Geri bildirim Oyun Yönetimine Ne Kadar Güveniyorsunuz

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve _DODGE_ tarafından 2 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

DO Yönetimine Güveniyor Musunuz ?

1. Evet

8,2%
  2. Hayır

91,8%
  3. Yönetim Ne Yapsa Güvenirdiniz ? [Yorum gerektirir]

6,6%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. kadir7751

kadir7751 User

benim 2008 yılından beri kullandığım ibranice karakter içeren nickim geçen ay chatte 100 yıl ban yememe neden olmuştu. Eli mahkum değiştirdik 12 senelik nicki.Seninkine reklam demişler bana uygunsuz nick dediler.Oyun yönetiminde nazi almanlar geldi heralde hala yahudi düşmalıkları var sanırım yoksa ibranice karaker bir anda neden ban yesin 12 senedir sorun yokken

2. _DODGE_

_DODGE_ User

Daha demin N/A tarafından yine yan hesabım bannlandı , anlaşılan arkadaşın benimle alakalı bir takıntısı kalmış geçmişten , yediremeyip bannlayıp bannlayıp duruyor. Diğer hesabımın ismi sadece viper , sadece dedim ki supportla uğraşmak istemiyorum neymiş araba reklamıymış 13 senelik isim dedim.

Açıkçası nerede kin güden varsa bana karşı görevini kötüye kullanıyor :) Komik açıkçası bannlayarak zevk alan insanlara gülüyorum sadece...

Kural kuraldırda bu açıkçası hoş bir şey değil. Bu gün bana yapılan yarın başkasınada yapılır...

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 2 Ağustos 2020
  3. smoonrise

smoonrise User

Oyundakileri oyuncuların gerçek hayatlarını merak edecek kadar nasıl oldu millet , herkezin hayatı kendine düşüncesi kendine problemli kişilik tesbit için bir diploma filan gerekir diye düşüyorum ama kararı konuya bakan mod olursa o versin bu kadar kolay olmaması lazım bu kelimeler ile kendi ifade etmek.

56 mı :) Saygılar bizden , askerlik malazgirt muharebesi yada çanakkale de yapılmamıştır dimi :)

Son düzenlenen: 2 Ağustos 2020
  4. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Oluşturmuş olduğunuz konunuza gerekli cevapların hazırlanması ve düzenlemerin yapılması adına bir kaç mesaj içeriğiniz tarafımda moderasyona alınmıştır. Düzenlemeden sonra tekrar genel görünüme açılacaktır.

İyi Forumlar.

5. TanrıEru

TanrıEru Guest

Senin konularını okumak artık komik gelmeye başladı o kadar yüzeysel ve basit ki cevap bile veremiyorum gülüp geçmek lazım bunları :D

_DODGE_ ve ateistkeci bunu beğendi.
  6. _DODGE_

_DODGE_ User

Gülmek güzeldir hatta Dünyanın en güzel şeyidir Allah kimseyi üzüntüyle sınamasın diyeyim o zaman :)

7. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Hayırlı bayramlar dilerim.

Öncelikle bu tür oyuncuların fikirlerini ve görüşlerini belirtmeleri için bir konu açtığınız için teşekkür ederim.
    Burada bulunma sebebimiz öncelikle oyunculara gereken bilgiyi sağlamak yardımcı olmak ve güvenlerini kazanmaktır.
    İlk olarak belirtmiş olduğunuz Bug ve Bot kullanıcıları ile ilgili açıklama yapmak isterim;

