Oyunun Genel Gidişatı ve Unity

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve paladyumbağımlısı tarafından 4 Eylül 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Sayın moderatörlerimiz ve takım liderimiz hayaligenc,

Şuan da oyun ile alakalı neler hedefleniyor, botlarla ilgili veya diğer programlarla ilgili bir çalışma var mı, Unity ile alakalı gelişmeler nelerdir, her hangi bir sunucu birleştirmesi düşünülüyor mu oyunla alakalı neler yapılıyor neler hedefleniyor

bunlarla ilgili bir bilgi paylaşılması gerekiyor. sizden ricam üst yetkililere bir mesaj yazmanız bunlarla ilgili bir bilgi yayınlamalarını talep ediyorum ki çoğu oyuncu da sanırım artık bir şeyler duymak istiyor oyunla ilgili

bize bir açıklama yapmaları çok iyi olur örnek veriyorum unity ile alakalı 1-2 görsel eklense bile yeterlidir yani hiç açıklama yapılmıyor

örnek vermek gerekirse:

Mesela bu duyuru gibi..

sizden isteğim oyuncular için aydınlatacak bilgiler vermeleri o kadar bot bug tutucu şikayeti ediliyor lakin hiç kimse açıklama yapmıyor sadece moderatörlerden okuduğumuz (ne yazıkki) geçiştirme cümlelerini görüyoruz sayın moderatörler işini kötü yapıyor demiyorum onların yetkileri ve yapmaları gereken bu ileriye gidemiyorlar lakin ileri gidebilecek üst yetkililer bir açıklama yapmalıdır

Takım Liderimiz hayaligenc bunun için bir talepte bulunursa çok iyi olur
    @hayaligenc

darkorbit yetkililerinden genel bir mesaj yayınlamalarını bekliyoruz
    teşekkürler

Hysteria bunu beğendi.
  2. TanrıEru

TanrıEru User

Aslında mantıklı ve doğru bir istek bana göre ama darkorbitin böyle bir alışkanlığı maalesef hiç olmadı şahsen kendim bot tutucu gemi bağlama gibi şeylere neden ceza getirilmediğini tam olarak neyi beklediklerini merak ediyorum.
    Bunun yanında oyunda aktif olarak bulunan geliştirme, ebedi kapı desteği ve canı, savaş bileti 2ye ve ve sınırsız katlama diye 2 farklı tür bugdan haberdarlar mı bunun için bir çalışma var mı bunuda merak ediyorum :D geçen sene 6 7 aylık bir süre buglarla bp den hiç görmediğimiz şekilde bi mücadele gördük bu neden devam ettirilmedi merak ediyorum.
    Ayrıca unity hakkında tahmini bir tarih veya oyuncuları heyecanlandıracak ufak görseller neden verilmiyor bunu da çok merak ediyorum :D
    Bana göre bot tutucu gemi bağlama bug gibi şeylere çözüm olarak bir noktada unity yi görüyorlar ve bence şuanlık bu sebep ile müdahale etmiyorlar ama hiçbir şekilde kesinlik içermiyor bu da ufak bilgilendirmeler cidden fena olmaz

Hysteria bunu beğendi.
  3. evet bu tür bilgilendirmeler çoğu oyuncu için iyi olacaktır burada açılan konulara da cevap niteliğinde olur gördüm ki zamanında bazı bilgilendirmeler yapılmış şimdi de yapılması gerekir bu sayede oyunun nereye gittiğini neler planladıklarını nasıl bir çalışma içinde olduklarını görmüş oluruz çözüm olarak unity'yi gördüklerini evet ben de tahmin ediyorum bunu anlamadaki en büyük şey diğer bir oyun olan seafight oldu benim için orada da botu engellemek için debuff yeniliği getirmişler botlara engel olmayı hedefliyorlar unity ile bazı şeyler çözülebilir diye düşünüyorum o kadar şikayet alan bir oyun şirketinin bu tür bug bot tutucu konularında bir açıklama yapmaması üzücü :)

Hysteria bunu beğendi.
  4. Vaad ve beklenti bol ancak sonuç yok.Olsada eskisi gibi şeffaf ve adil olmaz.O kadar oyuncu kaybetmiş oyunda daha beklentinizin olması garip.Oyunu ve ortamı güzelleştiren değerli kılan Çevre düzeni ,kazanım, görsellik gibi göze hitap eden materyaller değil tam aksine insanlardır.Oyun onları kaybedeli çok oldu. O nedenle oyundan Çok beklentiniz olmasın.Banlama olur olmaz yeterli olur olmaz bilemeyiz fakat oyun çok oyuncu kaybetti .Artık geri dönüşü olmaz.En büyük kayıpta bu.

