hesap hırsızlığı

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve Harmfulll tarafından 18 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Harmfulll

Harmfulll User

Öncelikle herkese iyi akşamlar, daha öncede bu konuyla alakalı başlık açmıştım fakat kapatılmış.

10 yıllık oyun hesabım çalındı ve bununla alakalı savcılığa suç duyurusunda bulundum şu an işlem sürecinde hesap ile alakalı bütün bilgilere sahibim,hesap nasıl tarafıma iade edilir ne yapabilirim asıl sahibi ben iken şu an tamamıyla haksızlığa uğramış vaziyette ortada duruyorum.
    bilgi sahibi olan birileri yardımcı olabilirmi?

2. şifre ve bilgilerini çalan kişi ile paylaşmışmıydın ? eğer bunu yaptıysan geçmiş olsun yok eğerki yapmayıysan başka yollar ile bilgilerine ulaştıysa dava açtıysan bu davanının neticesinde hesabını sana geri verirler benim bildiğim kadarıyla bu şekilde işliyor süreç

3. Harmfulll

Harmfulll User

hayır paylaşmadım o yüzden suç duyurusunda bulundum zaten ama supporta bir çok defa yazmama rağmen yardımcı olmadılar

4. Support hesap güvenliğinden siz sorumlusunuz der çünkü. Mahkeme kararı çıkarsa hesabınızı geri alabilirsiniz.

5. baymemnun1

baymemnun1 User

geçmiş olsun arkadaşım... benim de 3 yıl emek verdiğim hesabımı çaldılar... sistemden gelen bir link i tıklamamam gerektiğini bildiğim halde tıklamam sonucu... ki benim kullandığım mailime girmediler.. sadece oyuna giriş bilgilerim çalındı.. ama kayıtlı mail adresini değiştirmişler... supportla ilgili mailimden 100 ün üzerinde yazışmam var olmasına rağmen support denen merkezle 1 ay çekiştik... ID, bilgi belge fatura istedikleri her şeyi vermeme rağmen sonuç karakol tutanağı varmıya kadar gitti... bende boyle bir konu için karakola gitmeye utandığımdan takibi bıraktım ki çalan adamın hangi ülke-millet ten olduğuda şüpheli... karakola gitsem heralde CIA yada KGB ye kadar gidecekti supportun istedikleri... yani işin zor ve kolay gelsin

6. Ne yazık ki ülkemizde bunlarla alakalı pek bir yaptırım olmuyor. Siber suçlarla mücadele ekiplerimiz hakkında çok konuşurdum lakin burası yeri değil.

Gerekli bütün evrakları Satın alım yaptıysanız faturalar '' Mailinizde mutlaka vardır'' , oyuna giriş çıkış yaptığınız saatler ve hesabınızın genel ve sadece sizin bilebileceğiniz özelliklerini bir köşede tutup Supporta yazmakta fayda var. G
    Lakin arkadaşımızında dediği gibi işiniz biraz şans işi eğer çalan kişi yurtdışındansa savcılığında pek bişey yapabileceğini sanmıyorum. Çok geçmiş olsun :(

7. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Hesabınızı çalan kişi hakkında başlatacağınız hukuki sürecin tam olarak nasıl işleyeceğini bilemiyorum ancak bunun sonucunda sorumlu kişinin gereken cezayı almasını sağlayabilirsiniz.

Ancak Genel İşletme Şartları ve Avrupa Birliği içerisinde yürürlükte olan GDPR (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) doğrultusunda çalınan hesabınızın bilgileri size geri verilememektedir. Bununla ilgili olarak ayrı bir dava süreci başlatabilirsiniz ancak Bigpoint'i ilgilendiren durumlar için mahkeme yeri GİŞ'te belirtildiği gibi Almanya'dır.
    İyi forumlar.

8. BaMbUlBeee

BaMbUlBeee User

benimde bı arkadaşın hesabına girilip cephane ve insta kalkan vs satıldı mesaj kutusundaki gelen linke tiklamis bingboit adı altında yazan bir mesaj şimdi benim anlamadığim bize gelen bu tarz mesaj larin niye izin veriliyor sport arkadas ta bilmus sorunu yazdıkları yazıda tehtid eder gibi oda savcılığa suç duyurusunda bulundu işlemin daha hızlı ilerlemesi için herşeyi oyuncudan bilmek veya onu suçlamak bence yanlış bu oyunda da o kadar bot ve hile kullanan varken hak arayanın hakkı verilmemesi ne kadar doğru saygılar

9. Mr.User

Mr.User User

1- Hesap çalınması mail adresiyle alakalı.