Düzenli olarak oyuncuların rahatsız olduğu botlar raporlara eklenmektedir. Açılan konular ile birlikte oyuncu görüş ve fikirleri Merkez Ekibe iletildiğini belirtmek isterim. Ancak durum şu şekildedir; Yapılan raporlamalar incelenip çalışmalar devam etmektedir. Bot banlamaları tamamiyle Merkez Ekibe bağlıdır. Bug rapor ve incelenmesi adına tespit raporları iletildikten sonra:
    Yapılan bug incelenir, açıklar tespit edilir, açıklar düzeltilir ve bu açığı kullanan oyunculara gereken cezai işlemler uygulanır. Belirtilen işlemlerin süresi Merkez Ekibin çalışma yoğunluğuna bağlı olarak uzamaktadır. Geçtiğimiz günlerde GG bugu kullanan oyunculara karşı gereken cezai işlem uygulanmıştır. Ancak bu cezai işlemin yetersiz olduğunun biz Ülke Takımı olarak farkındayız. İşlemin daha detaylı olması adına da gerekli raporlar iletilmiştir. Oyuncularımızın bu yönden isyanları sonuna kadar haklıdır. Bir yaptırım söz konusu iken bu yaptırımın bu kadar minimal seviyede tutulması oldukça kötü bir durumdur.

Açmış olduğunuz ve kilitlenen konunuzun içeriğini alıntılar mısınız? Daha önceden yan hesap açıp FM arkadaşlarımıza üslup kurallarına uymayan mesaj içerikleri ürettiğinizden dolayı ve konunuzun içeriğini tam olarak bilmediğimden dolayı kesin bir cevap veremiyorum.
    Genel olarak konuların kilitlenmesinin sebepleri bellidir; Tartışma ortamı olması ve uygunsuz içeriklerden dolayı kilitlenmektedir.

Daha önceden görev yaptığınızı çoğu oyuncu arkadaşlarımız bilmektedir. Ancak sizde biliyorsunuz ki işlerin ilerleyişi uzun bir süreç, bu süreçte yaşanan sıkıntıları oyuncu arkadaşlarımız tam olarak anlamaması oldukça doğal. Bu durum kabul edilebilinir.

Şu şekilde belirtmek isterim ki; görevli değilken ince bir perdenin arkasından olayları seyretmekteydik. Ancak görevli olduktan sonra o ince perdenin arka planında oldukça yoğun ve istikrarlı bir çalışma olduğunu gördüm. Oyuncu arkadaşlarımızdan anlayış beklemekteyim.

Lütfen konu içeriğini dağıtmayınız. Konu içerisinde tartışma ortamı yaratmayınız. Oyuncu arkadaşımız fikrini belirtmiş olup diğer oyuncu arkadaşlarımızdan görüş talep etmiştir.

Belirtmiş olduğunuz durum hakkında DarkOrbit ekibinde bu işlemleri uygulama yetkisi olan Merkez Ekiptir. Bunu belirtmek isterim. Ülke Takımımız gerekli çalışmalarını ve raporlama işlemlerini sürdürmektedir.

Açıkca yorumunuzu belirtmeniz oldukça hoş bir durum olurdu. Belirtilen ankete katıldığınız için teşekkür ederim. İlerleyen mesaj içeriklerinde vermiş olduğunuz oy hakkında yorumunuzu bekliyorum.

Oyuna yapılan yatırımların oldukça yüksek meblada olduğunu düşünürsek, botçuların banlanmasından sonra oyunun daha yoğun oynanacağını düşünmekteyim. Oyuncuların rahatlaması ve haritaların kasılmaya uygun bölgeler olması iyi bir durum olacaktır.

Şöyle bir durum var; oyuncunun nicki uygun değilse oyuncuyu Support Takımımıza iletmeniz gerekmektedir. Tam olarak yapılan işlemin ne olduğunu bilmediğimden dolayı herhangi bir yorum yapamıyorum. Yapılan işlem hakkında kesin bilgi sahibi olan ekip Support Takımıdır. Ancak seğir defterinizi chat bölümüne paylaşmanız durumunda cezai işleme maruz kalmış olabilirsiniz.

