S.S.S.Rütbeler Ve Rütbe Puanları

Konusu 'Açıklamalar/Sözlük' forumundadır ve Minerva tarafından 10 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Minerva

  Minerva Guest

 2. Minerva

  Minerva Guest

  Rütbeler aşağıda belirtilen unsurlar formüle edilerek hesaplanıyor.
  [​IMG]

  Bunlara ilave olarak oynadığınız şirkette üye sayısı, bu üyelerin içindeki rütbe sayılarıda değerlendirme formülüne önemli birer parametre olarak girmektedir. Yani şirketinizdeki üye sayısının azalması yada artması, şirkete katılan veya ayrılan uzay pilotlarının sıralamasınıda sizin rütbelerinizi etkiliyor.

  Rütbenizi arttırmak için öncelikle şeref, tecrübe puanı, canavar ve düşman gemisi öldürme sayısını arttırmanız gerekmektedir.
  Rütbeler belli bir kadro miktarına göre sınırlıdır. Bu kadro miktarı da yine şirket oyuncularının sayısına göre orantılanarak belirlenmektedir. Yani birinin rütbesi arttığında başka birinin rütbesi düşebilir. Herhangi bir tecrübe puanına veya şeref puanına ulaşanlara şu rütbe verilecek gibi bir şey de yoktur.

  Sizden çok daha az tecrübe puanı veya şeref puanına sahip olan birisi sizden yüksek rütbeye ulaşabilir. Bunun nedeni düşman gemilerini kesme sayısının çok yüksek olması ya da başka bir şirkette ise şirket üyesinin sayısının farklı olması gibi durumlar olabilir.

  Tecrübe ve şeref puanından sonra en etkili olan canavar ve düşman gemisi yok etme sayısıdır. Bu kategorilerde ilk sıralara girebilirseniz rütbeniz de mutlaka artacaktır.

  RÜTBELER
  orgeneral.png
  OrgeneralŞirket başına 1 adet
  general.png
  GeneralŞirket başına 2 adet
  tümgeneral.png
  TümgeneralŞirket başına 3 adet
  kurmay albay.png
  Kurmay AlbayŞirket başına 5 adet
  albay.png
  AlbayŞirket başına 20 adet
  acemi albay.png
  Acemi AlbayŞirketin %1’i kadar
  kurmay binbaşı.png
  Kurmay BinbaşıŞirketin %1.5’i kadar
  binabşı.png
  BinbaşıŞirketin %2’si kadar
  acemi binbaşı.png
  Acemi BinbaşıŞirketin %2.5’i kadar
  uzman yüzbaşı.png
  Uzman YüzbaşıŞirketin %3’ü kadar
  yüzbaşı.png
  YüzbaşıŞirketin %3.5'i kadar
  acemi yüzbaşı.png
  Acemi YüzbaşıŞirketin %4’ü kadar
  üsteğmen.png
  ÜsteğmenŞirketin %4.5’i kadar
  teğmen.png
  TeğmenŞirketin %5’i kadar
  asteğmen.png
  AsteğmenŞirketin %6’sı kadar
  uzman çavuş.png
  Uzman ÇavuşŞirketin %7’si kadar
  çavuş.png
  ÇavuşŞirketin %8’i kadar
  acemi çavuş.png
  Acemi ÇavuşŞirketin %9’u kadar
  acemi pilot.png
  Acemi PilotŞirketin %10’u kadar
  uzay pilotu.png
  Uzay PilotuŞirketin %12.9’u kadar
  acemi uzay pilotu.pngAcemi Uzay PilotuŞirketin %20’si kadar
  Her oyuncunun elde ettiği rütbe puanı, diğer şirket üyelerinin rütbe puanlarına göre bir sıralamaya girmektedir. Netice itibari ile bu sıralama belirlenmiş olan yüzdelere göre rütbe puanı oluşmaktadır. Yüzdelere göre rütbeler nasıl dağıtılıyor bunu inceleyelim.

  Öncelikle bunun için çok basit bir matematik işlemi uygulayacağız.
  Şirketteki üye sayısı* %100 ise
  x
  Kaç üye x rütbedir(%y)
  _________________________________

  Şirketteki üye sayısı* X %y / 100 = Kaç üye
  Örnek : Şirketimizin 10 000 üyeye sahip olduğunu varsayalım ve rütbelerin barındıracağı üye sayısını belirleyelim.