Dolayısıyla ilk önce mail adresine kimin erişim sağladığını bulman gerek.

Savcılık e-posta konusunu Posta kanunu sanırsam o bakımdan inceliyor.

Mail adresine kim girmiş çıkmış senden habersiz savcılık yoluyla bulabilirsin.

Örnek: Ben sana mail adresimin şifresini versem bile senin benden habersiz girmen suçtur. bunun gibi değişik kademelerde yanılmıyorsam 12 suç şekli vardı bu kanunda.

Kişiyi bulduktan sonra,

TCK nın 51. maddesine göre dava açacaksın arkadaşa.

"Değeri olan her şey maldır"...

Bu süreçler tamamlandıktan sonra,

devamında bir şey olmaz.

Almanya diyecek ki sana: Arkadaş hesabını iyi korusaydın.

Sen yakalanan kişiden manevi bir tazminat alabilirsin eğer uğraşırsan, oyun hesabını çalan kişi artık nasıl bir hale getirmişse onuda geri alabilirsin.

Ama Almanya sana hesabını geri vermez... Çünkü, hesabının şu an ki halinden Ekipte çalışan birinin yüzünden olmadı.

-------------------------------------------------------

Şu konuyu açıklık getirmek isterim.

GİŞ denen sözleşmeyi biz her ne kadar kabullensek de birisi eğer mahkeme konusu ederse bir sorununu o sözleşme bir işe yaramaz.

Benim iş yeriyle yaptığım karşılıklı sözleşmede İstanbul mahkemeleri geçerli dememize rağmen Mahkeme Sizi Kütahya iş mahkemesine alalım demesi gibi :) (konu uzun kısaca böyle)

Ben, geçen gün benim için yapılan bir videoyu savcılığa şikayet ettim. Emniyete gidip ifademide verdim delilerle. Artık Türk yargısı ne kadar hızlı ilerler bilemem ama seninde izlemen gereken yol bu.

kolay gelsin.

Son düzenlenen: 19 Aralık 2019
  10. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Bahsetmiş olduğunuz mesaj ve iletilen link hiçbir şekilde Bigpoint adına gönderilmemiştir. Oyundaki mesaj kutusuna başka oyuncudan gelen ve hediye vereceğini söyleyen bir mesajla bir link düşüyorsa lütfen bu tip şeylere de inanıp hesabınızı kaptırmayın. Yukarıda belirtmiş olduğum gibi, GDPR gereği eğer hesabınızı bu tip şekillerde çaldırdıysanız ne hesabınızı geri alabilirsiniz, ne de kaybettiğiniz malzemeleri.
    Oyuncumuza bu konuda bir yol göstermiş olduğunuz için teşekkür ediyorum.

İyi forumlar.

11. baymemnun1

baymemnun1 User

dün hırsızlardan bahsettik bu gün ziyarete gelmişler... :):):):)

REALIZE-iwnl-
    19.12.2019 14:28
    Alıcı:
    • baymemnun1
    • adi*
    • Nigo27
    • [вυl]ѕωαg-ιωηℓ[★777]
    • »xĢΩÐŁιкΣ™«»xBUGx«
    Pilots!
    Company Bigpoint is conducting a survey of players
    For the survey, each player receives a bonus code.
    The contents of the random bonus code:
    ●Premium/25.000 RSB-75/12.000 Seprom/
    ●1 LF4(PD)/1.500 RCB-140/1 LF4(MD)/
    ●Premium/1 Prometheus Laser/10 BK-100/
    ●150 oil/30.000 URI/15.000 RCB-140/
    ●Premium/100 BK-100/15.000 RCB-140/
    ●5.000 RCB-140/75 BK-100/3.000 Rinusk/
    ●75.000 URI/5.000 RSB-75/3.000 Rinusk/
    ●Premium/1 LF4(MD)/15.000 RSB-75/
    ●6.000 Rinusk/150 BK-100/1.500 RCB-140/

Bigpoint portal:

