Geri bildirim Oyunun 2016-2014 dengeli metasına dönmesi gerekiyor.

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve Zer0DayLover tarafından 4 Nisan 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Herkese selamlar,

Oyunun baştan aşağıya bir dengelenmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum yani bu sadece goliath çıksın diğer gemiler ölsün demek değil.

Açıkçası 2016 yılına kadar ki metayı severek oynamıştım yani güçsüz gemiler bilekleri ile güçlü gemileri devirebiliyordu her şey ekipman gemi gücü değildi taktik ön plandaydı uçuş düzenleri, yaptığınız her manevra vs bunu etkiliyordu.

Şu an baktığımda herkes VS'de HP'link açıyor yani VS'lerin yada baskınların pek bir espirisi kalmamış hatta oyunun bazı mekanikleri ölmüş desem yeridir. Kamikaze kullanımı neredeyse yok ki 2016 yıllarında kamikaze sallayarak haritanın bir ucundan bir ucuna adam patlatmışlığım vardır :D

Cerrah çıktığında hızlı diye şikkayet ediyorduk ancak bir şekilde Aegis gibi bir gemi yakalayıp kesiyordu veya kesilebiliyordu tamamen oyuncu becerisine bağlıydı.

Bu duruma ciddi bir düzenleme yapılmalı diye düşünüyorum. Darkorbitin yaptığı en büyük hata Goliath türevi gemilerin dışında birde yeni gemiler dışında eski tüm gemileri güncelleme dışı bırakıp atıl durumda bırakması peki size soruyorum o zaman oyunda bu kadar geminin ne işi var sadece belli tip gemilerle oynanacaksa bu oyun? 5 yılda bir Aegise %5-10 arasında kalkan bonusu getirdilerde bu kalkan bonusu ne kadar işe yarayacak ki şu hasar metasında? Adam bir vuruyor 150.000 geminin yarısı yok tek vuruşta zaten 2. 3. vuruşta patlamış oluyorsunuz.

Bir diğer mevzu ise envanterimizde ki fazla fazla LF-4, BO-2 gibi işe yaramayan fazlalıklar. Bu ekipmanların bir şekilde yeniden oyunculara bir geri dönüşüm sistemi ile kazandırılması lazım yani bu gerek uridium olarak döndürülebilir, rinuks olabilir, seprom olabilir burada oyuncu tercihini ihtiyacı ne ise ona göre yapmalı.Envanterlerimizde aslında o kadar ekimpanın olmasıda iyi bir şey değil çünkü oyunun veritabanı çok fazla eşyayı okumak durumunda kalıyor az ve öz olması oyunun sunucu bazında performansını az da olsa arttıracaktır.

Kısaca diyeceklerim bunlar, bu hasar metasından çıkılıp dengeli ve her geminin gerek tek başına gerek harita baskınlarında gruplu veya grupsuz geri dönebileceği bir metanın olması gerektiğini söylüyorum.

Eskiler bilir bigboyla, nostromo hatta phonixle baskına gelenler vardı bir gün umarım tekrar eskisi gibi her gemiyi her yerde görmek ve savaşların çok dengeli olduğunu görürüz.

Son düzenlenen: 4 Nisan 2021
    ERDALBAGGAL bunu beğendi.
  2. DraydiBoy

DraydiBoy User

Allah için her açtığın konun birbirinin benzeri hayut diğerlerinden alıntı. Bu oyunu bu kadar sevmiyorsan sal bence knk, bak valla delirirsin sal bak. 24 seviye rütbeye oynayan gemim var gel gör ki 2-3 aydır oyuna baktığım yok. Günlük bonusları dahi almıyorum artık neden çünkü oyun kendisini bozdu. Bu foruma konu açınca almanya gelip senin mesajını okuyor falan gibisinden mi düşünüyorsun acaba nasıl bir kafa yapın var merak ediyom bazen. Yetkililer raporlasa ne olur raporlamasa ne olur zaten merkez ekibe bu konular fazlasıyla gidiyordur. Adamların düşünme yetisi yok mu da senin diyeceklerini fark edemiyor? Allah için sal artık eleştiri yap geç diyeceğim, lakin her 10 mesajında 8 i eleştiri 1 i gönderme biri konuya yardım. Bence senin düşüncen artık oyuna takıntı olmuş.

3. ekleyeyim bende... ( ya sal ya da kendi oyununu üret) hayat sizin hayatınız gençler.... ben şahsen keyfime göre müsait olur ve biraz takılmak istersem oyuna giriyorum çıkıyrum geçen s ene 3-4 ay takıldım şimdi de 2 hafta takılıyırum ramazanı biraz atlatırım iş durumum da el verirse sonra sıkılır bırakırım seneye bir daha göz atarım. hayatınız oyun değilse zaten bazı şeyleri idrak etmişsiniz ve edebilecek kapasiteye de sahipsiniz demektir neyse... isteyen istediğni yazsın draydiboy' a katılıyorum.