  * Şirketinizdeki 2. seviye ve üstü oyuncular kastedilmektedir 1. seviye gemiler rütbe hesaplama sistemine dahil değildir

  Her şirkette "Orgeneral" 1 adet bulunmaktadır. Peki Kurmay Binbaşı kaç üyeye verilecek?
  10 000 %100
  x
  Kaç üye %1.5 (Kurmay Binbaşı)
  ___________________________________
  10 000 X 1.5 / 100 = 150 "Üye Kurmay Binbaşı"
  Bu şekilde diğer yüzdeleri formülde yerine koyarsanız sayıları elde edebilirsiniz.
  10 000 üye için dağılım şöyle olurdu;
  1=Orgeneral (Şirket başına 1 adet)
  2=General (Şirket başına 2 adet)
  3=Tümgeneral Şirket başına 3 adet)
  5=Kurmay Albay (Şirket başına 5 adet)
  20=Albay (Şirket başına 20 adet)
  100=Acemi Albay (1,00%)
  150=Kurmay Binbaşı (1,50%)
  200=Binbaşı (2,00%)
  250=Acemi Binbaşı (2,50%)
  300=Uzman Yüzbaşı (3,00%)
  350=Yüzbaşı (3,50%)
  400=Acemi Yüzbaşı (4,00%)
  450=Üsteğmen (4,50%)
  500=Teğmen (5,00%)
  600=Asteğmen (6,00%)
  700=Uzman Çavuş (7,00%)
  800=Çavuş (8,00%)
  900=Acemi Çavuş (9,00%)
  1000=Kıdemli Uzay Pilotu (10,0%)
  1239=Uzay Pilotu (12,39%)
  2000=Acemi Uzay Pilotu (20,00%)
  10 000 üyeli bir şirketin rütbe dağılımı bu şekilde olmaktadır.


  Bu yaptığımız hesaplamayı baz alarak daha kolay bir hesap ile sayıları elde etmemiz mümkündür. 30 000 üyeli bir şirket için Kurmay Binbaşı 450 Binbaşı 600 adet olacaktır. Yani mevcut sayıyı 3 ile çarpmamız doğru sonucu elde etmemizi sağlayacaktır.

  Malum şirketlerde bulunan oyuncu sayıları verdiğimiz örneklerdeki gibi tam rakam değil. Yine 10 000 üyeli şirket sonuçlarından faydalanarak basit bir işlem yapabiliriz. Bunun için olabilir bir üye sayısını ele alalım. 28 567 üyeli bir şirkette kaç Kurmay Binbaşı olduğunu hesaplamak için 28567 rakamını 2.8567 olarak değerlendirip 150 ile çarpmamız sonucu 428 Kurmay Binbaşı olarak çıkacaktır. Yani şirketteki üye sayınızın soldan ilk rakamının yanına bir nokta atarak öğrenmek istediğiniz rütbenin sonucu ile çarpmanız yeterli olacaktır. Rütbeler her sabah reset ile birlikte güncellenmektedir.

  Acemi Uzay Pilotu

  Oyuna ilk başladığınızda bu rütbede olursunuz. Oyunda rütbeniz yüksek olduğu halde bazı durumlarda rütbeniz geçici olarak bu rütbeye iner ancak ilk rütbe güncellemesinde bu durum düzelir ve gerçek rütbenizi geri alırsınız bu durumlar:

  -Uzun süre oyuna girmediğiniz zaman (4 hafta) oyuna ilk girdiğiniz zaman bu rütbede olursunuz ancak ilk güncellemede düzelir

  -Borcunuzdan dolayı hesabınız kapatıldığında borcunuzu ödediğinizde oyuna ilk girdiğinizde bu rütbede olursunuz ancak ilk güncellemede düzelir

  -Bir sebebten süreli ban cezası aldığınızda rütbe güncellemesinden sonra hesabınızın ceza süresi biterek açıldıysa o gün rütbeniz bu durumda kalır.İlk güncellemede düzelir.

  Not:Rütbeler günde bir kere hesaplanır (buda sabah saatlerindedir) bu hesaplama yapılırken tüm oyuncular Acemi Uzay Pilotu olarak gözükür.Bu her sabah tekrarlanan geçici bir durumdur, rütbe dağıtımı bittikten sonra her üyeye o günkü rütbesi verilir.