Şöyle bir durum var ki Forum Kullanıcı adınız bir araba ismi. Bu sebepten ötürü konularınıza gerekli cevap verildikten sonra yarın tarafımca hesabınıza gerekli cezai işlem uygulanacaktır. Forum Kanalını kullanmaya devam etmeniz adına tekrardan Forum Kurallarına uygun bir şekilde hesap oluşturunuz. Verilen cezai işlemin kaldırılması adına oyun içerisinde nick değişikliği yaptıktan sonra Support Takımımıza gereken bileti oluşturup, cezai işleminizin sonlandırılmasını talep ediniz. Açıkca yapılan bu işlemi haksız değerlendiremiyorum. Evet isminiz savuşturmak anlamına da gelmektedir ama oyuncular yalnızca bu anlam ile yaklaşmayacaktır. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

Mesaj içeriğinizde görevli ismi belirtildiğinden dolayı tarafımca gerekli düzenleme işlemi yapılmıştır. Gerekli açıklamayı yaptığımı düşünüyorum. Yapılan işlem gerekli ve yerinde bir işlemdir. Süreç boyunca gerekli işlemin uygulanmaması kuralların esnetileceği anlamına gelmemektedir. Bu durumda herhangi bir kin bulunmamaktadır. Cezai işlemlere bu şekilde yaklaşmamanız gerektiğini düşünüyorum.

Yapılan ırkçılık düşüncenizden dolayı sizi kınıyorum! Böyle bir düşüncenin olması kesinlikle mümkün değildir. Verilen cezai işlem yerindedir. Gerekli nick name düzenlemesinden sonra Support Takımımız ile iletişime geçiniz.

Aklınızda kalan ve cevaplanmadığını düşündüğünüz mesaj içeriği varsa belirte bilirsiniz.

İyi Forumlar Dilerim.

Luminous bunu beğendi.
  8. _DODGE_

_DODGE_ User

Sayın adminim bakınız bu hesap yıllardır böyle yani bu benim değiştirebileceğim bir şey değil ve bu hesabı yıllar önce açtım bannlamak yerine hesabımın isminin değiştirilmesi için bir girişim yapılamaz mı ? Cevaplarnız içinde teşekkür ederim.

Yani benim bildiğim bir kaç kez forumda bir kaç arkadaş forum nicklerini değiştirmişti böyle bir şey yapılamaz mı bunun için ? Madem yasak ve ben bu güncellemenin oyuna dahil olduğunu bilmiyordum ve ayrıca forumda ben dediğim gibi ismimi değiştiremiyorum.

Yaklaşık ben bu isimi 2009'dan beri ve daha öncesindende kullanmaktaydım zaten fakat bir sorun teşkil etmemekteydi.

9. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Ne yazık ki böyle bir talebiniz olsa dahi Forum Kullanıcı adı değiştirilmemektedir. Emin olun böyle bir işlem yapılabilmesi durumunda sizden gerekli işlemleri yapmanızı talep ederdim. Yapılan işlemlere kurallar dahilinde yaklaşmaktayım. Evet insiyatif söz konusu olabilir ancak Kullanıcı adı durumunda herhangi bir insiyatif durumu söz konu değildir.

İyi Forumlar.

10. _DODGE_

_DODGE_ User

Peki bir üst yetkililere sorsanız olmaz mı böyle bir şey ? Artemis admin zamanında 2 arkadaşın hesabı keyfen değiştirilmişti , uzayx (bizim eski uzay propechy oldu sonra)

Yani zamanında bu tip bir şey yapıldı yani ve tamamen keyfen yapılmıştı. 1 Kereye mahsus bile olsa yapılamaz mı yani ? Bana sıfırdan hesap açtırmayın be adminim yapmayın o kadar emek verdim çektiğim şeylere bakın :D

Oyuna bir çok fikir paylaştım ve gerçekleşti bir kereye mahsus bile olsa yapılamaz mı yani ? Ben keyfende istemiyorum yani siz bana diyorsunuz artık yasak diye :D :D Bir daha sorun oluşturmadığı sürecede ben zaten isim değişikliği talebindede bulunmam keyif için.

11. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Böyle bir işlem daha önceden yapılmış olsa bile şuan ki durumlar ve kurallar çerçevesinde bu durum geçerli değildir. Ne yazık ki yeni bir Forum Hesabı açmanızı daha sonradan da kendinizi kim olduğunuz yönünde tanıtmanız iyi olacaktır.

İyi Forumlar.

