Etkinlik Topluluk Etkinliği | en iyi öneri sunun ödülleri kazanın!| Forum Etkinliği (Cevaplarınız)

Konusu 'Resmi Forum Oyunları' forumundadır ve hayaligenc tarafından 18 Nisan 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. hayaligenc

hayaligenc User

Merhaba Cesur Pilotlarımız;

Cevaplarınızı buradan paylaşabilirsiniz.

Etkinlik hakkındaki tüm detaylı bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. Lütfen kuralları dikkatlice okuyalım.

Yarışma süresi bitene kadar yanıtlarınız gizli olacaktır. Yanıtlar 19 Nisan 00:01'den itibaren tüm üyeler görebilecektir.

Herkese bol şans :cool:

Saygılarımızla
    Darkorbit Türkiye Ekibiniz

2. İD:94009393 Server: TR5

Dp-link ve gemi yükseltme modülleri kaldırılıp eşit bir oyun tecrübesi yaşatılabilir ve böylelikle gerçek oyuncuları sahnede görürüz :)

3. Oyun içinde yok edilen her düşman için yok eden oyuncunun hesabına puan eklensin. Bu puanlar biriktiğinde paymentte gerçek paralarla alınabilen itemler alınabilsin. Örneğin; 1 düşman gemisi imha etme başına 1 den 5 e kadar (imha edilen geminin türüne göre) puanlama yapılır. Toplam puan 1000 e ulaştığında paymentle 10 tl lik alışveriş yapılabilir. Yani 100 puan = 1 Tl. Bu gerçekleşirse artık botların pek haritalarda gezemeyeceğini, oyunun daha zevkli olacağını ve oyuna yeniden savaş ruhu geleceğini düşünüyorum.

Server: Tr2-3
    ID: 171263806

4. Blacklight Darkmatter Booty Boxes yani Blacklight karanlık madde korsan kutuları:

Prometheus, bo3 ve spartan droit tasarımlarının çıkabileceği bir korsan kutusu getirilebilir oyuna. Oyun içinden anahtar elde etmek için gereken malzemeler: 10.000 Uridium, 10 tane yeşil ganimet anahtarı 1 tane LF-4, 1 tane BO-2, 15.000 X4 , 500 palladium, 1000 seprom ve 100 tane rinuksa montajdan alınabilecek.

Payment olarak ise bu anahtarların 10 tanesi 25 TL'den 100 tanesi 50 TL'den 1000 tanesi ise 150 TL'den satılabilir.

Neticede artık prometheus, bo3, spartan çıkarmak gerçekten zor bir iş botçular yüzünden artık kimse kasılamıyor.

Ayrıca bu sandıkların içinden herhangi türden gemiye herhangi bir kararsız modül çıkabilecek. Kutunun içerikleri ve şans faktörü:

1 adet Prometheus lazeri: %0.5 şans
    1 adet Spartan droit tasarımı: % 0.5 şans
    1 adet bo-3 kalkan jeneratörü: %2 şans
    Rastgele herhangi bir gemiye herhangi bir kararsız modül çıkma ihtimali: %10
    100.000 seprom: %5
    1250 rinuks: %5
    250 mindfire beyni: %0.5
    500 Blacklight takipçisi: %1
    Hercules: %1
    Cephane türü 1: MCB-25 90.000 Salvo veya PLT-2021 1000 adet, ACM-30 mayını 500 adet şans %30 bu ödüllerden herhangi birisi.
    Cephane türü 2: MCB-50 60.000 Salvo veya PLT-3030 500 adet, EMA dalgası 50 adet: şans %25 bu ödüllerden herhangi birisi.
    Cephane türü 3: UCB-100 30.000 Salvo veya RSB-75 15.000 adet, ema dalgası 100 adet %20 şans bu ödüllerden herhangi birisi.
    Rastgele b01 veya b02 destekleri çıkma ihtimali: %3
    Uridium 1: 500.000 %0.25
    Uridium 2: 250.000 %0.5
    Uridium 3: 125.000 %0.75
    Uridium 4: 50.000 uridium %1
    Uridium 5: 25.000 uridium %1.25

