Öneri Pushing Sistemi Kaldırılsın !

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve »「HΛƳĐΛЯ」*「HΛƳĐΛЯ」« tarafından 13 Nisan 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Pushing Sistemi güncellenmeli mi?

 1. Evet

  37,5%
 2. Hayır

  62,5%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Geçen haftalarda böyle bir durum yaşamıştım ama karşımdaki gemi kasten pushing yapmıştı support sistemine bildirdim bu durumu oyundan düştüğüm sırada petim açık kaldığı için pushing yapılmıştı ama yapılan bu pushinglerin tek taraflı olduğu halen daha anlaşılamıyor galiba çoğu insan haksız yere ban yiyor zaten az olan oyuncu kitlesini bide pushing banlarıyla azaltmak da ne bileyim yazık milletin emeklerine...
  Önerimde şudur ki pushing cezası vermek yerine sürekli bir şekilde aynı kişiyi kestikçe verdiği ödüllerini 0 lamak ve gemi imha puanı belli bir kesimden sonra sağlamamak şeklinde olursa daha iyi olacaktır.
   
 2. en güzeli 10 kesmeden sonra kesene eksi şeref vermesi, kimse yapamaz
   
 3. mantıklı
   
 4. Amiral34

  Amiral34 Guest

  Merhaba,

  Konunuzu olması gerektiği bölüme taşıdım.

  Lütfen konunuza anket ekleyiniz bölüm kuralarına,

  https://board-tr.darkorbit.com/threads/guencelleme-ve-fikir-havuzu-sistem-ve-kurallari-2019.142986/

  Saygılarımla,

  Amiral34.
   
 5. Valla ben oyunu çıkış yapmadan direk kapatıp 5 saniye sonra girince pet kapanmış oluyor, farklı oyun galiba.:D
  Biz yine de ayrımcılık yapmayız, bu soruna da çözüm buluruz elbet.:D

  Hesap banlanması yerine aynı gemiyi çok sayıda kestikçe artık eksi şeref vermesi ve her kesimde bu şerefin katlanarak artması makul olabilir, 30 kere kesince -100.000.000 Şeref Puanı, 50 kere kesince -1.000.000.000 Şeref puanı, 60 kere kesince özel rütbe(hedef tahtası:p) gibi.
   
 6. Eğer bağlantın aniden koparsa pc aniden kapanırsa elektriğin giderse vs vs gemin olduğu yerde bekler belli bir süre eğer hasar almazsa çıkış yapıyor ama petin açık ise bir gemi gelir gemini roketler bana yapıldığı gibi petin karşı gemiyi keser ve sen her ne kadar pushing yapmasanda karşı taraf yaptığı için pushing cezası alıyorsun mükemmel sistem ;)

  pek forumda bilgili değilim ama üste bir tane yaptım böyle bir şeyi mi kast ettiniz ?
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 13 Nisan 2022
 7. tcares