Best regards,© 2019 Bigpoint GmbH
    Die Piloten!
    Die Firma Bigpoint hat eine Umfrage der Spieler
    Für die Teilnahme an der Umfrage erhält jeder Spieler einen Bonus Code.
    Inhalt Cent Bonus Code:
    ●Premium/25.000 RSB-75/12.000 Seprom/
    ●1 LF4(PD)/1.500 RCB-140/1 LF4(MD)/
    ●Premium/1 Prometheus Laser/10 BK-100/
    ●150 oil/30.000 URI/15.000 RCB-140/
    ●Premium/100 BK-100/15.000 RCB-140/
    ●5.000 RCB-140/75 BK-100/3.000 Rinusk/
    ●75.000 URI/5.000 RSB-75/3.000 Rinusk/
    ●Premium/1 LF4(MD)/15.000 RSB-75/
    ●6.000 Rinusk/150 BK-100/1.500 RCB-140/

Portal von Bigpoint:

12. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Atılan bu mesaja itibar etmemiş olmanız güzel :)

İyi forumlar.

memat155 bunu beğendi.
  13. Eski

Eski User

Ödüllerde iyiymiş yalnız. Bana kesin 2lf4lü dandik paket çıkardı :D

.Paradoks. bunu beğendi.
  14. Harmfulll

Harmfulll User

arkadaşlar tekrar siber suçlardan çağrıldım ve gittiğimde darkorbit hesabıma bağlanan ip lerin yurt dışı kaynaklı olduğunu (supporttan hesaba bağlanan ip adreslerini istemişler sanırım) ve bu durumda yapılacak bişey olmadığını söylediler.
    basit bir vpn ile bütün bunlar aşılabiliyormu şu an ne oldu ben de anlamadım sizce ne yapmam gerekiyor?

15. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Hesabınızı çalan kişiler eğer başka ülkenin vatandaşıysa Türkiye'den onlara dava açamazsınız diye biliyorum. Ama sonraki süreç için ne yapmanız gerektiği konusunda bilgim yok maalesef.

İyi forumlar.

16. 2406ysf

2406ysf User

Arkadaşının sonuç ne oldu dün aynı şey benim başıma geldi ama adam şifrem basit diye girebildi herşeyi sildi

17. Mahkeme yeri Almanya olamaz neden mi ? Türkiye de hizmet veriyorsunuz ve oyun içi preium uridium gibi şeyler satıyorsunuz. Bunun vergisini ödemeniz lazım bunun için de Türkiye de şirket kurup ofisiniz olmalı. Tüm anlaşmazlıklar ülkede hizmet veren mahkemelerdir.
    GİŞ kurallarına yazılabilir ama dayanağı olmayan hiç bir madde hukuken geçerli olmaz !
    Forumda yaşanan sorunları gördükçe sinir oldum. Maliye bakanlığına cidden vergi ile bir bildirim oluşturup işlemleri hızlandırıyorum. Bakalım Türkiye de vergiyi bigpoint nasıl ödüyormuş.

EDİT : Diğer oyunların giş kurallarına bakarsanız bu yazıyı görürsünüz
    ÖRNEK:
    İşbu Hizmet Şartları ve bunlardan kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olan bütün davalar, Türkiye kanunlarına tabi olacaktır.

Son düzenlenen: 16 Nisan 2020
  18. benimde hesabım çalınmıştı yapacak bir şey yok diyorum biraz zaman evvel de yine çalınıyordu son dakikada kurtardım hesabı...
    sana tavsiyem virüs programı bulundurman bilgisayarda... trojan removerın da prosunu internnette bulabilirsin bi tarama yap tarayıcında da reklam engelleyici vs olsun bir daha bu durumla karşılaşmamak için bu güvenlik önlemlerini almalısın pcinde mutlaka solucan ve trojanler vardır pcni yedekleyip format at direk sonra dediğim önlemleri al daha sıkıntı yaşamazsın

19. Benim anlamadigim linki tikladiginiz gibi mi caldilar yoksa hesabini gir odul felan var diyerel keylogger ile mi caldilar eger 1 linke tiklamakla hesap caliyolarsa durum vahim :(
    sizinki nasil oldu yine keylogger felan mi yoksa virus mu

memat155 bunu beğendi.
  20. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Birden fazla şirket avukatı ile birlikte hazırlanmış olan bir sözleşme mevcutken ve içerisinde de aşağıdaki maddeler bulunurken kendi yazdıklarınıza inanıp inanmamak sizin tercihiniz. Belirtmiş olduğunuz işlemleri gerçekleştirip gerçekleştirmemek de sizin tercihiniz.

Ayrıca mesaj atan diğer kullanıcılarımıza yönelik olarak konu içerisinde daha önce belirtmiş olduğum gibi,
    Detaylı bilgi için buradaki konuyu inceleyebilirsiniz.

İyi forumlar.

Themis. ve ateistkeci bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.