Bug / Oyun hatasi Oyun bağlantı sorunu/Laglar

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve ησямℓι̇ƒєє tarafından 24 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. Öncelikle herkese iyi forumlar diliyorum ve amacımın birilerini kırmak ya da birilerine hesap sormak değildir. Artık dolduğum için birkaç şey yazmak birkaç soru sormak istiyorum.

  1-) Öncelikle bu oyunun bağlanmama lag problemleri neden kaynaklanıyor ?

  2-) Bigpointin hiç mi yazılımcısı yok ki yaklaşık 2 aydır bu sorunlar mevcut ?

  3-) Oyun çözüme gitmemesi bizim bırakmamız ve oyunu kapatma istekleri olabilir mi?

  4-) 3. sorunun cevabı hayır ise teknoloji çağında baştan oyun tasarlayıp kurmak bile 2 gün sürerken 2aydır teknik sorunun giderilememe sebebi nedir ?

  5-) Sorduğumuzda ''merkez ekip çalışıyor'' cevabı alıyoruz ve bunun dışında kimse bir şey bilmiyor peki merkez ekip nasıl çalışıyor şimdiye kadar sorun için ne yaptılar planları ne bunu bizlere açıklaması bizim öğrenmemiz hakkımız değil mi ?

  6-) Sorunları ilettiğinizde aranızda nasıl bir iletişim geçiyor biraz daha şeffaf olabilir misiniz?


  7-) Peki oyuna yatırdığımız para ve emeklerin karşılığı olacak mı (merkez ekip karar veriyor cevabını biliyorum siz bunu ilettiğinizde merkez ekip ne diyor)


  Sizde bizde biliyoruz ki bu teknoloji çağında hiçbir sorun çözümü bu kadar sürmemiştir ve buna örnek gösterebilecek 1 oyun daha yoktur bunların doğrultusunda gerçekten merkez ekip ne yapıyor amaçları ne bu soruların ve yukarıda sıralandırdığım sorulara tam ve gerçek cevap verebilecek var mı ?

  Eğer ''merkez ekip çalışıyor'' şeklinde mesaj gönderecek adminimiz varsa hiç zahmet etmesin günde en az on kez görüyoruz zaten bu mesajı

  Yukarıdaki sorulara cevap bulamayınca da düşündüğüm şeyleri belirtmek istiyorum

  1) Oyunun artık kapatılmak istenmesi bu sebepten dolayı çözüm bulmamaları

  2) Oyun bu durumdayken getirilen etkinliklerden son bi kar elde etmek

  3) Merkez ekibin oyunla artık ilgilenmiyor olması oyunu kendi haline bırakması

  4) Global virüsten dolayı çalışmadaki aksaklıklar

  Son bi soru olarak da adminlerimize sormak istiyorum sizin yetkileriniz yok bildiğim kadarıyla (chatbann hariç) yani sadece merkez ekibe ileti yapmak için neden böyle bir grup var kanal olarak görev yapıyorsunuz? oyuncular size iletip sizin de merkez ekibe iletmenizin sebebi merkez ekibin oyuncularla muhatap olmama isteği midir ya da bann dışında yetkiniz var mı açıklar mısınız ?

  Herkese iyi forumlar dilerim tekrardan başta belirttiğim gibi amacım kimseyi kırmak değil kimseye hesap sormak değil sadece bu durumların normal olmadığını ve uzun sürdüğünden dolayı her oyuncu gibi aklımıza birtakım şeyler gelmesidir.

  Eğer bu soru işaretlerimizi biri çözerse çok memnun olurum gerekirse oyunu bırakırım ama en azından soru işareti kalmasın kafamızda

  Aklına başka soru gelen arkadaşlar varsa unuttuğum yazmalarını öneriyorum
   
 2. Minerva

  Minerva Board Administrator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Okunurken daha kolay olması adına şöyle sırayla cevaplayacağım.
  Sunuculardan kaynaklanan bir sorun olması dışında pek fazla bir bilgimiz yok açıkcası bununla ilgili. Belirttiğiniz gibi uzunca bir süredir bu sorunlar mevcuttu ve bir zamana kadar da sunucuların yeniden başlatılması ile geçici olarak çözülebilen bir sorundu. Artık yeniden başlatmanın da çözüm olamadığını görüyoruz.

  Sorunların ağırlaşması ve sizlerden iletilen videolar, HAR kayıtlarının son zamanlarda artmış olması ile son zamanlarda özellikle bu sorun üzerine yoğunlaşıldığını görmekteyiz.

