Bug / Oyun hatasi Palladium Toplama İptal Edildi

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve -HadiCanımSende- tarafından 19 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Saçma gelicek belki sizlere ki bana da oldukça saçma geliyor ancak her türlü ihtimali deneyip her seferinde aynı sonucu alınca sizlerle paylaşmak istedim.

Şimdi iki tane hesabım var biri x , diğeri y olsun.

X hesabımla palladium toplarken hiç bir sorun yok o sürekli bahsettiğimiz lag sorununu yaşamıyorum gemim hızlı ise ben önce gidiyorum ve alıyorum. Ki zaten sahip olduğum internet ve bilgisayar lag ve pinge asla yol açmaz.

Y hesabımda ise gemim ne kadar hızlı olursa olsun ki şimşek ile topluyorum,(sinek ilede denedim aynı) çok net bir şekilde palladiuma önce tıklayıp ben önce gitsem dahi arkadan gelen adam alıyor palladiumu. Her seferin toplanıyor ve iptal edildi yazısı ile karşı karşıya kalıyorum.

Sorun açık aynı bilgisayar aynı internet ama farklı çarlarda farklı sonuçlar alıyorum. Artık skylab veya argenin etki ettiğini düşünmeye başladım(ki hemen hemen oda aynı). Oyun ayarları vs. hepsi aynı herşeyi denedim 3d de belki lag oluyuyordur dedim 2d ye çektim gene aynı.
    Sebebi ne olabilir y çarım lanetli mi ? Çünkü başka bir açıklama yada sebebe dayandıramıyorum.

-CanliBilimiGLG- ve Junge39 bunu beğendi.
  2. Junge39

Junge39 User

katılıyorum bende aynı problemi yaşıyorum her yolu denemiş olmama rağmen sonuç değişmiyor.

yılmazcan47 bunu beğendi.
  3. evet aynı sorun bende de oluyor. Bazen vegayla alamadığımı citadel ile alabiliyorum çok garip bir şekilde

4. Bir sebebe bağlayabiliyormusunuz ?

Bir sebebe bağlayabiliyormusunuz ?

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 19 Haziran 2020
  5. Bende de oluyor.
    Anlam veremiyorum.
    Açıkçası artık çok sorgulamıyorum.
    Bu durumu kanıksadım :D

6. Sizce de düzenlenmesi gereken bir durum değil mi ? Madem toplarken hızım bana birşey katmayacak, ambarı yüksek gemi ile toplayayım.

7. Evet , haklısınız . Özellikle citadelde böyle oluyor. Her zaman bizden önce topluyor. Bu durumda insanın sinirini bozuyor.

8. -333-

-333- User

hesaptan hesaba farklılıklar olabilir aynı donanımlı bir pc de iki yada daha fazla hesap arasında farklı lag sorunları yaşanabilir.şöyleki x sunucusunda 1000 oyuncu trafiği var bu oyuncular farklı hizmet sağlayıcılara dağıtıldığı için örnek 250 ttnet 250 trcell 250 wodafon gibi o anda sizin hizmet sağlayıcınızda sorun varken bir diğerinde olmaya biliyor yada farklı sorunlar olabiliyor taki bu trafik yönlendirmeleri yenilenene kadar deevam eder hangi periyotlarda dağılımlar yenileniyor bilmiyorum.yani almanyadan gelen veri 1 fakat ülkemize girişte farlı hizmet sağlayıcılara böülündüğü için bu sorunlar yaşanıyor bu bir donanım hatası değil.umarım anlatabildim.

9. Hocam doğru anladım mı bilmiyorum ama şöyle bir yanıt vereyim; bahsettiğim iki hesapta aynı server da ve testi sadece kendi bilgisayarımda yapmadım. Farklı bilgisayarlar ve internetlede(internet sağlayıcısıda farklı) denedim ve gene aynı sonuç çarın birinde böyle bir lag sorunu yaşarken diğerinde yaşamıyorum. Sanki çarın biri doğuştan laglı. Yada diğeri seçilmiş çar.

Özet olarak, her iki çarı aynı şartlarda iki ayrı koşulla denedim. Birinde kendi bilgisayar ve internetim ile. Birinde ise farklı bir bilgisayar ve internetle. Sonuç gene aynı her iki testtede, bahsettiğim durumda x çarı toplarken y çarı toplamıyor.

10. aynı server da 2 hesap kasıyorum. aynı sorun bende de var ana hesabımda pala toplarken verim alamıyorum ama yan hesabım pala da her seferinde daha fazla topluyor. geçen hafta eşit sürelerde denedim yoğunluk hemen hemen aynıydı yine yan hesapla açık farkla çok topladım. çok ilginç geliyor.

11. -333-

-333- User

dediğim gibi sorunlu hesabı nerede aktif ederseniz edin hizmet sağlayıcısı değişmediği sürece bu durum değişmez.bendede aynı sorun var yıllardır bir hesabımda pet laglıdır gg yaparken yada normal haritada port atladığım anda pet hangi modda olursa olsun pasif moda geçiyor yeniden korumaya almam icap ediyor.

12. Yani kullanıcı olarak yapabileceğimiz bir şey yok. Peki neden düzenlenmiyor bu durum ? Haksız rekabet olmuyor mu ? Zaten yeteri kadar malum kişilerden var. Bare hızlı bir gemi ile oynarken önce tıkladığım palladiumu toplayayım. Peki ya yeni client ile denediz mi ? Belki bir umut orada düzelme olur mu ? Alakası varmıdır bilmiyorum ama.

13. 2 hesap kasan arkadaşımdan bende bunu duymuştum

14. Luminous

Luminous Guest

Merhaba,

Bu durumla ilgili geçtiğimiz günlerde başka bir oyuncu tarafından da bir bildirim yapılmıştı. Konuyu takım içinde tartışıp, birkaç deneme yaptık ama herhangi net bir sonuca varamadık. Bu durumu raporlarımıza ekledik ama bir yanıt almış değiliz. An itibarıyla konuyu mail aracılığı ile teknik ekibe iletiyoruz, umarız en kısa sürede bu durum açıklanabilir. :)

İyi forumlar dilerim.

Luna18 bunu beğendi.
  15. Teşekkürler, modum. Gerçekten çok fazla kişi bu tarz sorunlar yaşıyor belli ki, bir sebebe dayandıramıyorum da. Umarım çözüme kavuşur.

Luminous bunu beğendi.
  16. Luna18

Luna18 User

Lütfen moderatör arkadaşlar gerekli bildirimlerin ucunu sıkı tutun zaten sürekli malum yapay zekayı kullananlardan dolayı geri düşüyorum, kimse de bana yardım etmiyor :(

Luminous bunu beğendi.
  17. Modum şöyle bir edit eklemek istedim, daha açık ve anlaşılır olacağını düşündüm. Aslında elbette palladiuma özel bir durum değil, toplama iptal edildi yazısının sorunu tamamen ping evet. Ben palladiuma tıkladığımda ekranımda ki diğer adam henüz palladiuma gitmeden palladium ekrandan kayboluyor. Adamın palladiuma gittiğini göremeyecek kadar bir gecikme yaşıyorum. Benim için elbette sorun olmuyor artık kimsenin olmadığı köşelerde toplamaya çalışıyorum. Ama pet için bu durum geçerli değil o neredeyse hiç toplayamıyor. Aslında bahsi geçen hesapta sürekli yaşadığım bir sorun ama diğer maplerde bu kadar hissettirmiyor kendini. Ama sadece bu hesaba özel bir gecikme olması gerçekten insanı çileden çıkarıyor. Arkadaşın dediği gibi artık bende kanıksadım durumu ancak bir çözüme kavuşamaması üzüyor insanı. Çözümden ziyade neden olduğunu bilmemek daha çok sinirlendiriyor.

Luminous bunu beğendi.
  18. Gerçekten sıkıntılı bir durum savaşırken bile fark ediyor. Kendim deneyip gözlemlediğim bir olaydır .