Sunucu TR-3, ID:38006792

5. envanterlerimizde önemli oranda uzaylı ifadesi ve spreyler mevcut bunların onda bir oranında x1,2,3 veya 4 cephanesine çevrilmesini istiyorum.server Avrupa doğu Türkiye Türkçe [​IMG]59723881

6. hayaligenc

hayaligenc User

Sevgili FuRKaNS53_,

Kimsenin ödülünü kimseye veremem :) Lütfen holdda da olsa hesabını yazar mısın rica etsem? Bu arada yüklediğin resimler gözükmüyor ^^

.Sancak. bunu beğendi.
  7. Slm admin kardeşlerim ve oyuncu kardeşlerim benim nacizane fikrim bu X7 haritasındaki topladığımız Hibrit alaşımını birleştirmede kolaycana depodaki hibritleri birleştirilmesini taleb ediyorum 30 adet hibriti otomatik olarak kaçtane toplandıysa birleştirsin TR5 oyuncusu ID : 165136208

8. BaMbUlBeee

BaMbUlBeee User

selam lar ,oyun içi: klan lar da kredi gönderme işlemine benzer bi sistem azami olarak uridyum gönderme olsun )klan savaşları olduğu sürece oyuncu kaybı azalır ve artı daha hızlı kasılma ve gelişme yapar yeni başlayan ları kimse klana almıyor kendi klan kurup kasılmaya çalıyor bazı yeni başlayan arkadaşlar ona da hemen savaş açıyorlar sonra kasılması imkansız hale geliyor kendi fikrim yeni başlayanları ezmemek artı para alışverişi ne zorlamamak oyundan soğutmamak 4 yıl oldu başlayalı kendim yaşadığım en büyük sıkıntı bu konu illegal yollarada gitmelerini bi nevi engellemiş olursunuz saygılar ıd 171166192 tr4 ​

9. id bırakmıyorum ödüller yeni başlıyanlar için daha faydalı olur

ek bir öneri daha sunmak gerekirse oyunda cephane uretici tarzında skaylap gibi cephane uretip gemiye aktarabildigimiz değişik bir sistem yeni başlıyanların işine yarar (lütfen skaylap gibi 2 ay yükseltme sürmesin 1 hafta yeter max)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 4 Nisan 2021
  10. server tr4
    id:164104418

öneri :eek:yun içi item.
    gemi leonov
    içerik :modul
    bilindiğin gibi yeni başlayan oyuncuların aldığı ilk gemi leonov.x1.2.3.4 haritalarında bayağı bir iş görüyor.oyuncunun ilk kullandığı uridyum ile alınan bir gemi olduğu için pilotta her zaman özel bir yere sahip ouyor.(ilkler unutulmaz)..işte bu gemi eski haritadaki görevleri bitirdikten sonra maalesef yeni harita da kullanılamıyor..mecburen daha yüksek standartlı bir gemiye geçmek zorunda kalıyorsunuz.bu nedenle bu gemiye güzel bir modul ekleyeceğiz..bu takılan modul sayesinde gemimizi artık yeni haritalarda da npc ve düşmanlar için kullanabileceğiz.

modul adı : SPC-LEO01
    Özellik: leonov gemisine yeni haritada %10 hız ve %200 ambar genişlemesi sağlar.(eski haritada deaktif olur)

modul adı : SPC-LEO02
    Özellik: leonava gemisine yeni haritada %100 dp %100 lazer hasarı% 100 kalkan verir.(eski haritada deaktif olur)

bu şekilde artık ilk göz ağrımız olan leonov gemimizi yeni haritalarda da kullanmaya devam edeceğiz..iyi forumlar..

