hayaligenc kimdir ^^

Konusu 'Kim kimdir? Oyuncu' forumundadır ve hayaligenc tarafından 24 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. Sayın hayaligenc 8 yıldır BIGPOİNT' de çalışmışsınız merak ettiğim bir soru. BIGPOİNT eski ve sanırım büyük bir firma, bir sürü oyunu var dağıtımcı bir firmadan çok yapımcı bir firma. Örnek vermek gerekirse (Diğer şirketisimleri paylaşmak yasakmı bilmiyorum) ''******** gibi firmalar oyunlarında bir sorun veya açık veya hile kullanımı olduğu zaman buna okadar hızlı bir tepki verebilirken neden BIGPOİNT bu kadar seri ve hızlı bir tepki veremiyor. Bana oyunun WEB tabanlı olduğu bu nedenle yavaş işliyor gibi bir cümle kurmayın. 2 Farklı server birleştiren firma hileyimi bulup düzeltemiycek veya engelliyemiycek. Ayrıca bazı Yabancı DARKORBİT forumlarındaki oyuncular oyunun kapanma ihtimali olduğunu dürüst oyuncu sayısının baya azaldığı herkesin bot ve hile kullandığını söylemekde. 2020 ylında ADOBE FLASH PLAYER desteği çekiceği zaman oyun biter gibi dedikodular dolanmakda. 5 ay sonra destek kesilicek ozaman kadar nasıl bir yol haritası var bizimle paylaşabilirmisiniz. Veya bu konular hakkında Forumda bilgilendirme amaçlı bir yazı yazabilirsiniz. 8 yıl Çalışmışsınız tahminen ''OP32'' Admin gibi yetkiniz olduğunu düşünüyorum. Biz oyuncular tek istediğimiz ADALET. Geciken adalet işe yaramaz zamanınız çok az
   
 2. hayaligenc

  hayaligenc User

  Merhaba,

  Farklı oyunlardan bahsetmek yasaktır :) öncelikle bunu belirteyim.

  Bot kullanan hesaplar hakkında ki serzenişinizi anlıyorum ama bir önceki mesajlarımda sn Artemis adminimizin yanıtını sizlerle paylaşmıştım. Bu mesajın hala geçerli olduğunu belirtmek isterim.

  Oyunun kapanması gibi bir durum yok, asılsız ve fake haberlerden başka bir şey değil. Konu hakkında açıklama yetkim yok ama sizlere elbet bununla ilgili açıklama yapılacaktır.

  Flash player olmadan da biz oyunu oynadık :))) (test denemesini yapan bazı adminlerden biriyim). Sanırım bu cevabım yeterlidir diye düşünüyorum :)))

  8 yıldır çalıştım ve çalışıyorum ama sevgili OP32 adminimizin yetkilerinin 10 da 1'i bende yok :( daha fazla bir şey söylememe gerek var mı bunun üstüne bilmiyorum :))) Yetki almak kolay değil ^^ Her yetkisi olanda şunu yapabilir diye kaidesi yok, her rütbenin sınırları çizgileri bellidir, onun üstüne çıkamaz.

  Mesela ben etkinlik adminiyim, benim işim TR serverlerinde etkinlik düzenlemek ^^ onun haricinde ki hiçbir şeye karışma yetkim yok :))). Misal bir şirkette çalışıyorsunuz, size deniliyor ki siz sadece e postaya yanıtlayacaksınız, onun haricinde gelen sistematik sorunları şu şu kişiye ileteceksiniz denildiği zaman, size belirtilen talimatlar ve yetkiler çerçevesinde işlemleri yapacaksınız :) Bütün oyun şirketlerinde bu durum aynıdır.