4. Şimdi çok uzun uzun yazmak istemiyorum çünkü senin gibi arkadaşlara ne anlatsam ne yazık ki havada kalacak.

Bu oyunu sevmiyor değil sevdiğim için zaten iyi olmasını istiyorum. Ben şu an oyunu aktif oynamıyorum ama düzelmesini istiyorum yani o eski tadı almak istiyorum ve bunun bir çok oyuncunun ortak isteği olduğunu düşünüyorum. 4 senedir oyundan uzaktayım bu sene temmuz sonu ağustos başı gibi başladım ekimde bıraktım ve gemi hala duruyor öylece.

Yahu ben şunu anlamıyorum madem konularım seni rahatsız ediyor okumazsın?

Oyunun bende takıntı felan olduğu yok, takıntılı olsam gemim 7/24 botta olur sıralama kasarım işsiz gibi ki oynamıyorum.

Fikir sunmazsam, konu açmazsam, isteğimi belirtmezsem ben nasıl önerimi paylaşacağım? İsterse 1 milyon benim gibi düşünen olsun ve bunlar Almanyaya gitsin ama Almanya umursamasın belki 1.000.001. geri bildirim başka bir şeyi değiştirecek, bu zaman içerisinde oldu tekrar neden olmasın?

Kısacası eleştirimi ister yaparım ister yapmam forumda ki moderatörleride bağlamaz, senide bağlamaz kurallara uyduğum sürece bir sıkıntı yok. Hayır birde göndermeleri sen neden kendi üzerine alıyorsun malum kişi deyince malum kişi sen mi oluyorsun ? :D :D O kişiler kendini biliyor yada bilmiyor.

Bak bu forumda yıllardır bana muhalif olanlardansın ben bu kadar yırtınmadım gelipte konularına böyle şeyler yazmadım :D :D

Son olarak bu kadar salty kid olmaya çalışmayın bence gereksiz bir davranış yazdığın her paragfta her satırda güldüm Allahda seni güldürsün :D :D :D

Son düzenlenen: 4 Nisan 2021
  5. DraydiBoy

DraydiBoy User

tşk

6. smoonrise

smoonrise User

Son derece haklısın , tüm bu bize göre denge bozuldu kısmının sebebi belli '' Para '' doğru hamle yada yanlış hamle farketmez tüm yaptıkları para için gelir için ve sen eskiden kalan tecrübeli kişiler arasında olarak bu oyun ve bahsedilmesi yasak olan diğer online oyunlarda bu tür hatalarından asla geri dönmezler yani bir daha asla eski oyun olmayacak buda kesin .

Benim şahsi fikrim senden de eskisine dönmesi 8 iris arge skylab zamanı bana göre en güzel zamanı ve seçim hakkım olsa kesinlikle o zamanı isterdim benimde başlama sebebim olan zamanlar yani sonra 9-10 iris güve halka bence tadını bozmaya geçiş zamanı tabiki bunlar benim kişisel görüşlerim fakat bir gerçek varki şuan oyun ;

Bot ile kasılıp ctrl ile işaret alıp kamufle gören serverlar birletiği için güç katbetmemek ezilmemek ezmek için bir birinin ailesine
    küfür edenlerin aynı klan aynı ts de oynadığın büyüklerin küçük yaşta oyunculara hakim olamadığın küfürlerin hakaretlerin bugların hilelerin iç içe geçtiği bit oyun .

Geçen benim yaptığım gibi ctrl ile işaret almayı saklamadan video çekenleri , anlatımlı bot videosu çekenleri bug videosu çekenleri verilemeyen cezaları hataları yanlışları sürekli dile getirmek lazım merkez duyması değişmesi geçikse yada hiç duymasa bile oyuncu topluluğu için bir farkındalık oluşturmak lazım onlara hatırlatmak unutturmamak lazım .

7. .Sancak.

.Sancak. Guest

Merhaba,

Konunuzu Güncelleme ve Fikir Havuzuna açarsanız gerekli destek toplanırsa raporlarıma seve seve ekleyeceğim. Ayrıca konunuzu açarken lütfen bölüm kurallarına uygun şekilde açınız. Aksi halde konunuzu kaldırmak durumunda kalacağım.

Ek olarak; tartışmaya zemin hazırlayacak mesajlardan kaçınmanızı temenni ediyor ve forum kurallarına bir göz atmanızın hepimiz açısından iyi olacağını düşünüyorum :)

Kilitlenmesi uygundur.

İyi Forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.