Oyunun Sonuna mı Geldik?

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve Kaertz tarafından 6 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Şimdi getirilmiş olan Ebedi Kapı etkinliği olarak yorumlamak yanlış olur. Getirilen kapı Ebedi Black Light Galaksi Kapısı. Önceki etkinlikte şahsım adına 30 milyondan fazla uridium kasma fırsatım olmuştu. Daha da devam etseydim fazlasını kasardım. Uygun strateji ile birlikte oldukça kolay bir etkinlik. Zorluğu kolay olması. Yine absürt miktarda uridium kazanabilceğimiz bir kapı olsaydı inanın bana uridiumun bir değeri kalmazdı. Bu kapı daha çok Indoctrine Hızlandırıcı edinme şansı için kullanacağız. Zaten Full bir oyuncuya yönelik bir kapı olduğu da aşikar bir durum. Bu konuda gelişmeye çalışan oyuncuların stemini anlayabiliyorum. Yinede 100. dalgaya kadar rahat bir şekilde Uridium, Rinuks ve Takipçi kasabilceğimiz rahat bir kapı olduğundan dolayı materyal kazanma hedefiniz yok ise imha olmanız daha doğru olabilir.

  Şunu da eklemek isterim; eğer kapıdan sonsuz uridium kazanma durumumuz olsaydı oyun işte o zaman bittiği anlamına gelirdi. Bir getiri hedefi olmadan içerik sunmak bir sağlayıcı için ne kadar doğru?

  Oyun içeriğinin gelişen bir içerik olması sizce de normal bir durum değil mi? Yerinde sayıklayan ve kendimden örnek vermek isterim; Full bir oyuncunun hedefi olmadığı bir oyun olmasını mı isterdiniz? Rekabet ve oyuncu sınıfları arasında farklılık olmazsa bence kimsenin memnun kalacağı bir sistem olmaz.
  Kullanmış olduğunu konfigürasyon envanter diziliminiz alınan destekler ve güncelleştirmeler ile birlikte henüz aynı sınıf içerisinde tek yiyen bir oyuncu görmedim. Uzun süreli rekabet içerisinde de 10 kişiye karşılık tek yiyen birisini de görmedim. Belirttiğim gibi sınıfsal ayrımlar yüzünden Full oyuncuların kurbanı olmanız; ileride sizin full olmayacağınız anlamına gelmiyor. Oyunun rekabeti de işte burada başlıyor. Yeni teknolojiler içerik ve P.E.T. genişlemeleri oyun kendini ileriye doğru atmaya devam edeceğinin kısa bir özeti.

  Evet, oyunu bırakmakta özgürsünüz. Bir zorunluluk durumu yok. Ancak kendi içinizde bu özgür durumu belirtemiz daha doğru olacaktır. Bende bir oyuncuyum. Oyun sistemini hatalarını raporlayarak daha rahat bir oyun için elimden geleni yapıyorum. İçerikler iyi olduğunda iyi kötü olduğunda kötü olduğunu belirtirim. Şuan yalnızca farklı bir pencereden bakış açımı belirtmek istediğim bir konu içeriğindeyim.
  Bizler kukla değiliz. Gonüllü de olsak, bazı yetkilerimiz olmasa da ilerleyişlede oldukça etken bir rolümüz var :) .
  Gerçekten henüz bir oyun sisteminin nasıl çöktüğü hakkında bilginiz yok değil mi :D . İçerik maliyetlerinin düşürülmesi gibi birçok etken var. Araştırın derim :) .
  Unity geçiş için kesin bir tarih mi verildi yoksa biz moderatörlere mi haber vermediler? Unity konusuna Buradan ulaşabilir. Daha doğru bilgiler edinebilirsiniz. Oyun benim nezlimde PvP oyunu; kasılmak için oyunayan oyuncu varsa ona da sorabilirsiniz. Belli dönemlerde içerik yeniliğinden kasılmamız oldukça normal bir durum. Yalnızca savaş olması da sıkıcı olmaz mıydı?
  Chat için özelden yazılanları moderatörler görememektedir. "/report" sistemini kullanmadığınız sürece cezai işlem uygulanamaz.
  "Arkadaşlar sevgili oyuncular endişenizi anlıyorum vede oyundaki bu tür acemiliklerinizide bizler bu gibi durumlar için varız
  sizlerin yapamadığı bir konu olucakki bizlerde yardımcı olacağız. kapanan bir mağazaya yeni ürün gelmez ucuza kalanlar satışa çıkar bunu mecazi olarak düşünmek lazım yenilikler ve gelişmeler bir yapıyı yıkmaya değil daha sağlam hale getirir. Eski versiyondan alışkınlığınız olabilir çoğu oyun kavramını çözemiyor olabilirsiniz istediğiniz ve takıldığınız alanlarda bize danışınız."
  Bu etkinlikte görülmüş oldu :D

  Genel olarak çoook uzun detaylı açıklamalar da yapabilirim. Ancak farklı bir bakış açısından bakmak istemeyenler için yetersiz. Anlayışlı oyuncular için fazla bir yazı olmuştur.

  İyi Forumlar.
   
 2. senin hesaplamadığın şu: sanki karşı taraf senin dediğin ema insta savaş robotunu kullanma özürlü.senin dediğin o solaceleri ben diminişerle de kestim hemde halkalıo solace.bi kuratarırsa dp link kurtarabiliyo adamalrı oda açma zamanına bağlı
   
 3. Cleaner.

  Cleaner. User

  Konuyu açan arkadaşa kesinlikle katılıyorum. DO yöneticilerinin artık oyuna yeni oyuncu kazandırmak istediğini düşünmüyorum çünkü yeni oyuncular için yapılan 1 tane düzgün etkinlik yok. Yeni başlayan gemilere şöyle bir bakın tamamı otocu. Onların da niye açtığını herkes biliyor. Gidip N/A filan baksınlar. Demesinler bu bu yasak diye. İnsanlar çatır çutur yapıyor bu işleri. DO ekibinin şuanki tek amacı bence elindeki oyuncuları oyunun gidebildiği kadar paralarını almak. Sonrasında insanlar bıraktıkça oyun kapanır zaten.

  Kimse bana demesin oyun kapanmaz yeni başlayan oyuncu var diye. Kapanmaması için oyundan haberdar olmayan kişilerin oyuna başlaması lazım. E öyle birşey olmadığına göre?
  Bunu diyen kişiler oyunun şuanki durumundan zerre haberdar olmayan kişidir.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 7 Kasım 2020
 4. joetly

  joetly User

  Modum yanlış anladınız. Tabii ki bir amaç vermeli ama çok hızlı gitmiyor mu sizcede?

  Kaldı ki bu hızlı gitme sadece full ve malum programı kullananlara yarıyor. Başka bir konuda bahsetmiştim ben şuan 34 pro lazerim var 10 tanesi 16 level geri kalanların hepsi en az 13 level. ben bu halimle 3 saat falan invoke dönmeye çalışıyorum ama (x4 ve abl karışık sıkıyorum) maalesef cpu yapacak parçayı toplayamıyorum. ben de robot değilim ki malum program gibi sabahtan akşama kadar invoke döneyim. tamam ben az giriyorum diyelim ama benden düşük gemiler (20-25 adet pro lazeri olan kişiler) bu kasmalara yetişemiyor.

  darkorbit merkez ekibe akıl verecek durumda değilim ama azcık durulmalı dedim sadece. güzel etkinlikler oluyor olmuyor değil ama kimi zaman çok ekstrem değişiklik yapıyor ve bu değişiklik malum kişilere yararken ben ve benim gibi kasılmakta olan kişiler bu malum kişilere malum sebeplerden yetişemiyor.

  gemilere belirli sayıda olabilecek bir görsel, ünvan taktiği yapıp yine bir amaç verilebilir ama keskin güncellemeleri çok hızlı gidiyor bence. bu benim şahsi fikrim. kimseyi suçladığım da yok.
   
 5. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  İyi bir iade takası ile birlikte bunu değerlendiren oyuncular ve hesabında kalmasının daha makul olduğunu düşünen oyuncular olmuştur. Siz hangisisiniz? Karasız modül bence oyun içersine eklenmesinin sebebi; bireysel oyuncuları ön plana çıkarmak içindir. Herkesin dengeli olduğu bir ip üzerinde yanlız başınıza yüreyemezsiniz. Her geminin kendine göre bir işlev alanı bulunmaktadır. Bireysel oynayanlar, çoklu savaşlara katılanlar veya kasılanlar herkes kendine göre bir yapı taşı oluşturmuş durumda.
  Yani şuanki içeriklerin Full oyunculara yönelik olduğu kesin. Bot kullanıcılarına cezai işlem uygulanacağı zaman diğer oyuncular da doğal olarak rahat edecektir. Bizde bu sürecin işlemesini bekleyen taraftayız. Evet daha P.E.T. içeriklerini tamamlamadan yeni bir içerik ilerlemesi eklenmesi yanlış olduğu herkesçe kabul gören bir durum olduğunu düşünüyorum. Ancak kalıcı bir içerik olduğunu tekrar tekrar hatırlatmakta fayda var. X-BL haritalarının ilk çıktığı durumlarda da bu gibi oyuncu sitemleri yaşanmıştı. Bunda da yaşanması oldukça doğal.

  İyi Forumlar.
   
 6. Chat için özelden yazılanları moderatörler görememektedir. "/report" sistemini kullanmadığınız sürece cezai işlem uygulanamaz. OKADAR yazdıklarım içinde sadece buna bir cevap verme gereği duyman çok saçma eksik ve tatsız belirtmemiş olmamdan dolayı anlaşılan bir yanlış durumu gidermek isterim report sistemi getirildiğini banı sistemin attığını belirterek anlatmaya calısmıstım report sistemı hakkında bilgi sahibiyim ve oyuncuyu yaptıgı her hakareti teker teker report ettim benim sitemim gerçekten yapılması gerektiğini yaptığım halde bu gecikme ne için oyunun bukadar eksiği varken bu tür konulara yoğunlaşmak niye şuan bile uçuş düzenleri değişmiyor birleştir açılmıyor oyunda bir sürü hata gözlemleniyor buda benım sozlerımın adeta bir kanıtı niteliğinde gerçekleşiyor Ama siz sadece tek bir yere bakmayı kendınızce çözüm zannediyorsunuz Sizlerden bir beklenti içinde olmak yıldırıcı...
   
 7. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Genel olarak durumdan bahsetmişsiniz. Oyunculara vermiş olduğum cevap içeriği yeterlidir. Harici olarak chat durumuna değindim. Yaşanan lag ve diroit sorunları raporlanmıştır. Yazılımsal müdahale yetkimiz olmadığından dolayı işlem yapamıyoruz. Chat banı sistem değildir. Moderatör tarafından incelendiğinden dolayı 7/24 işlem onayı bulunmamaktadır. Bu yönde de sizden bir anlayış bekliyoruz. Burada gönüllü olarak işlem yapmaktayız.

  İyi Forumlar.
   
 8. corgcu

  corgcu User

  Vay be arkadaş, demekki sen kovaladığın ve kesmeye çalıştığın, kaçan bir solace'ye ema, insta, savaş tamir robotu 1, 2 ve yavaşlatıcı mayın atıyorsun. Ben bu tür durumlarda Laser ve roket atıyorlar biliyordum ama , İlginç . Tabii hangi hızla solace'yi yakalıyorsun o daha ilginç . İncelenmesi gerekir sanırım . En ilginci bu tür bir durumda kovalayanın yavaşlatıcı mayın atması.. Bak bu gerçekten ilginç . Çünkü yanlış anladın diyeceğim ama yavaşlatıcı mayın demişim demekki gemi kaçıyor vs olma ihtimali sıfır. Yine de helal olsun demekki senden kaçacağız, bulunduğun haritalara girmeyeceğiz. Eline sağlık kardeşim. Savaş oyunu bu zaten kes gitsin.
   
  ZamanınEfendisi[TR] bunu beğendi.
 9. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Aslında nasıl savaştığınıza bağlı bir durum :D . Oyuncuyu kovalarken kovalanan duruma düşmek istemiyorsanız avantajı hiçbir zaman elinizden bırakmayın derim :) . Yinede tartışma ortamı oluşturmaktan kaçınalım.

  İyi Forumlar.
   
 10. Zan-zun

  Zan-zun User

  30 milyon uri kasacaksin kim izin veriyor kasmana otocular sayesine daha kapi acamadik biz 10 uri kasak ona sevinecegiz N/A suan temiz full oynayan kisi daha kapiyi acamadi ama bot kulanan oyuncular kasa kere yapti burda merkezi savunmayin bana herkez kimin ne oldugunu biliyor dark bitti son gunlerini yasiyor o yuzunden ne satarsam cebime kalir diyor kac yildir bot icin cailsma var diye burda mileti kandiriyorsunuz yalan calisma felan yok nerde bunlarda bannlama yapacak yurek bann atiyorsun 3 gun sonra gemi aciyorsunuz isinize gelmedi merkez isinizde geldimi bann yalan dolan baska birsey degil burAYA harcama yapacagina cop at 2 gun sonra al kulan
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 8 Kasım 2020
 11. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Oyunda uygulanabilcek birden fazla strateji var iken her seferinde otocuları farklı konularda ileriye sürmeniz üzücü bir durum. Önceki konuda Merkez Ekibe yönlik bu yönde ithamınızı düşününce kendinizle çeliştiğinizi de hatıarlatmak isterim. İtham ve itham içeriği oluşturduğunuz için önceki konuda gereken cevap verilmiştir. Bu hesap açıldığını söyleyen ne de çok insan var. Neden kanıt istendiği zaman kanıt sunamadığınız için ithama yönelik cezai işleme maruz kaldığınızı sormayınız.

  İyi Forumlar.
   

Sayfayı Paylaş