  beni anladığınızı düşünüyor, şimdiden teşekkür ederim ;)
   
  polatalemdar311 ve .Paradoks. bunu beğendi.
 3. Ekran görüntüsünü paylaşabiliyor musunuz :rolleyes: ;)
   
  hayaligenc bunu beğendi.
 4. hayaligenc

  hayaligenc User

  Merhaba,

  olmaz yasak :))) bunu bile söylememem lazımdı ama sırf dedikoduların önüne geçmek adına söyledim :)))
   
 5. Valla Reis Onu bunu Bilmem de bu Karaşimşek Dalgası Etkinliğini NASIL Düşündün aklına nasıl geldi Sende Diğer adminler Gibi Saçma Sapan etkinlikler çıkaracaksan Hiç kendini yorma Ve Senden birşey İstiyorum Değil kendim için De Değil Bu OYUNA MÜCADELE RUHUNU GETİRİN BOŞ ZERZENES İŞLERE KAFA YORMAYIN O AKLINIZA YAZIK Spaceball neden 10 gg veriyor neden 130 uri veriyor yada Bir arkadaşıma oyunu önericem Nasıl fullenicek o 2 yıl da mı ? Özel görevler çıkartın Oyuncuların kendisi yapabileceği elle kasabileceği yöntemler getirin Ve gemilerin darbe puanları ve kalkan güçlerini arttırmaya Bakın Siz Hala farkında Değilsiniz ama Artık yeni kayıt diye birşey yok olsada Sadece oyunu çözmesi 1 yılını alır Hep bir kitleye bakarak konuşuyor hareket ediyorsunuz bakış açınız Çok küçük DARKORBİT Yerinde Sayıyor Bu oyunun ilk günlerini Bilirseniz Eğer O Ruhu da tanımış Hissetmişsinizdir Bize O Ruhu yeniden verin canlandırın
   
 6. Merhabalar admin benim etkinlik oyunları için pek bi ayrıntılı fikrim yok ama ödül konusunda sanki biraz daha bonkör olsanız. Biliyorum genel merkez size belli bi fiyat ölçeğinde ödül dağıtıcağınızı söylüyor ama sanki bu sınırı baya bi yukarı çekip oyuncuları etkinliklere teşvik edicek ödüller koysanız sanki daha iyi olur. Örneğin forumda veya oyunda sizlerin düzenlediği bi etkinlikte 15 adet 16 seviye BO2 kalkanı 15 adet 16 seviye LF-4 veya 8 adet 16 seviye iris gibi ödüller dağıtsanız yeni oyunculara da gelişme konusunda çok yardımı olur. Mesela kişinin 8 adet irisi vardır ama seviyeleri düşüktür sizler bu iris seviyelerini yükseltebikirsiniz. Yani demek istediğim yeni oyunculara yada gelişmesi devam eden oyunculara biraz değil fazladan destek olsanız oyuncular oyuna daha fazla vakit harcar mesela yeni etkinlik görevinde 75 milyon hasar verme var bende bu görevi yapacak ne cephane nede silah gücü var gemim de sadece lf3 filan var geliştirme sıfır yani işin özü sadece hades kapısı filan yaparak etkinlik adminiyim die görev yapmayın baskı uygulayın ve ödül havuzunda ki limiti olabildiğince yukarı çekin. Düzenleyeceğiniz etkinliklerde 2 gruba hitap etmeli yani aynı etkinliğin 2 versiyorununu yapabilirsiniz hem gemisi full oyunculara hemde full olmayan oyunculara.
   
  hayaligenc bunu beğendi.
 7. hayaligenc

  hayaligenc User

  Merhaba,

  Mesajınız ve geri bildiriminiz için teşekkür ederiz :) tabii ki elimizden geleni ardına koymayız ama yönetimin belirlediği (Almanya Merkezli) sınırların dışına da çıkmam mümkün değil fakat ödül konusunda elimizden geldiğince fazla olması için gayret gösterdiğimizden emin olabilirsiniz. Ödül havuzu tüm ülkelere aynıdır, yani TR de ne ise Almanya Çekya, Bulgaristan veya diğer lisanslarda da aynısı geçerlidir.