  tcares User

  pushing sisteminde eksik bildiğiniz birşey var.
  Puşingh sistemi oyuncuların isteğiyle geldi.Sadece tr serverlarında değil, global serverlardanda aynı istekler gelmişti.
  Önceden oyuncuları imha ettiğin zaman savaşırken özellikle klan savaşlarında bir oyuncuyu fazla imha ettiğinde verdiği tp-şöhret puanları düşmüyordu 50 defada imha etsen hem rütbe puanına ekleniyordu hem imha edilen gemi sayısına ekleniyordu ayrıca aynı şirket klanlarıyla savaşırken imha ettiğin oyunuc sadece tp şöhret puanı veriyordu imha edilen gemi sayısına eklenmiyordu..
  Bunlara sebeb oyuncular puşingh cezası alıyordu. bir oyuncuyu fazla imha ettiği için.
  Bunu engellemek için şu anki sistem getirildi. Şu anki sistem bir oyuncuyu imha etmeye başladığın zaman belli bir imhadan sonra verdiği tp şöhret puanları düşüyor ve sıfırlanıyor. imha edilen oyuncunun verdiği tp-şöhret puanları sıfırlandığı andan itibaren İMHA EDİLEN GEMİ SAYISINA EKLENMİYOR VE DOLAYISIYLA RÜTBE PUANI vermiyor
  ( büyük harfle yazmamın sebebi buna sebeb adminlerle tartıştım ve benimle dalga geçtiler kendilerine kontrol edin yazdım forumda chatte supporta yazdığım yazılarda uzun bir süre tartıştık ve benimle dalga geçtiler. kontrol edin yazdığım halde kontrol bile etmediler . Bende bunu ispatladım forumdan ban atılar chatten süresiz ban verdiler supporttan da tekrar hesaplarımı kapatmakla tehtit ettiler. bana sürekli form kurallarını ihlal ettiğin için hesapların banlı forumdan yazanlar gidip o hesaplarımla buraya yazdığım yaızları okuyabilirler eğerki silmedilerse yazıları. çünkü bazlarını komple sildiler yazıların arşive falan kaldırmadılar)
  Asıl konuyadönersek sistem oyuncuya diyorki " sen bu oyuncuyla savaşıyorsun bu oyuncuya göre donanınmların daha güçlü veya daha iyi oynuyorsun ve bu oyuncuyu sürekli imha ediyorsun, edebilirsin ama sana sistem olarak puan vermiyoruz diyor"
  bununla beraber bu sistemde aynı şirketten savaştığın oyuncu imha ettiğin gemi sayısına eklenmeye başladı. bu sistem oyucnulartın isteğiyle geldi.
  benim burada anlamadığım sorun şu;
  ben bir oyuncuyu imha ediyorum. tp şöhret puanı almıyorum. imha ettiğim gemi sayısına eklenmiyor dolayısyıla rütbe puanı da almıyorum. puşhing anlamı haksız kazanç elde etmektir. bu oyun savaş oyunu. oyun kuralları içinde bir oyuncuyla savaşırken bir oyuncuyu imha etmeyi nasıl puşinghe sokuyorsunuz bana bunun izahını yaparmısnız.
  bu sorduğum soruya verilen bir tek cevap var bundan önceki adminlerin verdiği cevap " bir oyuncuyu normalden fazla imha etmek puşinghtir" benimde bunlara verdiğim cevap yukarıda yazdığım yazııdır.
  tekrar yazıyorum fazla imha etmek puşingh değildir. puşingh anlaşmalı imhadır.. bir oyuncuyla anlasırsın oyuncuyu imha edersın bu puşinghtir veya kendine gemi yaparsın bu gemileri açarsın bunları tek bir gemiyle imha edersin zaten bunu yapan kişi bir oyuncuyu tp şöhret puanı vermediği anda ve rütbe puanı vermediği anda imha etmeyi bırakır.. puşinghi yapan puan almak için yapıyor, puan vermeyen gemiyi niye imha etsin.
  Ayrıca oyun görevlileri adminler hiç darılmayın kızmak yok.. tr2/tr3 serverında 2 tane orgeneral bir general bu 3 gemiyi aynı anda yakaladım porta attım bu gemileri ve 8 irisli gemiyle 12 şer defa imha ettim. Bunu sizlere supportunuza yazdım hatta burada forumda konusunu da açmak zorundakaldım supportun verdiği cevap üzerine.
  orada şunu yazmıştım . 8 irisli gemiyle bırakın bu 3 gemiyi aynı anda 12 şer defa imha etmeyi( 12. imhadan sonra oyundan düştüler demkki ööyle ayarlamışlar) bunun bir tanesini bile imha etmem imkansız. burada olan şey ya bunlar bottur. Bu oyuncular bot olduklarını kabul etmeyeceklerine göre anlaşmalı imha vardır. sizin şu anda uyguladığınız sisteme göre 12 şer defa imha oldukları için hesapları kapanması lazım. varsayalım kapatmadınız anlaşmalı imha olduğu içinde kapatmanız lazım. yazmıstım sonuç bu 3 oyuncunun hesabı kapanmadı.
  şu anki uyguladıkları sisteme benim itiraz ettiğim konununbir taneside buydu . neye göre belirleyecksiniz. normalden fazla imha nedir sayı kaçtır.. burada ne bir sayı verildi nede bir cevap verildi.
  yukarıda bir tanesi yazmışki fazla imha ederse eksi şeref puanı alsın. yanlış. bu oyun savaş oyunu. gemisini güçlendiren iyi savaşan oyun kuralları içinde oynayan kişinin nasıl ve niye puanını eksiye çekeceksiniz? bu oyun npc imha etme oyunu değildir. herkesin unuttuğu bir olay var, göz ardı ettiği. Bu oyun şirket oyunudur. şirketlerin birbirine üstünlük kurmaya çalıştığı bir oyundur. şirketlerin puanları vardır. güçlü olan şirketin, puan olarak üstte olan şirketin gemisi fazla vurur. düşman şirketle kendi şirketinin gemisini imha eden oyunculara duyurulur. oyunda şirketlerin puanları tp-şöhret bunun yanında imha ettikleri oyuncu gemileri ve etkinliklerde elde ettikleri puanların hesapları yapılır. öndeki olan şirketin gemileri her zaman yüksek vurur ve atışlarının mis oranı daha düşüktür..
   
