SSS:Adım Adım Oyun Ekranını Tanıyalım

Konusu 'Açıklamalar/Sözlük' forumundadır ve Minerva tarafından 9 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Minerva

  Minerva Guest

 2. Minerva

  Minerva Guest

  • OYUNU BAŞLATMAK
  Oyunu başlatmak için ana sayfa menümüz de BAŞLA işaretine tıklayıp yeni açılan sekmede diğer pencerenin yüklenmesini beklemeniz gerekmektedir. Sarı buton yandığında BAŞLAT yazısı yeşil olduğunda butona tıklayıp oyunumuza giriş yapabiliriz.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 3. Minerva

  Minerva Guest

  • SİSTEM GÜNLÜĞÜ
  Sistem Günlüğü; Oyuna başlarken sol üst kısımda bulunan Genel araçlar içinde bulunan aşağıdaki görüntüde gösterildiği gibi sembolü tıklayarak açılan pencerede sistem hakkında bilgi alabileceğiniz veri bölümüdür.

  [​IMG]
   
 4. Minerva

  Minerva Guest

  • YILDIZ SİSTEMİ
  Yıldız Sistemi penceresi ; sizlere yıldız sistemi hakkında bilgi verir.Portallar arasındaki geçişler nasıl olmalıdır bunu görebilirsiniz.2 çeşit evren bulunmaktadır.Bunu aşağıdaki görüntüde olduğu gibi mouse yardımıyla değiştirip görmeniz mümkündür.

  Yeni evrene geçiş portalları 4-4 pvp haritasında birleşmektedir.

  [​IMG]
   
  _-Thanatos-_ bunu beğendi.
 5. Minerva

  Minerva Guest

  • GÖREV BÖLÜMÜ
  Görev Bölümü penceresi daha önceden ana ekranınızdan almış olduğunuz görevler hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur.Aynı anda 5 görev alabilirsiniz.Bunlar arasında geçişi mouse yardımıyla nokta işaretine tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.
  Görevler hakkındaki bilgiyi ve ödülleri görev sayfasında ayrıca Ana üssünüzde bulunan Görev Denetim Kulelerinden erişebilirsiniz.

  [​IMG]
   
 6. Minerva

  Minerva Guest

  • P.E.T BÖLÜMÜ
  P.E.T bölümünü tıkladığınızda gelen pencerede kendi sahıp olduğunuz Pet ile ilgili başlatma,Yakıt alımı,tamirat,Modül ve Protokol seçimi gibi ayarlar yapılabilmektedir.Kendi Petinizle ile ilgili TP,Seviye,Darbe,Kalkan ve kalan Yakıt ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

  P.E.T ile ilgili geniş bilgi burada mevcuttur.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. Minerva

  Minerva Guest

  • CHAT BÖLÜMÜ
  Chat penceresinde diğer oyuncularla bilgi alışverişine geçip muhabbet etmek mümkündür.Chat sayfasını dileğinize göre ekran ayarlarınızdan kapatmanız da mümkün olmaktadır.Savaş esnasında ENTER tuşunu kullanarak Chat sayfasını açıp kapatabilirsiniz. Chat odalarında dolaşabilir ve arkadaşlarınızla keyifli sohbetler edebilirsiniz.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. Minerva

  Minerva Guest

  • MİNİ HARİTA
  Mini harita oyun içerisinde bize en yardımcı olan penceredir.Mini harita sayesinde geminizin çevresindeki yaratıkları,düşmanları,baz istasyonunu,dost gemileri ve portalları görmemiz mümkün olur.Uzun mesafe uçuşlarında mini harita sayesinde sadece mouse yardımıyla tıklama ile otomatik pilot ile uçuş sağlanır.Mini harita içerisinde radarınızdaki olayları ayırt edebilmeniz için noktalar renklendirilmiştir.
  Kirmizi : Bu nokta bize mesafemiz de yaratık veya düşman olduğunu gösterir.
  Mavi : Bu nokta mesafemiz de dost uzaylı gemi olduğunu gösterir.
  Yeşil : Bu nokta mesafemiz de aynı klanda bulunduğunuz dost arkadaşınızı gösterir.Klan içerisinde eğer ittifak klanlar var ise bu renkte gözükürler.
  Sarı : Bu nokta size aynı grup içerisinde bulunduğunuz arkadaşlarınızı veya klan içerisinde eğer Nap var ise bu renkte görürsünüz.
  Sarı-Turuncu Kutu: X-1 haritasındaki düşman gemiyi gösterir.

  Mini Haritasını istediğiniz boyuta + ve - tuşları sayesinde ayarlamanız mümkündür.