  Söylediğiniz ödüllerin verilmesi hangi oyun şirketi açısından olursa olsun zordur, farklı oyun şirketlerinde de çalıştığım için biliyorum. Tabii ki etkinlik sadece hades kapısı yapmakla olmaz, çeşitlilik farklılık her daim gereklidir. Gelen talepler doğrultusunda yapmaya gayret ediyoruz, haritalara çıkan admin gemileri sahada düşük lwlli gemilere yardımcı olmaya gayret ediyorlar. Bazı şeyler için herkese yetişemeyiz ama zamanla herkese yardımcı olacağımızdan şüphe yok.

  Birde bunlar arz talep meselesine bağlıdır, sizler istedikçe ben ileteceğim. Oyuncularımız gerek forum gerekse support üzerinden taleplerini iletirseler, bizimde yukarıya iletme konusunda hem destekleyici hem de talebin olduğuna dair belgemiz olur.

  Mesajınız ve talebiniz için tekrar teşekkür ederim :)

  şans sizinle olsun

  Merhaba,

  Merkez tarafından yapılan etkinliklere müdahale yetkim yok maalesef, fakat talebinizi arkadaşlarımız iletecektirler.

  Mutlu bir hafta sonu geçirmenizi diliyorum ;)
   
  Son düzenlenen: 13 Temmuz 2019
 8. Ben örnek verdim yani 15 adet olmasa bile en azında 5 adet filan verilse ? veya buna benzer ödüller yani yeni gemilerden de verebilirsiniz 1 adet ile sınırlandırılır filan. darkorbit artık her yeni bi envanter çıkardığında yeni başlayan yada gelişmesi bitmemiş oyuncuların alması zorlaşıyor ve eski envanterlerinde alım gücü hep aynı kalıyor orada da bi kolaylık sağlanmıyor bundan dolayı diyorum mesela bende sayborg gemisi ve aynı malzemelerden alınan gemiler yok ve birleştirde bu malzemeleri bulmam çok zor ve bunları almam şuan için imkansız zor bile değil direkt imkansız. eskiden bazen ödüllerde galaksi kapılarıda verilirdi yine bu ödülleri dağıtabilirsiniz 1 aylık vip indirim veya katlayıcı paketide verebilirsiniz. yukarıda da arkadaşımızın dediği gibi gelişme süreci 1-2 yılı buluyor açıkcası bu beni oyundan soğutuyor. yani sürekli olarak uridium bile alsam bu süreç maksimum 6 aya iner ki bu da oyuna yaklaşık 2-3 bin türk lirası harcamak ile birlikte gelir sizce bu durum mantıklı olur mu? illaki vip üyelik filan alınır uridium çekilir ama sırf gelişmek için bu kadar para harcanmaz madem etkinlik adminisiniz başta artemis olmak üzere bütün adminlere hergün her saat baskı uygulayın şahsen ben size bunu yapcam ki durumun ciddiyetini üst yetkililer anlasın. yani oyuna bi yenilik getiriolar kendileri test serverda deneyip oynuyorlar herşey çok güzel gözüküyor gibi oluyor ama aslında oyuncular için olmuyor. malum bi oyun kapatılmış ve oradaki oyuncular mağdur olmasın die bi kod ile herkese gemi vermişler ama o oyuncular burada gelişmek isteseler oyunu çözmeleri 4 ay alır fullenmeye çalışmak filan 2 yılı buluyor.