12. _DODGE_

_DODGE_ User

Valla bir ismime karışılmadığı kalmıştı onuda aldınız , ne diyeyim... Bakalım gelecekte yine nasıl şeyler çıkacak başımıza... Hayırlısı...

13. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Kurallar açık ve net olduğundan dolayı bunu haksızlık olarak değerlendirmek yanlış olacaktır. Gerekli açıklamanın yapıldığını düşünüyorum.
    Aklınızda kalan sorularınızı sormaktan çekinmeyiniz.

İyi Forumlar.

14. _DODGE_

_DODGE_ User

Peki neden ve ne zaman geldi bu kural ? Yani 13 seneden beri sıkıntı olmuyordu , şimdi neden sıkıntı oldu ? BP'e dava felan mı açıldıda böyle yasak getirildi yada EU yasalarından dolayı mı böyle bir şey oldu ?

15. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Kullanıcı adınızın bir reklam olduğunu ve kurallar gereğince:
    İyi Forumlar.

16. İyi şimdi bir sorun yoktur umarım ? :D

_-Thanatos-_ bunu beğendi.
  17. tryhardD

tryhardD User

hayırı işaretledim sebebini de yazayım madem fikrimiz soruluyor:
    2-3 sene önce( tam hatırlayamadım eski oyuncular tam vaktini hatırlar ) oto gemilerin çoğunu gayet etkili bir şekilde yakalamışlardı. Ve bunların çoğu da önceden aynı sebeplerle ceza almışlardı ve hesap kapatmadan önceki son aşamadalardı. Ama maalesef onları banlamak yerine tp-şeref-arge-x4 ve 1 ay ban cezasıyla yetinildi ki bu oyuncular silinenlerin kat ve kat fazlasını elde etmişlerdi. Ve o dönemde ceza alan bir generalin elinde boşta kalan günlük dosyalarıyla hesabı açılır açılmaz 50 argesini tamamladığını yazdığını okudum. O oyuncuların ekstra enerjilerinin dahi silinmediğini duydum. (Ki klanlara girip insanlarla iletişime geçen biri değilim ki geçsem neler duyacağımı allah bilir:D Ki bence bu dönemde sorgusuz sualsiz banlama yapılmış olsaydı belki oyun aylarca boş kalırdı ama bugün daha kalabalık olurduk.) Ve bundan sonraki süreçte hiç de iyiye gittiğini görmedim ki en sonki cezayı oyuncularla resmen alay etmek olarak görüyorum. Bu saatten sonra da almanyanın kaybettiği bu güveni kazanmasının çok zor olduğunu düşünüyorum. Burada bir arkadaşın yazdığına katılıyorum. Hatalarını kabul edip görevi bırakmaları ve yeni insanların göreve başlaması en azından güven tazelenmesi konusunda faydalı olur.

18. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Yeni hesap oluşturduğunuz için teşekkür ederim. IP kontrolleri %100 güvenli olmadığından dolay işlemlerin yapılması adına yan hesabınızdan yeni oluşturmuş olduğunuz hesabı onaylamanızı ve eski hesabınızın Kim kimdir konunuza kilit ve arşiv talebinde bulunmanızı istiyorum. Bu şekilde rapor ettiğiniz konunuz Güncelleme ve Fikir havuzu konunuz kilitlenebilir.

İyi Forumlar.

19. Aslında düşündümde eski konunun silinmesi pek hoş olmayacaktır diye düşünüyorum eski mesajlar var , anı olarak kalsın forumda kilit atılmasın bari , eski hesabımdan kalan şeyler var forumun bir yerinde hatıra olarak dursalar olmaz mı ?

20. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Tabi ki kilit talebi olmadığı sürece konularınız kilitlenmeyecektir. Ancak zaman aşımına uğrayan konuların arşive taşındığını (çok ileri bir süreç) hatırlatmak isterim. Eski kim kimdir konunuz silinmeyecektir. Yalnıca talebiniz durumunda kilitlenecektir.

İyi Forumlar.

Zer0DayLover bunu beğendi.