Miss

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve tilkel tarafından 20 Mart 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. tilkel

tilkel User

mimesizin sensör bozma yeteneğinde sorun var doğru hesaplanmıyor oyun içinde. yıldız uçuş düzeni modüller arge ve gemi yeteneği ile birlikte %100 ıslakamaya sahip olmama rağmen yaratıklar bile hasar verebiliyor. lütfen teknik ekibe bunu raporda bildirirmisiniz

2. %100 değildir o;
    Oyuncuların hasar isabet şansı senin miss oranından 10 atışlık zar puanı olarak düşüyor. %1 olasılığın 10 zar ihtimalinde denk gelmesi 1/10 olabilir ama 10 da 10 da gelebilir :)

3. tilkel

tilkel User

%100 diyorum bana %100 değildir diyosun ya :D hocam matematiğim var ve özellikle belirtmişim ki yaratık bile demişim, hadi oyuncu gemisinin hasar vurmasını anlarım ama %100 ihtimalde yaratığın hiç bir şekilde hasar veremiyor olması gerekiyor. lütfen bu konuda bilgisi olmayan yorum yapmasın ciddi bi teknik hatadan söz ediyorum . Adminler bunu teknik ekibe raporlarmısınız lütfen mimesisin kaçınması oyun içerisinde düzgün hesaplanmıyor her vuruşu yiyor.

4. tryhardD

tryhardD User

Şimdi bir oyuncunun eski tarihli videosundan tahminle yazacağım ki aslında ben de modül bulabilseydim o işe niyetlenmiştim maalesef olmadı. O eski videoda bir bugla başka bir gemiye ait %10'luk kaçınma modülünü mimesise takmıştı ki elinde de eski dmg ve shd kaçınmaları vardı toplamda modüllerden %20 kaçınma almıştı ve yıldız düzeni kullanıyordu ve videoda gösterdiği durumda npclerden hiç hasar almıyordu. Öncelikle elindeki modüllerin tam mı özellikle %10 kaçınma veren mimesis modülün var mı? Eğer varsa aslında buraya bir video atabilirsin belki daha iyi fikir verebilir durum hakkında çünkü geminin çalıştığına dair eski video olmasına rağmen bazen çok anormal üst üste vuruşlar yiyebiliyordu.
    Tabi haklı olduğun durumu da yazayım muhtemelen ilgilenilmeyecek canları sıkıldığı bir ara belki düzeltecekler seneler önce şarjlı lazerle alakalı bir bugu yazıp videoya çekip forum+supporta yazdığımda olan buydu sonra canları sıkılınca (kazanç için:D) düzeltmişlerdi prometheuslar dizilince farketmiştim...

5. oben

oben User

öyle bişey yok hiç hasar almama diye bişey yok ihtimali diyor iyi oku kesin demiyor ayrıca verilen argeler birbirini devre dışı bırakır mesela ayarcıyı yanıltma manevrası yanıltma manevrasını ayarcı birbirinin etkisini azaltırlar.öyle % 100 ıskalmaya sahibim diyip külhan beyi gibi gezmek nekaaa güzel.

6. Golden68

Golden68 User

Mimesisin yeteneğini düşürdükleri ve yıldızı düşürdükleri için %100 ulaşmak şuan için imkansız.

Gelen modüllerde en az 20 kaçınma gibi bir oran yapmak gerekiyor o gemiye ki eski olayına dönsün.

7. tryhardD

tryhardD User

Yani yasak değildir umarım yasaksa modlarım uyarsın bunu bugla (rahat olun nasıl yaptığını açıklamıyor) yapan adamın kanalının ismini veriyim 'darkorbit mimesis neo' yazın videoya bakın adam %10 kaçınma modülüyle eskisi gibi kaçınmaya ulaşıyor ama npclere karşı oben'in dediği gibi uzay gemilerine karşı modüllerin yeterli geleceği baya şüpheli ama npclere karşı olabiliri var tabi konuyu açanın cevap vermesi gerekiyor şayet dediği gibi spc kaçınma modülü (en az %10) de kurtarmıyorsa bir yerlerde ciddi sıkıntı var demektir yani çözüm beklediğimden değil de duruma göre modül önceliklerimi değiştirebilir:D

8. tilkel

tilkel User

ya özellikle dedim ki bilmeyen yorum yapmasın teknik bilgisi olmayan adam yok öyle bişey imkansız diye nasılda belli ediyor kendini ama bunun uzun açıklamasını yapmıycam muhtemelen kapasitelerini aşan bi açıklama olur gibi bu, ihtimal veren arkadaş için açıklıyorum şuan modüllerden toplam 18 kaçınmam var ve yüzde yüz oluyor gemi yeteneği arge yıldız falan. gemilerin nadiren hasar atabilmesini anlarım diye özellikle belirttim ama yaratığın hiç bir şekilde hasar atamıyor olması gerekiyor ama her vuruşu yiyor oyun içerisinde doğru olarak hesaplanmıyor mimesisin sensör bozma yeteneği bu bariz. benimde düzelteceklerine inancım yok ama içimde kalmasın diye yazayım dedim. tekrardan söylüyorum bilgileri kısıtlı olan arkadaşlara açıklamasını yapmıycam. tryhardD sırf bu arkadaşa saygımdan açıkladım bunu en azından mantıklı düşünebiliyor. adminlerden ricam gerekli yerlere raporlamaları yaparsa sevinirim . iyi görevler

