Lazerlerin İsabet Oranı

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve guilty tarafından 26 May 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. guilty

guilty User

Merhabalar, iyi bayramlar. Bildiğiniz üzere argede lazerlerin isabet oran diye arge var, ayrıca Hedef Yardım CPU da lazerin isabet oranını %50 artırıyor. Bu isabet oranı gemide takılı her lazer için ayrı ayrı mıdır, yoksa miss vurmayı mı düşürür? Diyelim ki -imkansız biliyorum ama- lazerimizin isabet oranı %0 yerine %100 olsun, bu durumda takılı olan tüm lazerler %100 vuracağı için hasarımız daha fazla mı olur? Aynı şekilde %0 iken arada vuramayan lazerler olacağı için daha düşük mü olur? Evet biliyorum biraz karmaşık anlattım, anlayabilmişsinizdir umarım :D

2. Lâvinîa

Lâvinîa User

Bildiğim kadarıyla Ayarcı AR-GE si miss vurma oranını düşürüyor.

3. Hedef yardım cpu nun sadece miss vurma (boş atış) azaltımına etkisi vardır. Lazer hasarına etkisi doğrudan yoktur dolaylı olarak şu faydası vardır; Örneğin 5 atışın 2 si miss vurduğunu kabul edersek bu cpu ile miss 1 e düşer haliyle kestiğiniz yaratık veya gemiyi daha kısa sürede patlatırsınız.

4. guilty

guilty User

Anladım o zaman gemi vurcaksa vuruyor vurmicaksa hiç vurmuyor, miss atıyor. Konu kilitlenebilir

5. hedefim

hedefim User

Geminiz o sıra miss vuracaksa %50 şans ile belli bir miktar xenomit harcayarak o %50 şans ile miss vurmama ihtimaliniz oluyor.

6. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Hedef yardım cpu miss vurmanızı azaltmaktadır vuruşunuzu arttırmamaktadır fakat daha isabetli hale getirmektedir. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Konu isteğiniz üzerine kilitlenmiştir.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.