11. Beyaz Bayrak. Uridyum veya kredi ile alınacak beyaz bayrak ile verilen süre içerisinde tüm haritalarda saldırmaz olarak dolanabilinsin. tr4 , 51164770

12. Adminim öncelikle kolay gelsin,iyi görevler.
    Vip üyelik hakkında fikirlerimiz olacak.
    Klanda büyük bir çoğunluğun almak isteyipte alamadığı vip üyeliğin ücretini indirebilirsiniz.
    en azından yıllık almak isteyipte alamayanlar için.1haftalık bir kampanya yapsanız.çok katılım olacaktır.
    mesela 1 yıllık Vip üyelik 100 TL gibi.

TR1 ID:22969144

13. mating10

mating10 User

Kararsız modülleri dükkanda satışa çıkarmalısınız.

14. hayaligenc

hayaligenc User

Selamlar,

Önerilerinizin altına hangi sunucudan katıldığınızı ve idnizide yazmayı unutmayınız :)

Bol şans

15. ___

___ User

Kategori : Payment
    Paket ismi : Harika Diroidler Paketi
    İçeriği : 10 Adet Havoc, 10 adet Hercules ve Spartan birleştirme planı + 2250 bölünme kristali
    Fiyatlandırma hakkında yorum yapmam gerekiyor mu bilmiyorum ama çok pahalı olmalı,en az 550 tl gibi

Sunucu : Küresel
    ID : 171899737

16. oyunu en büyük sorunu olan yeni oyuncular için;

payment -süreli item seçenekleri-
    burada ana fikir güçsüz oyuncuların bu paketler sayesinde
    kalıcı itemler alabilmek için daha rahat kasılabilmesi, görev ve kapı yapabilmesi

örnekler
    "Kiralık Lazer Paketleri"
    15 adet prometheus lazerini 4 saatliğine kirala

"Kiralık Gemi Paketleri"
    paket alındığında gemi hangarda konfirige edilemeyecek
    aktif et butonu ile sadece bu pakete özel tasarımı olan gemi(admin polis gemisi gibi:))
    2 saat boyunca kendi özel lazeri ile 50k hasar verecek şekilde kullanılabilecek.(desteklerden etkilenir)

Not:süre seçenekleri, geminin özellikleri vb. paketin fiyatına göre değişiklik gösterecek.
    19 level üstü oyuncular bu paketlere erişemeyecek

162094841
    tr4

17. Oyuna yeni bir savaş deneyimi ve savaşların herkes için eşit olabilmesi için özel bir paket getirilmesi önerimdir bu pakette

örneğim yeni bir gemi olacak lazerleri kalkanları cpu ları her şeyi savaş için özel olarak ayrılmış ekipmanlardan oluşacak ve sadece uba da bu gemi ile savaşılacak bu sayede uba ya giren güçlü gemilere karşı eşit ve sadece yetenek ile kazanılabilecek savaşlara dönüşecek

Bu düşündüğüm fikir oyunun en çok eğlence yeri olan 1v1 savaşlarını daha da öne taşıyacaktır

48479523
    TR3

18. Merhaba uzay gemilerinin sadece tittle ları var ben ufak bir sembol falan da olabilir diye düşünüyorum mesela kuru kafa sembolü gibi hologramlı ve büyük değil de ufak biraz yoğun görünümlü bir sembol bunlar da tabi başarıyla verilmesi lazım mesela mimesis isyanından çıktık etkinliğe katılan veya başarı sergileyenlere ufak bir sembol vermek gerek
    tr4 nick DEDO ana nick
    kingkamikazex[oto]™

19. DARK302

DARK302 User

Kategori : Payment

Fikir İçeriği : Geçmişten günümüze oyuna gelmiş olan stabil olan bütün modül içeriklerini tekrar elde edebileceğimiz ve yeni oyuncuların yararlanabileceği makul bir fiyatta toplu bir modül paketi.

