Geri bildirim Oyunun Geleceği Hakkındaki Düşüncem

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve Zer0DayLover tarafından 5 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. Açıkçası bu konuyu biraz düşündüm oyun çıkalı 13 sene oldu neredeyse 14-15. yaşına doğru gidiyor , 6 sene sonra 20 yaşında olacak oyun.

  Fakat beni biraz tedirgin eden bir şey varsa bu botçuların yılbaşından sonra şutlandıktan sonra ki ortam olması. Muhtemelen yılbaşından sonra bu unitye geçildikten sonra botçuların hepsine sağlam bir şamar atılacak.

  Peki sonrası ?

  Açıkçası işte burada kafamda deli sorular olmaya başlıyor , oyunun yapısı gereği yaratık ödül sisteminde hala bir değişim yok ve oyunda bir çok yenilik getirildi botçuların yasaklandıktan sonra ki dönemde normal haritalarda ki yaratık ödüllerinin miktarının x3-x2 artması gerektiğini ve ayrıca kargo kutularının ödülleri sadece hammade değil özel cephane , lazer topu , galaksi kapısı parçası veya enerjisi vs gibi olması gerektiğini düşünüyorum şayet bunlar yapılmazsa oyunda ki bu kadar yeniliğe karşı adam kesme görevleri veya yaratık kesme pasif kalacaktır ki zatende şu an pasif kalmış durumda 5 kereden fazla adam kesemiyorsunuz fakat aynı haritada çoğu oyuncu hatta sunucuların çoğunda belli haritalar dolu tamamı dolu değil yani. Yaratın kesme görevleride eskisi kadar cazip değil açıkçası , görevleri yaptıkça kazançtan çok daha fazla zarara uğruyorsunuz harcadığınız cephaneye değmiyor ödüller.

  İşte bundan dolayı biraz tedirginim , yeni başlamış bir oyuncunun bile 3 ay gibi bir sürede bot kullanmadan gemisini güçlendirmesi gerektiğini hatta ve hatta gelen denge yamalarının ise daha dengeli savaşların olmasına vesile olması gerektiğini düşünmekteyim.

  Misal Aegis çıkalı 7 sene oldu hala düzgün bir buff getirilmemiş , hammerclawın gelmesine karşıydım ancak oyunda ki hasar oranına bakarsak inanılmaz derecede artmış , bo-3 vs'de gelmiş yani kısaca Aegis gibi bir gemiyi biz artık savaşlarda pek kullanamayacağız özellikle benim gibi tek başına baskın atanların can dostu bir gemiydi.

  Kısaca oyuna çok fazla dengesiz yenilik getirildiği için botlardan temizlendikten sonra ki dönemde oyuncuların kasılma konusunda iyileştirmeler yapılmazsa bütün yapılan yeniliklerin yabana gideceğini düşünmekteyim , kristallon gibi bir yaratığın 2020 yılında bence 256 veya 384 uridium vermesi gerektiğini düşünüyorum çünkü çok fazla yenilik getirildi , gelen yeniliklerden dolayı millet emek vermek istemiyor bug veya bot kullanmakta.

  Acilen bu kasılma işine bir çözüm bulunulması gerekmekte yoksa oyun aşırı boş kalacak yani oyuncuların oyuna küstürülmemesi gerektiğini düşünmekteyim.
   
  Son düzenlenen: 5 Ağustos 2020
 2. bu sizin kuruntunuz yada gönlünüzün arzusu kardeşim öyle birşey olmayacak korkma sönmez pardon banlanmaz bu semalarda uçan botlar.
   

 3. Açıkçası ben unity'ye geçildikten sonra sağlam bir bannlama dalgası geleceğini düşünüyorum , çünkü geliştirici ekip bu yeni oyun motoru , entegrasyonu ile yıllarca uğraştı muhtemelen yılbaşından sonra 1-2 aya doğru bannlama yaparlar.

  2012'dede biz oyunu bıraktık eski oyuncular olarak , oyunda çok fazla botçu var diye anında şak diye kapattılar , kıyamet koptu buralarda...

  İşin ilginç kısmı botçuların çoğu forumda ağlıyor duruyordu gemimi haksız yere kapayamazsınız , yanlışlıkla bannladınız , savcılığa gidecem vs deniyordu.

  Açıkçası şu unitye bir geçilsin ben o zaman bot mot kalacağını sanmıyorum haa ama şöyle bişi var anti bot yazılımı geliştirmezlerse unitye orada daha beter şeylerle karşılaşabiliriz...
   