tryhardD bunu beğendi.
  9. Golden68

Golden68 User

Dediğiniz mantıkta hiç bir kaçınma modülleri işe yaramıyor ? Şuan

tryhardD bunu beğendi.
  10. tryhardD

tryhardD User

Bu durumun modül kaçınmasından çok mimesisin yeteneğiyle alakalı olabileceğini tahmin ediyorum tabi teknik ekibin test etmesi gerekir bizim tam anlama ihtimalimiz pek yok. Ve bu durumdan önceden açtığım 'mimesis yetenek ve modülleri' adındaki bir konuda şüphelenilmişti o dönemde bu ekstra kaçınmalar olmasa bile gemi yetenek açıkken anormal derecede isabet aldığından ve bu durumdan tilkelden de önce bahsedenler vardı tabi kaçınmanın %100'e ulaşamadığını düşünüp üstüne düşmemiştik. Ayrıca dediğim videoya baktıysanız modülün çalışmasını beklerdiniz orada %10 kaçınma modülü ile npclerden tam olarak hasar almıyordu. Yani sıkıntı bence modülde değil gemide gibi. Tilkel istersen bir video yükle hem yanlış anlaşılmaların önüne geçer hem anlamayan mod falan olursa durumu daha iyi anlar ve daha düzgün raporlar muhtemel sorunu her ne kadar umudumuz olmasa da sonuçta bu etkinlikte o kaçınma modülü için uğraşanların emeği söz konusu burada.
    NOT:
    +65(sinyal bozucu)+12(yanıltma manevrası)+5(yıldız düzeni)+5(dmg-ms01veya02)+5(shd-ms01)+8(tilkelin elindeki modül)=100 kaçınma ediyor.
    Bahsettiğim videodaki adamın modülleri ise:
    +65+12+5+5+5+10(bugla eklediği %10 kaçınma veren spc-eva01)=102 oluyordu ve npcden hasar yemiyordu.

tilkel ve Golden68 bunu beğendi.
  11. kardeşim o zaman gidersin sohbet bölümünde konu açarsın veya supporta bu konu hakkında bilgi isteminde bulunursun. Sana bu olayın detayını anlatıyorum. Senin bilgin olmaması beni bilgisiz durumuna düşürmez. Bu hesapları olasılıkları senden daha fazla araştırdım. Sen daha bunun nasıl hesaplandığını bile bilmiyorsun.. Oyun içerisinde yaşadığın sorunu videoya alırsın bu budur diye ona göre raporlama yapılır. Konu içerisinde oyunculara yorumlarından ötürü saygı duyman gerekirken "bilmeyen yazmasın" mantığını nereden kazandınız şaşırıyorum!

Bir dahakine konunuzu oluştururken bölümüne dikkat edin. Genel konular bölümünde her oyuncunun fikrini beyan edebilir.

12. bilen biri geldi açılın :)
    geminin özelliği %65 kaçınma veriyor yıldız %5 veriyor birde %12 arge var bende kırmızıda %5 mavidede %5 kaçınma var sarıdan yada yeşilden %8çıkarsa %100 oluyor yani senin modüllerin kaçınmasının toplamı %18i geçmeli onu iyi hesapla şuan %18 modülü bulabilen bildiğim trlerde 10 gemi felan var büyük ihtimal hesaplaman yanlış yazdıklarımı dikkate alıp yeniden hesapla

tryhardD bunu beğendi.
  13. tilkel

tilkel User

hala bildiğini varsayıp yorum yapmaya devam ediyor ne modül ne oyun sistematiği hakkında gram bilgisi yok gelmiş imkansız diye ahkam kesiyor. sana bundan sonra cevap vermiycem çünkü konuyu olmayan sözde bilginle amacından saptırıyorsun. bulanober bende onu diyorum bende aynı şekilde hesapladım ve %100 oluyor toplam diyorum. teknik bi sıkıntıdan dolayı tryhardDın dediği gibi sensör bozma yeteneğinde sorun olduğunu düşünüyorum.

14. hayaligenc

hayaligenc User

Selamlar herkese,

Durumu inceletebilmem için öncelikle supporta yazmanız lazım. Akabinde ben gerekli raporlamaları yapabileceğim. Böyle farazi konuşmak çokda doğru olmayacaktır :)

Anlayışınız için sonsuz teşekkürler,

iyi geceler ;)

15. oben

oben User

durum aynen böyledir mimesis yetek açık olduğu sürece bu durum değişebilir tam %100 olmasada hasarı önler ona lafım yok ama diğerleri ihtimaldir gemi yeteneği demiyorum dikkat edin.

16. Mineral

Mineral User

Kavga etmeden dövüşün:D