Lag ve Bağlantı Sorunları

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve #DaffyDuck tarafından 25 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. askımm

askımm User

Verilen telafi kodlarını da kullandığımızda bile lagdan faydalanamadık yani nolacak bu oyunun hali bilmiyorum :/

2. Selamun aleykum oncelikle bu oyun sorunu oldugundan dolayı 3 klanca oyunu bırakıyoruz Allaha emanet olun Emek var Yatırım yapıyoruz .
    Tam pazar gunleri kapı yapalım derken kapılar donma ve lag oluyor kaç seferdir. Gecen dün bug olayıdan zor olan görevlerin iptal olunması 400 tane uber tallon ve tallın o kadar cephane özellikler vardı. Siz diyorsunuz ki destek vericez aynı eşit değerdemış gibi hareket ediyorsunuz yok efendım ekıp çalışmaya devam affedersinizde ekıp işi yok . Siz zannediyorsunuz ki oyuncu bırakmaz bırakır ve bırakcaz tamam doğrudur umrunda olmazsınız . kım bilir kaç kişi oyunu veda edicek aşağı yukarı klanda 120 kişi oyunu bırakıcak . K.b Bizim hatamız hiç bir sekılde telafısını yapmıyorsunuz CM CTL TL + SUPPORT hiç bişeysınız anca banlamada işiniz iyi. Oyunu düzeltmede değilsiniz Oyun Moderatoru hiç biriniz umrunda değilsiniz . O kadar turnavalara katıldık baktık ki ne serefiniz ve gururunuz onlarında hiçbirini umrunda değilsiniz Admınler isterseniz bu gece saat : 01:00 vedalşalım . saygılar.

3. FMTR

FMTR User

DO ekibi mucizeyi başarmış ve oynanamayan bir oyun icad etmiş:)İnsanlar zamanlarını paralarını bu oyunu harcıyor,şimdi biri para yatırmak sizin inisiyatifinizde gibi klişe laflarla cevap yazmadan önce şunu belirteyim,evet parayı yatırmak benim inisiyatifimde ama ben paramı şirketinizin sağlamayı vaad ettiği şeylere yatırıyorum,burada vaadini gerçekleştirmeyen bir şirketten tabiri caizse kusurlu mal yada hizmet satan bir şirketten bahsediyoruz,bir yerde kusurlu mal yada hizmet satışı varsa orada iadede olacak,ben belirtilen meblağı kuruşu kuruşuna yatırıyorsam şirkette bana vaad ettiği hizmeti adam gibi sağlayacak,yoksa kredi kartları kayıtlı biz bu hizmeti vermeyi beceremedik sattığımız şey kusurlu ve düzeltmeyide beceremiyoruz deyip paralarımızı iade edecek,ben giş kurallarına uymadığımda yaptırım uygulayan şirket dünyanın tamamında geçerli olan ve ahlaklı firmaların ikiletmeden yaptıkları şeyi yapacak ve insanların parasını iade edecek,öyle kıytırık telafi ödülcükleriyle geçiştirmeyecek.Diğer mevzuda bug kullananlara verilen efsane ceza,bir hafta ban nedir arkadaş,bir dahaki bugda el emeği ile oynayanlar sizde bug yapın bakın yapana dokunmuyoruz hele do nun kesesine dokunmayan fakat siz oyuncuları zora sokan seprom bugu yapanları ispiyon olursa göstermelik cezalandıracağız,ispiyon yoksa bizim onları tesbit edecek alt yapımız yok,kimseye söylemeyen bundan sonraki buglarıda rahatça yapsın demeyemi getiriyorsunuz?El insaf diyeceğim,ama kime?Türkiye ekibi yetkim yok diyor,merkez ekip zaten oyuncusuna kulak asmıyor,Bu gidiş iyi değil,yakında milyar sepromluk gemilerle admin gemileri başbaşa oynayacaksınız,demedi demeyin,kalın sağlıcakla...

4. bu lag sıkıntısının temel sebebi nedir acaba onuda bilsek oyuncu fazlalığı mı servera olan ilgisizlikler mi ne ?