  Ayrıca gelişmekte olan oyuncular arasında bi turnuva düzenleyebilirsiniz ve kazanan kişiye veya kişilere iyi bi ödül verilmeli.
  Eskiden TDM maçları olurdu kazanan kişiye 1 aylığına 9. iris verilirdi bilmem hatırlarmısınız. bunu genel merkez kendi yapmıştı ama sizlerde darkorbit türkiye ekibi olarak benzer bi etkinlik yapabilir ve iyi bi ödül verebilirsiniz.
  turnuvaya katılım şartları koyabilir sınırlandıra bilirsiniz her hafta yapabilir ve katılan kişi veya kişiler 3 hafta aradadan sonra tekrardan başvurabilir şayet kazanan değilse kazanan kişi veya kişiler bir daha katılmayacak şekilde ayarlanabilir. yani bunu gerekliliklerini sizler takım içerisinde daha iyi bi halde konuşabilirsiniz mesela turnuvaya katılım şartı olarak 11-18 level arası oyuncular diyebilirsiniz herkes kendi gemisi ve cephanesiyle katılcak şekilde. konuştukça daha çok fikir gelir.
   
 9. hayaligenc

  hayaligenc User

  Merhaba,

  Şurada önce hem fikir olalım, merkez tarafından yapılan etkinliklere müdahale edemiyorum maalesef fakat bu etkinlikler hakkında ki geri bildirimlerinizi raporlar halinde ilettiklerini belirtmek isterim.

  Her oyun şirketinde belli sınırlar vardır o sınırın dışına çıkmanız maalesef mümkün değildir ama belirttiğiniz gibi bunu üst yönetime (Almanya'ya) onay manasında talep edebiliriz fakat sizlerinde bunu gerek forum gerekse ticketlar aracılığıyla iletmeniz gerekmektedir.

  Büyük tarzlı etkinlikler (turnuva) zaman istiyor malumunuz bunların düzenlenmesi gemilerdir ya da diğer işlemler için iyi bir organizasyon lazım. Yavaş yavaş herşeyi yerine oturtmaya çalışıyoruz. Zamanla bunları da yapacağımızdan şüpheniz olmasın :)

  Geri bildiriminiz için tekrardan teşekkür ederim

  mutlu pazarlar dilerim ;)
   
 10. _KIYAMET_

  _KIYAMET_ User

  Unutulması gerekenler unutulur. :) Foruma ihtiyacım yok merak etme :) ama düşündüğün için sağol. :D
   
 11. Hoşgeldiniz sayın hayaligenc ;

  Sizi görmek sevindirdi.Adeti bozdum :D ve kullanıcı dışında bir kişinin kim olduğunu soruyorum.

  İyi forumlar.
   
 12. hayaligenc

  hayaligenc User

  Merhaba ^^

  burada konum var ve detayı da mevcut :)))

  iyi günler dilerim
   
  Melik•Bey bunu beğendi.
 13. admin gibi adminsin gerçekten adminliği sonuna kadar hak ediyorsun aramızda seni görmek çok hoş bir duygudur tam gaz devam admin
   
  Manitu ve hayaligenc bunu beğendi.
 14. hayaligenc

  hayaligenc User

  Merhaba,

  Teşekkür ederim :) sizlerle beraber zaman geçirmek benim için büyük bir mutluluk ^^
   
 15. ben ORDUSPOR adminim geçenlerde sohbet etmiştik chatten tr3 serverinde hatırlarsınız belki daha falza daha çeşitli orjinal daha daha daha çok etkinlik beklentisindeyim sizden şimdiden kolay gelsin diyorum :)
   
  hayaligenc bunu beğendi.
 16. hayaligenc

  hayaligenc User

  Merhaba,

  evet hatırladım :)) zaman içerisinde yapmaya çalışacağız ^^ inancınız ve mesajınız için teşekkür ederim ;)
   
 17. Sevgili adminimiz Kimya Ansiklopedimiz :) Konuşmacı köşesindeki Ahh nerde eski Darkorbit konusu inclermisin.
   
  hayaligenc bunu beğendi.
 18. hayaligenc

  hayaligenc User

  tabikisdeee :)))
   
 19. ●●●

  ●●● User

  Kafayı bana takmıstınız:D oda bir etknlk sayılır ful ban :D
   
 20. hayaligenc

  hayaligenc User

  Merhaba,

  ne gibi :)))