Destek Kasılma Sorunu

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Kurtul1944 tarafından 9 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Kurtul1944

Kurtul1944 User

Konuyu nereye açacağımı bilemedim. Umarım burasıdır. Herneyse.

Şimdi oyun içinde bir grup kurup birlikte hareket etmek, takım oyunu olmak bu oyunun bir parçası, doğru. Klanlar bu oyunun parçası, klanlar ortak hareket eder gider map da işgal eder, başka şey de yapar, doğru. Düşman oyuncu seni de keser kendi oyuncu kendi adamını da keser bu da doğru.

Fakat benim gıcık olduğum, kanser olduğum, oynarken saçlarımı yolduğum unsur şu. "Etkinlik çeteleği"

Mesela, Spaceball oynanıyor bu oyun herkesin eğlenebilmesi için öyle değil mi ? Adam kendi şirketinin adamı da olsan sen etkinlikten yararlanama, kutuları alama diye gelip seni kesiyor. Yaşanıyor bu yaşanmıyor diyenin yarası vardır.

Ya da behemoth. 1 tane Behemoth var, 15 dakikada bir çıkıyor. Bunu bir klan, ya da bir grup gelip kilitliyor başka oyuncuyu oraya hiç bir şekilde sokmuyor. E sayın darkorbit, sen buraya biz yapalım diye görev koymuşsun, ben bu oyundaki en elit gemiyi de alsam ölümsüze yakın DP puanım da olsa 10 kişi orayı tutuyor, gemilerde general rütbesinden aşağı adam yok. Ben nasıl o görevi yapacağım ?

Ya da başka bir etkinlikte de aynı şey oluyor. Bir kesim var oyunun içinde, TR-4 için konuşayım, bu kesim her istediğini yapıyor, alt oyunculara hiç bir şey kalmıyor.

Şimdi şey diyeceksiniz "sen de onlarla takıl" ya da "sen de kas sen de elit ol" vb şeyler diyeceksiniz fakat bunun alternatifi yok mu ?

Ne yapmalı ? Bu oyunun doğası mı böyle ? Adil mi ? Buna bir düzen gelmeli mi ?

2. Anladığım kadarıyla sen de benim gibi tek oynuyorsun oyunu. Ve yaşadığın bu sorunu, bizim dışımızda kimse anlayamaz. Özellikle behemoth için konuşuyorum. Sana, sabah yaşadığım olayı kısa anlatayım. Kamuya aldım gemiyi gidiyorum. Bir baktım tam girişte 2-3 gemi bekliyor. Geleni patlatıyor. Buna ek olarak hepsinde otomatik lock var. Behemoth'un için 20 tane attend var, 10 tane de adam var(bunların zaten 8i grup) ama ne hikmettir adam bana tıklamayı başarıyor ve beni patlatıyor.

Bunların yaşandığı bir yerde, do ekibi behemoth görevi verebiliyor. Benim gibi solo oyuncular için çok adaletsiz bir ortam oluşuyor.

Alternatifi var mı dersen; yok. Neden yok çünkü adam akıllı bir klana girmedikten sonra hiçbir şekilde bu tarz şeyleri yapamıyorsun. Adamlar mafya gibi. Benim dışımda kimse yapamaz, diyor. Yapmaya çalışanı da patlatıyor.

Kurtul1944 bunu beğendi.
  3. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Aslında mevcut süreci kendi şirketi olarak değerlendirmeyelim. Kendi klanına üye olmayan oyuncular kendisine karşı düşmandır. Oyuncu ileride rakip klan üyesi olabilceğinden dolayı onların da kasılmamasını istemesi oldukça doğal. Bu süreçte bireyselde veya şirket üyeliğinden çok klan üyeliği daha baskın geliyor. Kesin bir durum var ki; bu etkinlik Full oyunculara yönelik bir içerik olmuş. Onun dışında kendi söylediklerinizden başka bir alternatif yöntem olduğunu zannetmiyorum. Bende tek başına oynayan bir oyuncu olduğumdan dolayı bu etkinlik yine bize yönelik olmadığı kesin.

İyi Forumlar.

4. Kurtul1944

Kurtul1944 User

Mesela mind içinde saldırmazlık paktı gibi bişey olsa. Bölgeye girince kimse kimseye sıkamasa ? Spaceball için bir şey diyemem çünkü orada bir rekabet var. Savaş mutlaka olacak ona yapacak bir şey yok ama diğerleri için çözüm bulunabilir aslında.

5. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Mindfire Behemont NPC'si direkt ödül açısından önemli bir NPC. Bu sebepten ötürü rekabet daha yoğun olması oldukça doğal. Bu yönde bir güncelleme de bu sebepten ötürü yapılacağını düşünmüyorum. Düşük seviyeli oyunculara yönelik içerik eklense daha güzel olabilirdi. Ancak Merkez Ekibe bağlı bir durum.

İyi Forumlar.

Kurtul1944 bunu beğendi.
  6. Kurtul1944

Kurtul1944 User

olduğu kadar...

7. Ben de tek takılan bir oyuncuyum , klanlarla ya da gruplarla genelde hiç işim olmuyor . Şu son gelen yeniliklere bakarsak darkorbit klanca oynamayı ödüllendiriyor , klanca oynamayı teşvik ediyor gibi geldi bana . Bu bir bakıma güzel bir şey , yani oyuncuların birlikte oynayarak daha avantajlı duruma gelmeleri güzel bir şey , ama tek takılan oyunculara yönelik bir alternatif olması gerekirdi .

Kurtul1944 bunu beğendi.
  8. Acilen kapıya güncelleme getirilerek her 50 de çıkan yaratığın ebedi parça vermesi sağlanmalı. 1. sine 50 parça 2. sine 100 parça 3. süne 200 parça... şeklinde. Ya da attend ve impulse lerden ebedi parça çıkması sağlanmalı. Bu şekilde bir rapor gönderildimi bilmiyorum merkeze gönderilmediyse acilen gönderilmeli.

9. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Bu yönde içerik eklenmesi için rapor hazırlanması gerekmektedir. Bunun için Güncelleme ve Fikir Havuzu bölümünde bölüm kurallarına uygun bir şekilde konu oluşturmanız gerekmektedir.

İyi Forumlar.