5. Türkiye takımı madem almanyada ki merkez ekibe sorunu iletmek dışında başka bir yetkisi yoksa madem niye var yada merkez ekip türk takımının raporlarını kulak tıkıyorsa neden hala raporluyor raporlamasın zaten oyunun düzeldiği yok

6. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Yazılımsal bir sorun olduğundan dolayı sorunun içeriği ne yazık ki kesin değildir.
    Lag sorunu ile Bug yapan oyuncuların banı ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Almış olduğunuz desteklere göre süresinin azalıp azalmayacağı değişiklik göstermektedir. Bazı alınan destekler gerçek zamanlı işlemektedir. Sorunlardan dolayı alınan destekler ve avantajlara telafi yapılmaktadır. Ancak şuan ki sorun hakkında bir telafi olacağı kesin değildir.
    Yöneltilenlerin teori olup olmamasına bakılmamaktadır. Sonuç olarak ortada haksız bir itham mevcuttur ve bunun cezai işlemi bulunmaktadır. Yapılan ithamların ifade özgürlüğüne girmediğini de belirtmek isterim. Sonuçta belirttiğiniz gibi bir teori üzerinden haksız itham ve algı oluşturmaktasınız.
    Oyun içerisinde yaşanan laglardan dolayı görevleriniz iptal edildiyse; Support Takımımızdan inceleme talep edebilirsiniz. Onun dışında oyunu bırakıp bırakmamak oyuncu görüşüdür. Bu yapılan gönüllü görevlerimizden herhangi bir maaş almadığımızı hatırlatmak isterim. Yapılan işlemleri gönülden yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Verilen cezai işlemlerin herzaman bir sebebi olduğunu haksız işlemleri de Support Takımına iletebilceğinizi de eklemek isterim. Şeref ve Gururun oyun içerisinde aranacağından çok yapılan işlerde aranması gerektiğini düşünüyorum. Mesaj içeriğinizi tekrardan incelemenizi talep edeyorum. Yapılan açıklamaları göz ardı etmiş bir şekilde oluşturulmuş bir içeriktir.
    GİŞ kurallarını okumaya davet ediyorum. Burada bulunan konuya özellikle değinmek isterim. Onun dışında bug kullanıcılarına uygulanan cezai işlemin yetersiz olduğu raporlara eklenmiştir. Seprom bugu yapan oyuncuların gidişatı ilerleyen süreçlerde belli olacaktır.
    Sunucular ile alakalı yazılımsal sorunlardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

İyi Forumlar.

7. teknik ekip, adminler, moderatörler, cmler hepiniz bırakın her şeyi. gidin hayatınıza bakın. bu oyunun kodlama ekibi de gitsin javada mario yazsın. hiçbir ekip bir işe yaramadığı gibi, üstüne bir de fırça çekmeye yelteniliyor. bırakın kardeşim buraları hem kendiniz rezil olmayın hem insanları rezil etmeyin. oyunu da kapayın millet oyun sanıp oynamasın.

tryhardD bunu beğendi.
  8. çatapatt

çatapatt User

hafta sonu diye seviniyoz oyun oynayacaz göya nahhhh oynarsın der gibi her hafta aynı telafi veriyolar 10 anahtar ne diyim

9. Sakal

Sakal User

Modlar olarak size 'o yukarda olan ve pek bir iş yapamayan' merkez ekip dediğiniz şahıslara iletmenizi rica ediyorum ve ediyoruzdur eminim sunucuları ayırsınlar tek bir sunucudan bu iş olmuyor kan ağlıyor millet biraz paraya kıysınlar ve bu işin hakkını versinler sürekli aynı şeyleri görmekten biz yıldık ama onlar sürekli aynı şikayeti almaktan yılmayacaklara benziyorlar bunlar nasıl sorumsuz bir ekip böyle ?

gece belki (lag)düzelmiştir diye girdim fırsatım var diye(fırsatı olmayanlar ne olacak orası ayrı mesele) ama yine devam ediyor sorun ve plutus denen kapıyı yapamıyorum getirdiğiniz etkinlik için TEŞEKKÜRLER merkez ekip !!

Bu arada TELAFİ adı altında verdiğiniz üç beş eşya TELAFİ etmiyor o kadar insanları madur ediyorsunuz ve verdiğiniz şeylere gülmekten başka yapacağımız ne var acaba ?

10. #DaffyDuck

#DaffyDuck User

lag sayesinde kuiper kapısını gözüm kapalı yapabildiğimi öğrendim

SOSYOPAT bunu beğendi.
  11. SOSYOPAT

SOSYOPAT User

acaba telafinin telafisi yapılacak mi. umarım bu soruyu telafinin telafisinin telafisi yapilacakmi diye sormam.