  Şeref Puanı

  Şirket değiştirdiğiniz zaman Şeref Puanınız %50 olarak düşecektir.Buda şeref puanınızda ki azalmadan dolayı,buradan gelecek rütbe puanınızda azalmaya neden olacaktır.Şeref Puanınız ne kadar yüksekse rütbenizden gidecek puan o oranla artacaktır.

  Eğer eksi (-) Şeref Puanınız varken şirket değiştirirseniz rütbe puanınızı etkilemeyecektir zira Hedef tahtası olduğunuz için artı (+) Şeref Puanına çıkıncaya kadar rütbeniz bir anlam teşkil etmez.

  Eğer eksi (-) Şeref Puanınız yüksek ise rütbe puanınızı eksi değere düşürür ve buda Bugünkü Rütben bölümünde rütbe puanınızın Acemi Uzay Pilotu yazmasına neden olur ve Şeref puanınız sıfırlanıncaya kadar eksi (-) Rütbe puanını da kalmanıza neden olur.

  Nasıl Rütbe yükseltirim ?

  NPC Ve Düşman Gemilerinin verdiği rütbe puanları buradaki konuda yazmaktadır.

  Düşman şirket gemilerini bolca kesmek,NPC kesmek,sık sık Galaksi Kapılarını bitirmek ve hızlıca şeref puanını yükseltmek, rütbenizi daha çabuk arttıracak önemli öğeleridir.

  Unutmayınız oyundaki online sayınız değil,online olduğunuzda hızlı bir şekilde rütbe puanı toplamanız, rütbenizin yükselmesini sağlar.

  Not1: Klan savaşlarınız da kestiğiniz şirket üyelerinizden artı (+) şeref puanı alınsada rütbe puanınıza eklenmez,ancak istatistiklerim bölümdeki gemi sayınıza eklenir.Sadece tp ve şp den gelen dolaylı ve cüzzi bir etkisi olur,yinede tekrarlamak gerekirse çizelgede belirtilen puan verilmez.

  Not2 : Phoenix uzay gemisini kesmek toplamda 3 rütbe puanı verir,ancak 2 rütbe puanı da götürür,yani sonuçta 1 rütbe puanı vermektedir.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 28 May 2020
  -UZMAN_ADAM- bunu beğendi.
 3. Minerva

  Minerva Guest

  Merhaba uzay pilotları,
  Rütbe puanlamaların da bazı değişiklikler yaptığımız için, artık detaylı olarak bazı bilgileri => şeref salonu => bugün ki rütbem altında göremeyeceksiniz.
  İki noktada değişiklik oldu:

  1. Düşman yok etme

  2. Uzaylı yok etme

  Üst iki noktada yazılı olanları artık kelime anlamına göre değerlendirmeyin, çünkü 19.03.2009 saat 00:00 itibariyle düşman cinsine göre yeni puanlamaya geçilmiştir.

  Bu tarihe kadar vurulan Düşman ve Yaratıklar için şimdiye kadar da olduğu gibi bir puan verilecektir, 20.03.2009 bu tarihten sonra imha edilen Düşman ve Yaratıklar içinse daha yüksek bir puanlama olacaktır.

  Böylece bir Goliath imha ettiğinizde „düşman yok etme“ deki puanlar anında 20 puan artacaktır. Şimdiye kadar 1 puan artış vardı.

  Bugüne kadar da olduğu gibi, „düşman yok etme“ deki puanlarınız rütbe hesaplamasında 3 ile çarpılacaktır. Çarpan aynı kalmıştır.

  Aynı şema NPC`ler içinde geçerli olmakta, ancak daha güçlü NPC rakibe daha yüksek „uzaylı yok etme“ puanı verecektir.
  Şimdiye kadar olduğu gibi „Uzaylı yok etme“ de olan rakamlar hesaplamada 2 ye bölünecektir. Bölen aynı kalmıştır.


  Özet olarak puan listesi;

  UZAY GEMİLERİ

  1HyH5Q.jpg

  YARATIKLAR (NPC)

  TBaRNS.png

  BOSS

  xeNIBK.png


  UBER

  a3QN4W.png


  KAPI, ETKİNLİK, KORSAN VE DİĞER NPCLER

  L3WGI8.jpg
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 31 Mart 2021
  -UZMAN_ADAM- bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.