  ____H2.o bunu beğendi.
 8. cevabın için teşekkürler gayet güzel yazmışssın ama pushing sisteminin şu anki mantığı haksız rütbe kasılmasını engellemek ama sistemin göz ardı edilen durumları acayip derecede fazla şuan pushing sistemi sadece gemi banlatmak üzerine misal albay rütbesinde bir geminin düşük bir rütbedeki gemiyi defalarca kesmesi sence mantıklı mı ?
   
 9. Her ne olursa olsun oyun eski oyun değil sistem eski sistem değil bunun herkes farkında oyun ölüyor günden güne halen daha bitmeyen stabilizasyon sorunları her gelen güncellemede oyunun daha da berbat bir hale gelmesi ve günden güne artan trenler örneğin 8 tane tren yapılmış citadel plus grubunu kesmek imkansıza yakın oyuncu yok artık her yerde savaş varken bile al citadel plusı malum programla bağla sonrasında 4-5 oyuncunun 30 -40 gemi ile seni kesmesini izle zaten oyun çok kötü bir halde ve onu da geçtim şuan ki pushing sistemi tam olarak emek hırsızlığı benim gözümde zar zor kastığımız gemi bir gün ya sadece elektriğim gitti ve haritada petle kala kaldım hemen yan bir hesaptan düşman oyuncu geliyor sürekli roketliyor ve kendini petime kestiriyor şimdi ben pushing mi yapmış oluyorum sistem tamamen bakarken oyuncuların seyrine bakıyor ve detaylı bir tarama dahi yok oyunda admin gemisi yok kaç zamandır gelip bir baksalar şu tren gruplarına herşey çözülecek aslında asıl merkez ekipteki kişilerin gelip bunları her serverda gözlemlesi gerekiyor şahsen gerek pushing sistemi olsun gerek oyundaki citadel plus bağlama otoları olsun iyice sıkıldım bıktım kimin daha fazla citadel pluslı treni varsa savaşı o kazanıyor o haritadan faydalanıyor sen ise oturup izliyorsun üstüne yetmiyor 1 an olumsuz bir durumda pushing yiyorsun halbuki yapan kişi de sen değilsin eskiden ezik hesaplar açılıp görev yapmak için pushing yapılıyordu ama şuan pushing sistemi sadece emek çalmak ve gemi banlatmak üzerine kurulu amacının dışında anlatmak istediğim de bu aslında .
   
 10. TheEndGame

  TheEndGame User

  tabiki kaldırılmasın artık adamlar sihalarını düşmandan kaçmayacak halde ayarlıyorlar bide farklı şirket haritalarına atmaya başladılar puştniki kaldırırlarsa hepten önü alınmaz sihaları dizginleyen tek engel puştnik böyle iyi.
   
 11. kendi başına geldiğinde aynı görüşte olacağımıza eminim ;);)
   
 12. Amiral34

  Amiral34 Guest

  Merhaba,

  Konunuzun anketlerinde dün değişiklik yaptık lakin dikkat etmediğim kısım oyuncular eski ankete göre oy vermesinden dolayı ankette farklılıklar olduğu içindir Konunuzu kilitleyip arşivliyorum.

  Lütfen tekrar bir konu oluşturun ve tartışmalara girmeden herkesin düşüncesine sevgi ile karşılayın :)

  Saygılarımla,

  Amiral34.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.