  Oyunu kapatma istekleri olduğunu da bu sebeple çözüme gitmediklerini de sanmıyorum açıkcası. Mevcut sorunlara rağmen şirket kazanmaya devam ediyor, memnun olmayan müşterilerle konuşup durumu açıklamak da bize kalıyor. Tabi ki mevcut pandemi nedeniyle de şu son birkaç ay içerisindeki performans öncesine göre düşmüş olabilir.

  Kişisel olarak yazılımlar üzerine detaylı konuşabilecek kadar tecrübem olduğunu düşünmüyorum ancak bir şeyi baştan tasarlamak, yıllardır mevcut olan bir şeyin içerisindeki hatayı bulmaktan daha kolaydır diye düşünüyorum. Bağlantı sorunları yaşandığı zamanda video ve HAR kaydı istenmesinin ya da en azından bu sorunu hangi haritada/kapıda, saat kaçta, hangi koordinatlarda ne yaparken yaşadığınızın bilgisinin istenmesinin sebebi sorunu bulabilmek ve yoğunlaşabilmek adına yardımcı olmaları için.

  Açıkcası bu zamana kadar yapılanların paylaşılması ve işe yaramadıysa da neden yaramadığının paylaşılmasının oyuncuların durumu kavrayabilmek ve biraz daha sakinleşebilmek adına yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Bu yine benim kişisel fikrim, böyle büyük bir oyun şirketi açısından durumun detaylarını açıklamamak daha mantıklı olan demek ki.
  Maalesef imzalamış olduğumuz gizlilik sözleşmeleri nedeniyle bizlere sizlerle paylaşmamız için iletilen bilgilerden daha fazlasını paylaşmamız mümkün değil. Ancak genel çerçevesi adına şunu söyleyebilirim, sorunun çeşidine göre uyulması gereken mevcut bir raporlama şablonu var. İlgili sorun bu şablona uygun şekilde ilgili görevli tarafından raporlanıyor, söz konusu Merkez Ekip'e yapılacak olan raporlamalarda bunu genellikle @.Paradoks. gerçekleştiriyor. Raporlama sonrasında bunun ulaşmış olması ile ilgili bir dönüş yapılıyor ve sorun ile ilgili herhangi bir güncelleme/bildirim olması takdirinde tekrar iletişime geçiyorlar.

  Türkiye Takımı olarak olması gerektiğini düşünüyoruz ve daha öncesinde de ısrarla satın alım yapmış olduğunuz paketlerin/içeriklerin telafi edilmesi gerektiği üzerinde durduk. En azından %50 TP/ŞP desteğinin verilmesi gerektiğini, bunun da bir iki günlük olmamasını gerektiğini belirttik, durumu görüyorsunuz.
  Umuyorum ki biraz olsun tatmin edici olmuştur cevaplarım.

  Yetkilerimiz yok diye açıklama yapmış olduğumuz durumlar oyunda karşılaşılmış olan ve yazılım ekibi tarafından çözülmesi gereken sorunlardır. Buradaki konudan forum ve chat takımlarının görevlerinin sınırları ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Buradaki konudan da her bir görevlinin, görev çerçevelerine hakim olabilirsiniz kabaca.
  Kesinlikle anlayabiliyoruz sizleri, bizlerin de birer oyuncu, sizlerden biri olduğunu, sizin için çalıştığını unutmayın lütfen. Görevlerimiz gereği hem düzenin korunmasını ve kural ihlallerinde cezaların uygulanmasından sorumlu olsak da belirttiğiniz durumlardan bizler de şikayetçiyiz ve olabildiğince de sizlerin yararına çözümler olabilmesi adına çalışıyoruz.

  Kafanızda kalan başka soru işaretleri olursa sormaktan çekinmeyin.

  İyi forumlar.
   
 3. Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederiz. Diğer bütün oyuncular ve ben dahil bu durumlardan iyice sıkılıp bunalıp sinirlenip size çemkiriyoruz arada umarız kişisel olarak algılamazsınız tüm bunları. Sizin dışınızda muhattap bulamıyoruz maalesef :/ Umarım şirket en kısa zamanda bir çözüm bulur.
   
  Minerva bunu beğendi.
 4. Server yoğunluğu kaynaklı oluşuyorsa bu lag ve diğer sorunları o zaman moderatörlerden rapor etmelerini isteyeceğim bir önerim var. Tr2 ve Tr3 serverleri için sayısını sistemin belirleyeceği şekilde diğer serverlere aktarım olsun. Geçmek isteyenlerin hangi Tr sunucusuna geçmek istedikleri kayda alınıp değerlendirilsin. Eğer geçiş talep edilen server aktif üye bakımından müsaitse geçiş onaylansın. Şahsen ben oyunumu rahat oynamak için bunu isterim. Sorunların olması haftalardır çözümsüzce devamlı bu sorunlarla karşılaşmamızı gerektirmezdi. Bu tarz veya başka türlü çözüm için düşünülen şeyler hiç karşımıza getirilmedi.
   