Kategori : Oyun içi

Fikir İçeriği : AR-GE sistemine benzeyen ek bir sistemin gelmesi ( Savunma ve NPC odaklı) Günlük Dosyası yerine Farklı bir materyal de eklenmeli ki gelişmiş olan oyuncuların elinde Günlük dosyalarından 18 20 bin adet var bu yüzden günlük dosyası kullanılırsa çok fazla haksızlık olur.

İD : 34721440 Server : TR1

20. Öncelikle belirmek istiyorum; madde hâlinde listelemiş olduklarım sadece bir fikir olarak sunulmamıştır, eleştiri olarak da nitelendirebilirsiniz. 200.000 Uridium için de bunca şey yazma çabası göstermem, bu sebepten ödül için de yapmıyorum bu eleştiriyi. Amacım, oyuna seviye atlatmak, birçok konuda yenilikler getirebilmek ve oyunu daha oynanabilir kılmaktır. O hâlde listeyi paylaşıyorum;
    1- Oyun parası olarak kullanılan kredi değersizleşti. Örneğin; Uridium bu oyun içerisindeki en değerli maden diyebiliyorken, Krediyi basit ve sıradan olarak görmekteyiz artık.
    2- Ekstralar kısmında kullanım gereksinimi kalmayan CPU’lar mevcut olmakla beraber, bazı ekstralar ise gereksinimleri karşılayamıyor. Örneğin; Tamir Robotu 1 ve 2 tamamen kaldırılıp yerine Kredi ile Tamir Robotu 3 satılabilir ve Tamir Robotu 4’ün değeri de buna göre değiştirilebilir. Mayın Turbo CPU’ları mevcut, Acemi oyuncu bunları zaten kullanmıyor iken gidip de Seviye 1’e 5 milyon kredi vermez, bunun yerine açık artırmadan seviye 2 olanı daha ucuza alabilir. Mayın Turbo 1 fazlalık. Aynı şekilde Uridium ile satılan Laboratuvar CPU açık artırmadan kolaylıkla alınabiliyorken diğerleri hâlen neden duruyor? Ambar Genişletme CPU’su mevcut, 2006’dan beri aynı; 2 kat. Artık 2 katın yeterli olduğunu düşünmüyorum, daha verimlisi çıkarılmalı. Diroitlerin hasar almadığı bir oyunda Otomatik Diroit Tamir CPU’ları neden duruyor? Cephane, Roket ve 5’li Roket Otomatik Satın Alma CPU’ları tek bir CPU’da birleştirilebilip slotta yer rahatlatılabilir. Hedef Yardım 1 CPU’su da tıpkı Mayın Turbo CPU’sunda belirttiğim gibi, gelişmiş olanı kredi ile satılandan daha kolay alınabiliyor iken neden seviye 1 halen dükkandan kaldırılmıyor? Akıllı Bomba daha da geliştirilerek direkt olarak darbe’ye hasar verecek şekilde yeni bir CPU çıkarılabilir. Insta Kalkan dediğimiz sık kullanılan CPU artık Kalkan Delme modüllerinden dolayı etkisiz kalmakta, Kalkan Delme Modülüne karşı daha dirençli Gelişmiş Insta Kalkan CPU’su çıkarılabilir. Serum CPU’sunun 50’lik modeli çıkarılabilir ve soğuma süresi kısaltılabilir. Burada belirttiklerimin bir kısmı 2006’dan beri hiçbir güncelleme almamıştır. Oyuna her alanda yenilikler sıklıkla getirilirken Ekstralar bölümü neden hep geride kalıyor?
    3- Özellikle Orcus gemisinden sonra diğer gemi çeşitlerinin kullanım oranları oldukça düştü ve neredeyse kalmadı; ancak buna rağmen birçok Goliath gemi modelleri dükkanda oldukça pahalı, fiyatları düşürülebilir veya açık artırmaya eklenebilir.
