
 20. hayaligenc

  hayaligenc User

  Merhaba,

  Bırakmak ya da devam etmek sizin kararınız. Aldığınız karar neticesine saygı duyuyoruz. Darkorbit bir Alman oyunudur ve Almanlar bir çoğu Müslüman değiller. Bu yüzden yabancı menşeiili bir oyun olduğunu bilmenizi tekrar hatırlatmak isterim.

  Kendimi avatmıyorum çünkü yetkilerim elverdikçe elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Ayrıca benim komutanım değil bende kimsenin asttı değil :)

  iyi günler