  [​IMG]
   
 9. Minerva

  Minerva Guest

  • GEMİ BÖLÜMÜ
  Bu bölümde gemimizle ilgili bilgileri edinmiş oluruz.Darbe puanı, Kalkan, Güncel olan Konfigürasyonumuzu , Ambarımızı ve Hız miktarınızı görmemiz mümkün olur.Aşağıdaki görüntüde olduğu gibi mouse yardımıyla üzerine geldiğinizde bilgileri alırsınız.

  [​IMG]
   
 10. Minerva

  Minerva Guest

  • GÜÇLENDİRİCİLER BÖLÜMÜ
  Bu bölümde geminizin sahip olduğu güçlendiricileri ve yüzdeliğini görmeniz mümkün olur.Bazen dost gemilerin paylaştırıcı güçlendiricilerinden de yaralandığınızda bu bölümde gerekli bilgi sizlere verilir.


  [​IMG]
   
 11. Minerva

  Minerva Guest

  • Üye Bölümü
  Bu bölümde kendi hesabınızla ilgili üyelik bilgilerine erişirsiniz.Bunlar;​
  • Tecrübe Puanınız​
  • Seviyeniz​
  • Serefiniz​
  • Atlama Kuponunuz​
  • Krediniz​
  • Uridiumunuz​
  • Ikramiye €​
  • Ganimet anahtarınız​
  [​IMG]
   
 12. Minerva

  Minerva Guest

  • GURUP BÖLÜMÜ
  Grup Bölümü penceresinde oyuncu arkadaşlarınızla grup yapabilir ve görevlerinizde birbirinize yardımcı olabilirsiniz.Grup daveti yapmak icin gruba davet edeceğiniz kişinin nickini tıkladığınız da Grup penceresi içerisinde üyenin nickini görürsünüz.


  [​IMG]


  Gruba davet et bölümünü tıkladığınızda karşıdaki üyeye davet gider.Pencere içerisinde davet kabul edildikten sonra grup oyuncusunun darbesini kalkanını ve savaş içerisinde olup olmadığını görebilirsiniz.
  [​IMG]
   
 13. Minerva

  Minerva Guest

  • KİŞİLER BÖLÜMÜ
  Bu bölümde klan arkadaşlarınızı, oyundaki arkadaşlarınızı, arkadaşlık davetiyelerini ve kara liste ayarlarınızı yönetebilirsiniz.Ayrıca burada ekli olan kişinin online olup olmadığını ve aynı haritada olduğunuzu anlayabilirsiniz.

  [​IMG]
   
 14. Minerva

  Minerva Guest

  • YARDIM BÖLÜMÜ
  Yardım Bölümü size ekranınızda açık olan pencereler hakkında bilgi vermektedir.Eğer ? işaretini tıklarsanız bigpoint'in yardım sayfasına iletilirsiniz.Yardım bölümü size anında yardımcı olan ve bilgi edineceğiniz penceredir.


  [​IMG]
   
 15. Minerva

  Minerva Guest

  • ÇIKIŞ BÖLÜMÜ
  Cıkış Penceresinde kırmızı kapatma tuşuna bastığımızda oyundan çıkışımız gerçekleşir.Cıkış süreleri Vip üyelerde 5 saniye normal üyelerde ise 20 saniyedir.Oyundan çıkış alabilmeniz için saldırıya uğramamanız gerekmektedir.

  [​IMG]
   
 16. Minerva

  Minerva Guest

  • Hammadde Ticareti Bölümü
  Hammadde Ticareti Bölümünde adındanda anlaşıldığı gibi gemi ambarımızda bulunan hammadde taşlarımızı krediye çevirmemiz mümkün olur.HM7 yani uzaktan satım cpusuna sahip olan üyeler uzay içerisinde bulundukları her noktadan satış yapabilmektedir.Diğer oyuncular satış işlemi için ana baz istasyonuna gitmeleri gerekmektedir.

  Rafineri ( Hammadde Satış Yeri )

  [​IMG]
  [​IMG] Butonuna basarak ticaret sayfasına girebilir ve buradan hammede satışı gerçekleştirebilirsiniz.​
   
 17. Minerva

  Minerva Guest

  • ZENGİNLEŞTİRME VE GÜNCELLEME BÖLÜMÜ
  Bu bölümde ambarımızda bulunan taşları zenginleştirip kalkanımızı,hızımızı,lazer hasarımızı ve roketlerimizi güçlendirebiliriz.Güçlendirilen taşlara göre vuruş gücü,kalkan gücü,roket gücü ve hız artmaktadır.
  Hız sadece promerium ve durainum taşı ile güçlendirilmesi yapılmaktadır.
  Kalkanı promerium ,durainum ve seprom taşı ile güçlendirebilirsiniz.
  Roketler prometid,promerium ve seprom taşları ile güçlendirilebilir.
  Vuruş yani mermilerinizi prometid,promerium ve seprom taşları ile güçlendirebilirsiniz.