 4. D7456d444

  D7456d444 User

  Hahahahah :D cevabını sevdim hocam sonuna kadar haklısın. Bugculara sadece 1 hafta ban verilip tek yapılan seyin gg silinmesi olması da farklı bi durum tabi :D
   
 5. Yanlışlıkla haksız banlama olmaz deniyor , bu konu hakkında forumda soru sormuşluğum var , script sadece botları ayırt edebilecek şekilde geliştirilmiş . Ancak minik bir ihtimalde olsa bir hata sonucu haksız bir banlama olursa , banlamaya maruz kalan oyuncu hakkını savunabilecek mi bilmiyorum . Bir çok illegal oyuncu mevcut ve bunların hepsi banlama sonrası senin de söylediğin üzere '' ben bot kullanmadım , yanlış banladınız '' diyerek destek ekibini epey meşgul edeceklerdir . 100 kişiden 1 tanesi gerçekten doğruyu söylüyorsa , bu 1 kişiyi nasıl ayırt edecekler , banlama dalgasının ardından tüm gemiler yeniden ve yeniden kontrol edilecek mi , bu konuda önlem alınacak mı bilmiyorum . Umuyorum ki alınır , ben çokça paranoyak bir insanım , bu en büyük korkularımdan biri .
   
 6. İşte o son dediğin cümleler beni korkutuyor zaten...

  Script botçuları tespit etmek için geliştirilmişte şimdi ki botlarla o zaman ki botlar farklı , şimdi ki botlar bildiğimiz tarayıcı içerisinden giriyor , eski botlar ise kendileri bir API veya benzeri bir servis ile SOA - SOAP şeklinde haberleşiyordu , bu mesajlaşmalardan loglarla yakalamak daha kolaydır ufak bir script ile yakalarsınız fakat browserdan gerçek bir kullanıcı gibi giren botlara maalesef bir çözüm yok gibi , ancak ve ancak kestiği yaratık ve uzun saatler boyunca oynama süresine bakılabilir.

  Yada tersine mühendislik ile bu botları alıp inceleyecekler ki uzun bir yol ve çok bilgi istiyor , onun yerine oyunu tamamen indirilebilir yapıp browserdan oynanışı kapatıp easy anti cheat ile anlaşıp bütün bu dertlerden kurtulabilirler belki ama işte umut bu sadece benim fikirim.

  Oyun managerları ne düşünüyor açıkçası hiç bir fikirim yok çünkü hiç konuşma fırsatım olmadı yani :D
   
  Son düzenlenen: 5 Ağustos 2020
  militaryship-3 bunu beğendi.
 7. Titan.

  Titan. Forum Moderator Team Darkorbit

  Merhabalar,

  Konunuzu gerekli konu başlığı bölümüne taşıdım.,

  Oyun içerisinde gerçekten olması gerektiğini düşündüğüm birkaç fikir sunmuşsunuz. Konunuzu Güncelleme ve Fikir Havuzunda açarsanız gerekli destek toplanırsa raporlarıma seve seve ekleyeceğim. Güncelleme Ve Fikir indesini incelemeden lütfen konu açmayınız benzer konu var ise konunuz kilitlenip arşive kaldırılacaktır. Güncelleme Ve Fikir Havuzuna buradan gidebilirsiniz. Ayrıca konunuzu açarken lütfen kurallarına uygun şekilde açınız yoksa konunuz kilitlenip arşive taşınacaktır. Kurallara buradan ulaşabilirsiniz.

  Basit bir saat hesaplaması ile size bu olayın nasıl çözüleceğini söylemek isterim. Bir oyuncu gemisinde mantıklı bir şekilde en fazla 12 saat oynar geriye kalan 2 saate yemek ve bunun gibi ihtiyaçlar desek geri kalan 10 saate de uyumak desek belki normal sayılabilir lakin bir oyuncu sürekli bu şekilde davranırsa ilgili sisteme takılacağını düşünüyorum. Ardından merkez ekibin gerekli tarama sistemine gireceğini ve ardından oyuncunun nasıl davranacağını tespit edip gerekli işlemleri uygulayacağını düşünüyorum.

  Yani mantıken bile en takıntılı insan bile olsa 12 saat sürekli oyun oynayamaz :) Bu dediğim basit bir örnektir. bot kullanan oyuncuların gemileri 12 saati aşkın hatta hiç kapatmadıklarını görebiliyoruz. Yani Tarama sistemi çok net ve kolay şekilde bulacağını düşünüyorum.

  Yukarıda saat ile ilgili söylediklerim sadece kendi Düşüncelerimdir. Merkez ekibin tarama sistemi nasıl çalıştığı hakkında TR Takımı olarak bizlere net bir bilgi verilmemiştir.

  İyi Forumlar.
   
  militaryship-3 bunu beğendi.
 8. online sayısı arttığı sürece darkorbit bu sistemi bozmayacaktır. Bot sayesinde geliştirmesiz premiumsuz hesap kalmadı. Sürekli 5 lira on lira yükseltme alıyoruz. çaya 10 lira verip laf eden adam her ay bp'ye 260 lira bayılıyor farkında olmadan
   

Sayfayı Paylaş