 5. Minerva

  Minerva Board Administrator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Rica ederim. Her zaman benzer rahatlıkla durumu böyle açıklayabilme fırsatımız olmuyor, o nedenle bulmuşken kaçırmayayım dedim. Neler hissettiğinizi gerçekten anlıyoruz, hatta belki bizler sizlerden de daha sinirli ve tepkili olabiliriz bu sorunlar karşısında. Bizim de tek istediğimiz bu süreçte bizleri anlamanız, görüşlerinizi, sitemlerinizi, şikayetlerinizi elbette ki belirteceksiniz. Bunları DO'nun resmi platformlarında gerçekleştirirken de tek ricamız kurallara uygun olması.

  Yoğun olarak TR2-3 sunucusu etkilense de daha birkaç gün öncesinde kadar diğer TR sunucuları da benzer şekilde etkilenmekteydi. Bu nedenle öneriniz sorununun çözümünü çok da sağlamayabilir. Ayrıca sunuculardan kaynaklanan bu problemi kesin olarak çözmek varken başka sorunlara yol açabilecek çözümleri şu an denememeleri gerektiği taraftarıyım.

  İyi forumlar.
   
  ZODIΔC*[1923] ve .AFRA. bunu beğendi.
 6. hepınızı uzerınde kulla hakkı var maddı ve manevı ınsanlar buaraya paralarını ve zamanlarını ayırıyor azıcık vakıt gecırmek belkı eglenmek ama sız aylar oldu halen aynı sey oyalamaca bır ay hadı ıkı ay karantına gunlerı bıtınce yana yana oyuncu arayacaksınız
   
  cengizbaba025 bunu beğendi.
 7. theanger33

  theanger33 User

  modum çok güzel açıklamışsın her şeyi uzun uzun yukarıda fakat benim bir kaç sorum daha var mesela saat 7 deki geliştirme indirimini kaçırdık en basit örnek indirimli bir şekilde geliştiremedik ürünlerimizi hani çabalıyorsunuz ya telafi için bakın sadece ufak bir örnek bu bu gitti mesela kaçtı artık bu kenarda dursun, ondan sonra gelelim 1,1.5 ay öncesine daha sizin har dosyalarını bile istemediğiniz ilk başlardaki sorunlara o zamanlar sadece pazar günleri oyun gidiyordu ve sadece bekliyorduk o zamanlardan bu güne kendi açımdan söyleyeyim en az 15 zeta zararım var koyalım bunu da kenara , ondan sonra çektiğimiz desteklerin cidden haddi hesabı yok bunu da koyalım kenara inanın size 8 9 farklı zarar etmemize sebep olan örnek veririm gerçekten sizin çabalarınızın farkındayım size hiçbir lafım yok telafide ısrarcı olmanız bile bizim için çok anlamlı ama telafi diye verilen şey yeterli miydi sizce samimi olarak cevaplarsanız sevinirim
   
 8. Eline sağlık kardeşim. Bizlerin sormak istediği soruları tek tek sormuşsun. Bu sorularada minevra admin elinden geldiği kadar cevaplamaya çalışmış. Umarım en kısa zamanda bu sorunlar çözülür ve bizlerde önceden oldugu gibi oyunumuzu rahat rahat oynarız. Adminlerimizde bu gibi sorulara cevap vermek zorunda kalmaz.
   
  SpeeDy*02, Minerva ve guilty bunu beğendi.
 9. 2 sene önce tam da bu şekilde olan lag sorunlarından dolayı artık sinir katsayımız kaldıramadığından klan olarak oyunu bırakmıştık. Korona virüsü sürecinde oluşan durum beni ve bazı arkadaşlarımı tekrardan oyuna dönmeye yöneltmişken tekrar aynı sorunların devam ettiğini görüyor olmak ciddi anlamda sinir bozucu. Bir hevesle dönmeye gayret ettiğimiz oyunun rezil bir şekilde 2 sene öncesinden hiçbir farkı olmadan devam ediyor oluşu bu sorunun kalıcı olduğu izlenimini veriyor. Başlamakla bırakmak arasında gidip geldiğimiz bugünlerde sorum da şu şekilde olacak:
  6 aylık vip çekmiştim gemime ve 3 haftalık oynadığım süreçte toplasam 3-4 gün anca kullanabildiğim premium'u dondurup tekrar 1-2 sene sonra dönme kararı aldığımda aktif hale getirebileceğim bir şekilde imkan sağlayabilir misiniz?
   
  ALUCARD-BeRsErK bunu beğendi.
 10. titans___

  titans___ User

  bu oyun rezalet ne haritalara giriliyor ne oynanaırlılığı var bu oyuna para yatırmışlığım da oldu fakat ahmaklık etmişim hani 2009 dan ber kaç saat oynamışım buna rağmen şu an sadece bana eziyet oluyor suporta sorun iletmek mi lazım bu kadar belirgin şeyleri göremiyorlar mı bu oyunu yapanlar anlaşılmaz kafası çalışmayan kişiler almış oyunu açıkcası oynamadığım zaman daha rahatım kafa olarak bu ne rezillik demem hoşunuza gitmeyebilir de oyun da ben rezillik dışında ne deyim rezelat bir yönetim bunu da iletmenize gerek yok zaten.
   
 11. Minerva

  Minerva Board Administrator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Mesajım içerisinde vardı aslında ama biraz daha detaylandırayım. Sorunların yaşadığı hafta sonlarında satın alım yapmış olduğunuz ve kullanamadığınız ürünlerin direkt olarak hesaplarınız incelenerek ücretlerinin telafisinin yapılması gerektiğini dahi belirttik. Ancak bunlar yanıtsız kaldı, en azından şöyle bir telafi yapılması gerekiyor dediğimiz kısmın da stayhome kodunda gerçekleşmiş olduğunu gördük.

  Sorunların mevcut olduğu zaman ve boşa giden emekleriniz, zamanınız, paranız düşünüldüğünde evet bu da şahsen yetersiz bulduğum bir telafi. Telafinin kendisinden de sorunlar nedeniyle faydalanamadığınız düşünüldüğünde özellikle.

  Böyle bir işlem ne yazık ki mümkün değil.
  Mevcut durum nedeniyle sinirli olmanızı anlayabiliyorum ancak burası resmi DO Forum'u ve uymanız gereken kurallar mevcut. Bu nedenle görüşlerinizi belirtirken lütfen kullanmış olduğunuz üsluba dikkat ediniz.

  İyi forumlar.
   
  theanger33 bunu beğendi.
 12. -İDALI-

  -İDALI- User

  etkinlik bittiği için biraz olsun server rahatlar düşüncesiyle Stayhome kodunu aktif ettim. Şimdi o da boşuna gidiyor.
   
 13. theanger33

  theanger33 User

  samimi açıklamalarınız için teşekkürler işte şimdi gerçekten de tamamen bizim yanımızda olduğunuza inandım tam olarak , ek olarak sabah resetine kadar bir gelişme olur mu ona göre bekleyeceğim de
   
  SpeeDy*02 ve Minerva bunu beğendi.
 14. titans___

  titans___ User

  oyun oynanmaz halde yani 20 milyon uri verse ne olur modlar uslüb diyor ne denir oyunun bu haline para vermemizi beklenmesi komik modlar adminler pembe gözlükle mi bakıyor öyle konuşmamızı bekliyor 11 sene oynayıp para veriyorsun oyunun hali belli oyuncular ne demesi lazım acaba güçlendirici alcakdım ve başka şeyler gereksiz oynanmayan oyun için para verilir mi ?
   
  memat155 bunu beğendi.

 15. Geniş kapsamlı cevap için öncelikle teşekkür ederim.

  Var olan sorunu bulabilmek için uğraşılmasa o zaman oyunu bir gün kapatıp yeniden bir yazılım kurulsa veya indirmeli şekilde oynanmaya başlansa daha iyi bir sonuç elde etmez miyiz? bu öneri daha önce sunuldu mu bilmiyorum ama merkez ekibe sunabilme imkanınız var mıdır.
  Yani neredeyse tüm oyuncular 1 hafta dahi kapalı kalsa oyun 8.gün tüm sorunlar bitmiş şekilde başlayacağını bilse razı olur diye düşünüyorum
  Son olarak telafiler hakkında da bazı arkadaşlar yazmış mesela neler kaybettiklerini ama sorun şöyle başlıyor mesela ebedi kapı geldi ben yaklaşık 3 katı kadar uridium kasabilirdim ama bunu nasıl ispat edebilirim ki ya da vip olsun indirim olsun destek olsun bir ayda yaklaşık 250tl bi harcama yapmışımdır bu harcamanın peki ne kadarını değerlendirebildim bu süreçte onlar nasıl bunu görecek ya da biz nası ispat edeceğiz
  Örnek verecek olursam mesela 1 aylık indirim çektim katlayıcı çektim
  ama son 20gündür kutu toplamıyorum örneğin peki ne kadarı lagdan dolayı toplayamadım ne kadarında kendim toplamadım
  ya da indirim çektim mesela tüm kapıları indirimde açtım fakat kapıları yapamadığım için diğer açacağım kapıları yine indirim çekerek açmam gerekecek ama bunu tek tek kişiye göre yapmaları imkansız bu konuda telafi için verilen kodlardan öteye gidileceğini düşünmüyorum ki zaten böyle olması gerekir.
  Ama yine de en güzel telafi oyunun düzelmesi olsa gerek

  Asıl kızdığım nokta da merkez ekibin oyuncuları aydınlatmaması çünkü bekliyoruz ama neyi bekliyoruz kimse bilmiyor
  büyük şirketlerin stratejileri olur planları olur empati koyarak düşünüyorum yazılımcıların sorunu bularak düzeltmesini isterim olmuyorsa sil baştan oyunu tekrar yaptırırım sonuç olarak 2006da kurulan bu oyun yine belirli kadroyla yoktan var oldu ki 14 senede teknoloji bakımından çok iyi yerlere geldik. Yani empati kurduğumda sorun bir şekilde çözülüyor sorununu çözmemek gibi durum ise yeterince gelir elde etmemesi olurdu diye düşünüyorum.

  Artık hakkımızda hayırlısı olsun düzelirse bir gün tekrar döneriz düzelmezse de yapabileceğimiz bir şey yok sonuçta sadece birer oyuncuyuz

  Yorum belirten arkadaşlara ve özellikle vermiş olduğunuz geniş kapsamlı cevap için size teşekkür ederim.Herkese iyi forumlar dilerim

  Tabikii şuanki şartlar gereği para harcamalarını durdurmak en mantıklısı bence de en önemli gördüğümüz vip dahil ama bu olaylardan ötürü herkes kızgın vaziyette fakat bunları üsluba uygun yazarak daha doğrusu bann yemeyerek düzeltilebilmesi için baskı yaptığımızda sayımız 1 kişi daha fazla olur ki bu formda yazı yazıyorsan bir umut düzelmesini bekliyorsun ya da düzelmesi için uğraşıyorsun demektir o yüzden bann yemeyerek hep birlikte daha kuvvetli bir şekilde şikayetlerin dile gelmesi gerekir hiçbir şey yapılmasa dahi biz bunun için çaba sarfetmiş oluruz çabalarımız sonuç verecek olursa da ne mutlu bize do oyuncularına o kadar insanın bir teşekkürü emeği geçenlerin eline sağlık demesi bile yeterli olur bence
  iyi forumlar.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 24 Nisan 2020
  theanger33 bunu beğendi.
 16. Se7en

  Se7en User

  Hep boş yazıyoruz aldıran veya 1 adım ilerleme görmedik 1 senedir hep sorun ve vahim olan her gecen gün dahada kötüye gidiyor oyun yazık DARKORBİT DUY SESİMİZ ARTIK...
   
 17. Minerva

  Minerva Board Administrator Team Darkorbit

  Merhaba,

  TR 2-3 için mevcut sorunu 18.30'da raporladık ancak yalnızca durumun yazılım ekibine iletildiği dönüşü yapıldı. Sabah resetine kadar herhangi bir değişiklik olur mu inanın hiçbir fikrim yok.

  Üst üste mesaj atmak (flood) yasak olduğu için mesajlarınızı birleştirmiş bulunmaktayım.

  Sorun çözülene kadar hafta sonu galaksi kapılarında indirimin, çifte ödül günleri dahil bütün etkinliklerin durdurulmasını önerdik, oyuncuların da etkinlik değil sorunların çözümünü istediğini belirttik ancak bu çok da yapılabilir bir öneri değilmiş sanırım. Bu nedenle sorun çözülene kadar oyunu kapatacaklarını düşünmüyorum.

  Asıl ben teşekkür ediyorum ilginiz ve özeniniz için.

  İyi forumlar.
   
  theanger33 ve SpeeDy*02 bunu beğendi.
 18. Tsk.ler ıste asıl konu budur yanı olası yada olabılecek durumlar sabahmı sabah ozaman bakalım gece 04.00 demı ozaman bakalım bılınmezler herzaman bas ağrıtır.İyi çalısmalar
   
  Luminous ve ησямℓι̇ƒєє bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş