Öneri Pushing sistemi hakkında

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve TЦZ§ЦZ_DΣĹi_BΣΚ!Я tarafından 19 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Öneri sizin için nasıl ? olmalı mı olmamalı mı ?

1. olmalı

2. olmamalı

3. kararsızım

Sonuçlar sadece oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
  1. [​IMG] Evet arkadaşlar pushing nedir ne değildir bunu tartışmak istiyorum sizlerle. Forumda sıkça sorulan sorularda yazana göre ;
    PUSHING hangi yöntemle kullanılırsa kullanılsın oyun içinde haksız biçimde puan yükseltme ,avantaj elde etme işlemine denilir.

Evet buradaki haksız puan yükseltme ve avantaj nedir. full boosterlarla 100 adet goli kestiğinizde, 1 zetadan gelenden daha az miktarda tecrübe puanı ve şeref puanı alıyorsunuz. Tek bir gemiyi kestiğinizi söylersek ve de 10 dan sonra tecrübe puanı ve şeref almıyorsanız geriye sadece görevler ve rütbe puanları kalıyor .

Birde görevler ve rütbe puanlarına bakalım. oyundaki bütün goliathlar 20 rütbe puanı veriyor imha başına. 100 goliath keserseniz 2000 rütbe puanı alırsınız. zeta kapısında tecrübe puanı ve şerefi saymazsak yaratıkları kestiğinizde 2.5k ya yakın rütbe puanı alırsınız.
    Haftasonu yapıp boosterınız olmasa bile gelen şeref ve tecrübe puanlarıyla yaklaşık 15k civarı rütbe puanı alırsınız. yaratık kesmenin rütbe puanına etkisini buradan görebilirsiniz.

Geriye kaldı görevler. hangi gemi kesme görevi gerçekten hesabınızı riske atmaya değecek kadar değerlidir ? ilk olarak bunu sormak isterim. Birisi kalksın desinki , yeni başlayanlar var onları patlatmayalım oynasınlar ondan var bu sistem, ya da bot kullananlar oyuna çok para yatırıyorlar onları koruyalım kesilmesinler desin. bu durumda nereden bakarsan bak sıkıntılı bir durum var. aşağı sakal yukarı bıyık gibi.

benim önerim bu sisteme denge gelmesi. Bakınız pushing sistemini hor kullananlar var. adam pushing cezası almaktan korktuğu için yanında kendini rahatsız eden gemiyi kesemiyor. oyun içerisinde oynarken rahatsız oluyor. bunun nasıl bir problem olduğunu şöyle söyleyeyim.
    Orta sınıf geminizle cubi kesiyorsunuz ama tam kesiyorsunuz %10 -%15 civarı canınız kalıyor. Adam sizi rahatsız ederse siz kesemiyorsunuz ama normal şartlar altında o adamı kesebiliyorsunuz. Adamı kovalamak istediğinizde ise adamıda kesemiyorsunuz daha sonra, çünkü pushing diye birşey var.

Şimdi diyelim yukarıda rakamları verdim ama bu sistem hala haksız kazan. o zaman getirin abi, aynı oyuncudan birden fazla patlayanlar da ceza alsın. adam bu sefer kaçar rahatsız etmez kesemiyorsa. bu kadar basit.
    Ha tabi bunu getirdiğinizde bot hesapları ban yiyecek oyuna para girmeyecek diye getirmiyorsanız bilemem.

Bugün yaşadığım olayla ilgili bir resim yaptım. ekte paylaşırım. ingilizce yazmak zorunda kaldım globalde dc de paylaşacağım için. citadel gemisini biliyorsunuz. ateşi üzerine çek diye bir yeteneği var. adam 1k canla gelip sen cubi keserken bunu kullanıp kendisini patlattırıyor. sonra ne oluyor sen cubi kesemiyorsun. adam cubinin başında boş gemiyle duruyor. hold the cubi misali. hiçbirşey yapamıyorsun. neden mi , pushing sistemi. adam ne diyor , ben yaparım aga sistem ölenlere değil öldürenlere ceza veriyor. ee ben nasıl oynacağım bu oyunu. yapan az vardı. şimdi çoğaldı. ben daha bugün engellendim. hesap daha önce ceza almadı. nedeni belli . pushing. cubi görevimi bitirmek istiyordum. az kalmıştı, boosterlar fulldu. adam chatten yan hesabı botta olduğu için diğer browserdan bu hesaba girdiğini söyleyen birisi . adam albay hesapta söylüyor bunları. beni kesiyor tamam. ben kaçtım bekledim daha sonra sistemden yaralandım kaçmadım. adam beni kesemeyince citadeli getirdi. eksi şerefte leş bi hesap. yok . 10 cubiyi 2 saatte kesemedim arkadaş. sinirlendim bitirmek istiyordum. adam citadel yeteneğini kullanınca adamı kestim. ne olursa olsun dedim artık. ne mi oldu ? pushingden ceza aldım :)
    Buraya kadar okuduysanız teşekkürler. önerimi lütfen değerlendirmeye alın sayın oyun yöneticileri. iyi çalışmalar iyi forumlar

eklemeyi unutmuşum, ayrıca böyle bir durum ortadayken bu oyuncu ceza almazken benim ceza almam inanılmaz derecede saçma geliyor bana. supporta yazdığımda da user id ile ilgili bir problemim olduğundan ötürü ödeme dekontu atmıştım. 2 haftlalık indirim paketi almıştım daha bugün. eğer ben 2 hafta ceza aldıysam, 2 haftalık indirim paketimde çöpe gidecek demektir. bilmiyorum bana çok garip geliyor. unutmayın sizinde legal oyuncularınız hala var. onlarında yanında durmalısınız. düşündükçe sinirleniyorum

2011 den beri 2017 yılı hariç her yıl bu hesapla yılbaşına girdim ben. böyle güzel bir event uzun süredir gelmemişken (sorunların fixleneceğine eminim açılacaktır tekrar) geldiğinde benim saçma birşey yüzünden 2 hafta uzaklaştırılmam... sıkılıyor insan bilemiyorum

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 19 Aralık 2019
    ateistkeci bunu beğendi.
  2. destekliyorum. ellerine sağlık iyi yazmışsın

3. tr5 te arma klanında olan tuzsuzmusunuz ? tr6dasınız şuanda sanırım oyum olumlu lakin forumda başka konu var onu inceleyin gunceleme ve fikir havuzunda

4. ana hesabım tr1 eic 2008 kayıtlı hesaptır. forum hesabına bağlı olan.

5. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Pushing cezaları iki tarafa da uygulanmaktadır. Yani siz pushing nedeniyle ceza aldıysanız karşı taraf da ceza almıştır.

Pushing ile ilgili Güncelleme ve Fikir Havuzu bölümünde açılmış olan pek çok konu mevcut. Dilerseniz sizler için hazırlamış olduğumuz indexi inceleyebilir ve beğendiğiniz önerileri destekleyerek gerçekleşmesine katkıda bulunabilirsiniz.

İyi forumlar.

6. merhabalar ben mmo şirketindeki bl haritasında yaratık keserken 17 lwl venüs şirketindeki adam benim haritamda dolaşırken adamı 13 kez kestim yaratık keserken ateşi çek kullanıp kesildi hep bu durumda sonuc ne olur. yani buna bir çözüm olması gerekir

7. Ateşi çek olayı çok gündeme geldi daha önce bununla ilgili konu açanlara basitçe başka haritaya geç dendi diye hatırlıyorum , bazı arkadaşlar video alıp destek ekibine de gönderiyor gerçi

8. hayır saçmalık şurada başlıyor adam 17 lwl venüs ben ise mmo yum ve bu adam 1bl haritasında dolaşıyor baştan zaten adam oyun acıgını yaparak ban alması gerek tabi bu arada bizide götürecekler amaçları bu başka bir şey deil emekleriyle geçemeyeceklerini anlayınca banlatma derdine düşüyorlar direk

9. oben

oben User

Bu işin ucu kaçtı bikere artık düzelsede düzelmesede bir anlamı yok çok canlar yandı yanmaya devam ediyor karlı çıkan kim darkorbit.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 19 Aralık 2019
  10. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Bu gibi durumlarda (24 seviye olmayan oyuncuların sizin BL haritanızda bulunması) lütfen oyuncuyu gerekli görsel/bilgilerle birlikte Support Ekibi'ne bildiriniz.

Pushing Sistemi ile ilgili detaylar istismarını önlemek adına paylaşılmamaktadır. Ancak bir oyuncuyu fazlaca kesmeniz ve bunun Support'a bildirilmesi takdirinde eğer incelemeler sonucu pushing olduğuna kanaat getirilirse her iki hesap da ceza alacaktır.
    Bununla ilgili Güncelleme ve Fikir Havuzu bölümünde açılmış olan konuya buradan ulaşabilir ve destekleyebilirsiniz.
    Konuyla ilgili mağduriyetlerin giderilmesini sağlayacak düzenlemeler umuyorum ki gelecektir.

İyi forumlar.