12. Unity olayına kadar oyuna ara vermek lazım.

13. tryhardD

tryhardD User

eğer kararınızdan dönmezseniz tebrik ederim iyi yapıyorsunuz ama lütfen giderken hesapları da sıfırlatmayı unutmayın olur da geri dönmeye karar verirseniz bir gün artık o ekibin ağır bedeller ödemesi gerektiğini düşünüyorum( tabi hala umursuyorlarsa oyunlarını :D )

#DaffyDuck bunu beğendi.
  14. Yav arkadaş tr1 5de online aynı anda kaç oyuncu vardır? Yav hadi abartalım 500 kişi olsun. Bak 500 kişi. Ben i7 4790klı makinemi sunucu olarak kullandığımda cs goda 60 kişiye aynı anda hizmet verebiliyor bu sistem. Bakın 4790k diyorum. Bu işlemci 1000 lira ikinci elde. Sizin sunucularınız gücünü patatesten mi alıyor? Şuan Ryzen 3900Xli bir server oluştursanız en aşağı 3000 online oyuncuyu barındırır bu oyunda. Yok mu 4000 liranız? Bu kadar mı fakir bir merkez ekibiniz var sizin? Yazılımsal bir sorun yazılımsal bir sorun. Bilmeyenlere yutturun hemen. Yazılımsal sorunda donma kasma olmaz, direk sunucuya bağlantı kurulamaz. Karşınızda 5 yaşında çocuklar yok. Milleti böyle kandırmaya da hiç hakkınız yok. Sorun donanımsal, bunu kör şakir bile görebilir. Ee çözüm? Yok. Niye? Çünkü sizin amacınız insanlara oyunu oynatmak değil. İnsanları iyice soyup paraları başka oyun projelerinde vs kullanmak. Kim uğraşacak değil mi sunucuyu güncellemekle. Allah bilir 2006dan beri server bilgisayarlarını güncellememişsinizdir siz. Bir sunucunun bu kadar patates olması başka şekilde açıklanamaz çünkü

tryhardD, zalim ve #DaffyDuck bunu beğendi.
  15. Hiçbir şekilde TR-1'e giremiyorum

16. zalim

zalim User

Ben çözüm için en ufak bir çalışma söz konusu bile olduğunu düşünmüyorum verdikleri telafilerden, supportta gelen cevaplardan ve oyunda en ufak bir değişim olmamasından dolayı böyle düşünüyorum. Bu sorunlarda yeni değiller darkorbit tarihinden bu yana var. Ama ne olduda bu son 5,6 ayda iyice çığrından çıktı herşey hiç bir şekilde çekilmez hale geldi oyun. Giriyorsun lag, etkinlik getiriyorsun lag, porttan atlıyorsun lag, savaşıyorsun lag, tam düzeldi gibi oluyor "forumdan duyuru yapıyorlar oyun düzeldi diye" katlayıcı, indirim, vip alıyorsun destek çekiyorsun Kapıya giriyorsun yine lag. Bitmiyor arkadaş..!

17. CEZA16

CEZA16 User

şimdide viplere mi göz diktiniz nedir sizin derdiniz dün lagtan etkinlik yapamadık nerede bunun telafisi millet destek çekip bekliyor ediyor vip gidiyor millet gg biriktirip kapı yapacak lag var ne ulan bu ne zaman oynacagız biz birşeyi beceremiyorsanız etkinlik felan getirmeyin verin millete beleşe 2 dk savaşıp eğlenip çıksın madem beceriksiz insan topluluğusunuz.

18. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Premium abonelikler ile ilgili yaşanan durum genel bir sorundur ve durum çözülmesi adına rapor edilmiştir. Premium aboneliğiniz aniden sonlanması mevcut Premium sürenizin bittiği anlamına gelmemektedir. Sorun çözüldüğünde Premium süreniz olduğu gibi geri iade edilecektir. Bu sorunla ilgili supporta ticket göndermeniz gerekmemektedir. Bu süreçte yaşadığınız kayıplar için ilgili telafi taleplerini rapor edeceğiz.

Konu raporlara eklenmek üzerine kilitlenmiştir.

İyi Forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.