    4- LF1, MP1 ve LF2 konusuna da değinmek istiyorum. Tıpkı en yukarıda Tamir Robotu örneğinde belirttiğim gibi, silah çeşitleri bu kadar zengin iken LF3’ün bile sıradan bir silah olduğu bir oyunda LF3’ün kredi ile, LF4’ün Uridium ile ve açık artırma yolu ile satılmasını düşünmekteyim. Geliştirilmiş olan silahlar ise Magma ve Hiperplazmoid türleri de yeşil ganimet kutularından çıkarılabilir ancak LF4 çıkarılmamalı çünkü artık oldukça değersiz. Dağıtıcı Lazerler ve 3’lü Roketin de gereksiz fazlalık oldukları kanaatindeyim.
    5- PIB-100 lazeri ve WIZ-X roketinin fiyatlarının pahalı olduklarını da düşünüyorum; özel indirim günleri getirilebilir.
    6- Jeneratörler kısmında çeşit çeşit hız veya kalkan modeli bulundurmaktansa 1’i Uridium ile 1’i Kredi ile satışa sunulmak üzere sadece 2’şer tip jeneratör bulundurulması yeterli değil mi? Göz yoracak ve insanın zamanını çalacak derecede gereksiz fazlalık mevcut maalesef. BO3 kalkanının BO2’ye göre ciddi derecede üstün bir yanı olmadığı hâlde montajda bu kadar pahalı tarif isteyebiliyorken, yeşil ganimet kutularından da çıkarılabilmeli.
    7- Tasarımlar ve Kişiselleştirme kısımlarında gereğinden fazla ve fiyatıyla uzaktan yakından alakası olmayacak derecede tasarımlar mevcut, fiyatları güncellenebilir veya açık artırmaya eklenebilir.
    8- Oyunda her alanda bu kadar yenilik getirilmişken klandan kredi göndereceğimiz zaman neden bir sınır konuluyor ve bu sınır neden max. 250.000.000 Günümüzde basit bir rakam olup artırılması gerektiğini düşünüyorum.
    9- Skylab; yıllardır 20 seviye ile sınırlı tutuldu, neden geliştirilmiyor? 9000 seprom hiçbir oyuncunun ihtiyacını karşılayamamakta maalesef. Skylab seviyeleri yükseltilebilir.
    10- Payment kısmında bazı paketlerde hâlen Kararsız LF4 sunulmakta, kimsenin ihtiyacını karşılamaz, direkt satılıyor, LF4 ile değiştirilerek fiyatlarda güncelleme yapılabilir. Buna benzer olarak Magma ve Hiperplazmoid’li paketler de eklenebilir.
    11- Oyuncular ekipmanlarında fazlalık olarak gördükleri ve kullanmadıkları malzemeleri açık artırmaya koyabilmeli ve şu an mevcut olan açık artırma sistemini ayrı tutularak, oyuncular arası açık artırma sistemi ek olarak getirilebilir.
    12- Oyun içerisinde görev denetim kulemizde R-Zone görevleri mevcut ve bunlar günlük olarak da getirilmekte. Ancak R-Zone haritası için saatlerce bekleyip giremediğimiz oluyor, çünkü harita kimseyi tatmin etmiyor; ödüller eklenerek daha çekici hâle getirilebilir.
    13- Ayrıca son olarak bir konuya değinmek istiyorum; 1 defaya mahsus oyunculara giriş adlarını değiştirebilme imkânı sunulmalı düşünüyorum. Çünkü maalesef geçmişten kalan göz zevkini bozan geçersiz karakterler hâlen mevcut, oyuncular giriş adlarını Türkçe karakterlere dönüştürebilmeli; en azından 1 defaya mahsus bu yapılabilir.
    2006’dan beri bu oyunu farklı hesaplarla oynamaktayım, eksiklikler oldukça açık ve ortada, oyunu daha oynanabilir kılmak için bazı eleştirilerde bulundum aslında, tüm bunları fikir olarak kabul etmek sizlerin tercihidir. İyi çalışmalar.

Sunucu : Türkiye
    Kullanıcı ID : 161721086

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.