Hysteria bunu beğendi.
  5. Zan-zun

Zan-zun User

oyun bitti oyun aksiyon felan yok bunu kabul edin oyun da yenilikler cok cikiyor adam lazeri full yapiyor tak obur gun baska birsey cikiyor gemi cikiyor adam full yapiyor ubur gun baska birsey cikiyor ben oynamiyorum forum bakip cikiyorum sebep tutucular botlar buglar kafalarina gore bann atmalar islerine geldimi cevap vermeler islerine geldimi topu merkez atmalar vs vs suan tr1 tsleri gezin kimse yokdur eskiden ts lerde en az 15 20 kisi olurdu sebep kim neden milet otoyo yoneldi bunlari arastirmak gerek oyun eskisi gibi olsa para verilir suan rutbe onemi yok bazilari sabah aksam mindi kesiyor tr1 de ayni klanlar kesiyor cunku oyuna giren yok

oyunu kim yonetiyor oda beli degil biz merkez yok dedikce adminler var diyor biz hani merkez neden botlara care bulamiyor diyince ses yok yeni server aciliyor diger serverler bitiyor suan kuresel acildi orda bot dolu kisaca calisma felan yok ben inanmiyorum guvenmiyorumda baskana chat admin yok :D forum da olan da artik bikmis cevap bile vermiyor :DDD

oyun bitti tr1 tr5 birlesdi ilk baslarda iyidi kalabalik eski gunlerde gibi savaslar oluyordu simdi oda bitti :D yakinda tek server olur ondan sonra oyun biter inanin suan haritalarda botcular baska kimse yok otocularda bikmis ki bazilari oyuna bile acmiyor adam ceyran parasina yazik diyor :DDD

oyun son yillarina yasiyor belki 1 yil belkide 2 yil surer biz burda gercekleri yazdikca goze batiyoruz ama malasef durum bu

Hysteria bunu beğendi.
  6. hayaligenc

hayaligenc User

Selam herkese,

konunun son yorumunu yapıp konuyu komple kapatacağım. Bundan sonra açılacak tüm konulara bu mesaj linkim eklenip direk kapatılacaktır. Çünkü sürekli aynı şeylerin "temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp koymanın" hiçbirimize faydası yok maalesef.

Bu oyunu bir çoğunuz gibi 2009'dan beridir oynuyorum keza 2015-2017 yılları arası hariç 2009'dan bu yanadır aktif görevdeyim, gerek 2013 gerek 2017 gerekse 2021 de de sürekli oyunun bir kaç sene ömrü kaldı kapanacak laflarını duydum. Hala da duyuyorum. Ama ne kapandığını gördüm ne de kapanacağına dair bir bilgi. Tabii ki bu oyun sonuna kadar kalacak diye bir kaide yok. Elbet zamanı geldiğinde miadını dolduracaktır. Bu yüzden elinizde net delil bilgi olmadan kendinizce tahmin yürütmeyin lütfen :) Fikrinizi yine kendinizde saklayabilirsiniz (oyun kapanacak muhabbetine istianeden yazıyorum).

Gelelim diğer duruma, bot ve bug banlamaları.

Bu konuda ki tüm serzenişlere katılıyorum ve hakta veriyorum. Öncelikle bunda anlaşalım. Bana göre alınması gereken aksiyonlar belli. Bir hesap illegale bulaştığı anda yapılması gereken hesabı komple kapatmak. Açılmamak üzere...

Bir oyuncunun bir oyunda beklediği en büyük şey adalettir. Adaletin sağlandığı yerde oyuncu kolay kolay kopmaz. Ne olursa olsun devam etmeye gayret gösterir. Fakat maalesef bu konuda merkez birazcık geride kaldı. Muhakkak ki kendilerince geçerli sebepleri mevcuttur. Fakat gerek bir oyuncu gerekse bir admin olarak bende bu konuda merkeze sitemde bulunuyorum ve bulunmaya devam edeceğim.

İlerleyen günlerde nelerin bizi beklediğini bende sizler kadar merakla bekliyorum. Fakat merkeze sitemde bulunduğum kadar kendi oyuncularımıza da sitem etmiyor değilim. Neden mi?

2013'den beridir özellikle forumda sürekli bu illegali kullanmayın izin vermeyin dedikçe kimse umursamadı. Eğer ki bizler bu illegal konusunda birbirimize müsaade etmeseydik, bugün serverlerimiz bu durumda olmazdı. Unutmayın atalar boşuna dememiş "baltının başında var ise sapında da vardır" diye. Bigpointte suç bulduğumuz kadar kendimizde suçluyuz.

İllegali kullananlar kimler, oyunu yakınen oynadığımız arkadaşlarımız kardeşlerimiz.... diğerleri. Eğer bu programlara oyuncularımız bulaşmasa ve bizlerde müsaade etmeseydik bu kadar sıkıntı çekmezdik. Aslında sorunun çözümü yine bizde fakat bizde elimizi taşın altına koymuyoruz.

Önümüzde ki günlerde genel bir bilgi talebinde bulunacağım. Gelen bilgileri sizlere discordda küçük bir sesli sohbetle iletmeyi hedefliyorum.

Velhasıl kelam, Bigpoint'in bir oyununda gerçekleştirilen taramanın buraya gelmesini en kısa zamanda bekliyorum. Umarım özlemle beklediklerimiz tekrardan geri gelir...

Güzel günlerin gelmesi dileği ve temennisiyle...

Mutlu pazarlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.