  [​IMG]
   
 18. Minerva

  Minerva Guest

  • EKRAN AYARLARI BÖLÜMÜ
  Oyun Ayarları bölümü oyun sayfasını kendinize özgü düzenlemenizi sağlar. 5 Bölümden oluşur.

  [​IMG]

  1.) Ekran

  [​IMG]


  Buradan ekran ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Grafik ayarları Düşük ve Yüksek arasında değiştirebilirsiniz. Ancak buradan yaptığınız ayarlama tüm öğelerin kalitelerini düşürüp yükseltir. Gelişmiş Mod ile istediğiniz öğenin grafik kalitesini artırabilir istediğinizi düşürebilirsiniz. 2D>3D geçişlerini de 2 boyutlu sürümü seç seçeneğine [​IMG] işaretini koyup sabitle yapınız.

  2. Gameplay

  [​IMG]

  Buradan oyun ayarlarını yapabilirsiniz. Açmak istediğiniz özelliğin yanındaki kutucuğa [​IMG] işaretini koymanız yeterlidir.

  3.) Arayüz

  [​IMG]

  Bu bölümde Oyun Arayüzü ile ilgili özelikleri seçebilir veya kaldırabilirsiniz. Ayrıca [​IMG] Butonuna basarak Arayüz Araçları Ayarlarını yapabilirsiniz. Açmak istediğiniz özelliğin yanındaki kutucuğa [​IMG] işaretini koymanız yeterlidir.

  4.) Ses

  [​IMG]

  Bu bölümde istediğiniz oyun müziği ve ekfekt seslerini ayarlayabilirsiniz.
  Mücadele müziği için Mücadele müziğini çal seçeneğine [​IMG] işaretini koyunuz ve sabitle yapınız.

  5.) Klavye

  [​IMG]

  Bu bölümde Hızlı Slot, Pro Slot ve Premium slot çubuklarının klavye tuşlarını değiştirebilirsiniz.Ayrıca oyun sayfasındaki diğer kısa yollarada farklı tuş atayabilirsiniz.

  Değiştirdiğiniz özellikleri kaydetmek için altta bulunan[​IMG] butonuna basabilirsiniz. Kaydetmeden çıkmak istiyorsanız [​IMG] butonuna basınız.

  DİKKAT!!!

  Altta bulunan [​IMG] butonuna basmanız durumunda tüm oyun ayarlarınız sıfırlanacaktır. Ayrıca oyun ekranından çıkış yapacaktır. Tekrardan giriş yapıp ayaralarınızı düzenleyebilirsiniz. Ancak bu özelliği kullanmanız için butona bastığınızda karşınıza çıkacak olan onay penceresinde işlemi onaylamanız gerekir.
  [​IMG]
   
 19. Minerva

  Minerva Guest

  • Hemen Tamirat Bölümü
  Hemen tamirat tuşuna tıkladıgımızda gemimiz tamir robotunu kullanmadan tamir olur.Bunu yapabilmeniz için geminizin full hasarli olması ve bedava tamirat kuponlarınızın bulunması gerekmektedir.Hemen tamirat icin 10 adet bedava tamirat kuponu harcarsınız.

  [​IMG]
  [​IMG] Butonuna basarak geminizi hızlı tamir edebilirsiniz. Ayrıca geminizde bulunan tamir kuponları ve hızlı tamir sayısını görebilirsiniz.​
   
 20. Minerva

  Minerva Guest

  • LAZER BÖLÜMÜ
  Bu bölümde aşağıdaki resimde görüldüĞü gibi mermilerimizi görebiliriz.Mouse yardımıyla üzerine geldiğinizde adeti hakkında da bilgi sahibi edinmiş olursunuz.
  Bu mermileri atadığınız klavye tuşları ile de aktifleştirebilirsiniz.


  [​IMG]

  [1] - LCB-10 mermisi (X 1)
  [2] - MCB-25 mermisi (X 2)
  [3] - MCB-50 mermisi (X 3)
  [4] - UCB-50 mermisi (X 4)
  [5] - SAB Mermisi
  [6] - CBO-100 Mermisi
  [7] - RSB-75 Mermisi


  .
   
 21. Minerva

  Minerva Guest

  ROKET BÖLÜMÜ
  Bu bölümde cephanemiz de bulunan yada bulunmayan bütün roket çeşitlerini görmemiz mümkündür.Mouse yardımıyla üzerine geldiğinizde adedi ile ilgili bilgi sahibi olmuş olursunuz.

  [​IMG]

  [1] - R-310 Türü Roket Mermisi
  [2] - PLT-2026 Türü Roket Mermisi
  [3] - PLT-2021 Türü Roket Mermisi
  [4] - PLT-3030 Türü Roket Mermisi
  [5] - PLD-8 Türü Roket Mermisi
  [6] - DCR-250 Türü Roket Mermisi
  [7] - WIZ-X Türü Roket Mermisi
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş