Öneri Yapay oyuncular ve Yapay savaşçılara bir çözüm önerisi

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve mertmert009 tarafından 14 Ocak 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. Merhaba beynimde bir şimşek çaktı ve muhteşem bir fikir belirdi zihnimde. Darkorbit ekibinin bu fikri benimseyip bana teşekkür edeceğini düşünüyorum. Günün kahramanı olarak fikrimi açıklıyorum;

  Şimdi bu oyun insanları banlayıp oyuncu kaybetmek istemiyor ama diğer yandan oto lar ve tıklayıcılar bir kesim oyuncuyu bıktırmış durumda. Oto ve tıklayıcı kullananlara oyun için kısıtlama getirilse zamanla bu programları kullananlar vaz geçecektir.

  Bir örnek vermem gerekirse: Oto kullanan birisi yaratıklardan uridium alamasın (çeşitlenebilir)
  oto tıklayıcı kullanan birisinin hasarı %99 düşsün

  ek1: oto açık kaldığı sürece üridium gelemesin ama normal oyuna giriş yaparsa herşey normale dönsün. kısıtlar sadece o programlar açıkken devrede olsun.

  Sonuçta oyun bu programları kullananları tespit edebildiğine göre bu şekilde oyun içi ganimet azaltımı ve kısıtlarla programların kullanımı gönüllü olarak bitirilmiş olacaktır.

  Bence ço çok iyi bir fikir, taktir do geliştirici ekibinin tabi ki. Destek olmayı unutmayınız.
   
  Son düzenlenen: 14 Ocak 2022
 2. Öncelikle sistem oto, tıklayıcı vb. 3. parti yazılımları kullananı tespit edebiliyorsa (ki senin önerine göre tespit edebiliyor çünkü uri alamasın, hasar düşsün yazmışsın) neden komple banlamıyor. Zaten senin dediğin gerçekleşmiş olsa 3. parti yazılım kullananlar bu zamana kadar kullandıkları yanlarına kâr kalacak, böyle birşeyi kabul etmem mümkün değil. Hesapların kalıcı olarak kapatılmasından başka öneri kabul etmiyorum.
  Sonrasında ise bu 3. parti proğram kullananlar normal oynayamayacak kadar aciz insanlar. Senin önerdiğin uygulama ile banlanma arasında onlar için hiçbir fark yok. Normal yollardan zaten oynamazlar bunlar yine do oyuncu kaybetmiş olur, alışmış kudurmuştan beterdir.

  Özetle önerin yine botçuları, bugcuları, tutucuları koruduğu için (çünkü kalıcı olarak banlanmıyacak sadece bundan sonra kullanamayacak ve yaptıkları yanlarına kâr kalacak) ve oylamada benim için geçerli şık olmadığı için oylamıyorum ve onaylamıyorum.
   
  tryhardD bunu beğendi.
 3. İnsani gelişmişliğin temelinde çok seslilik yatar. Eğer çok sesliliğe değer verilmeseydi maalesef halen cilalı taş devrinde taş cilalıyor olurduk :)

  Kullananlar tamamiyle banlansın buna bi itirazım yok ama şu an onlarla aynı haritada hiçbir şey olmamış gibi devam edeceğimize en azından sayılarının azalmasına yönelik bir eylem olur. Altını kalın kalın çizerek yazıyorum ki darkorbit oyuncu banlamak istemiyor.

  Düzeltme: bazı oyuncular oto kullanınca çarın soğumaya girdiğini ama normal oyunda soğumanın söz konusu olmadığını söylediler. Bir çok kullanıcı da bunu doğruladı. Arkaplanda darkorbit ekibinin oto kullananları kesinlikle tespit edebildiğini biliyoruz zaten.
   
 4. Ekleme yapmışsın fakat halen konu botçuları bugcuları kayırmak için açılmış gibi geliyor bana. Ne yani ben atayım bota kasayım yıllarca herşeyi fulleyim eee şimdi hiçbirşeye ihtiyacım kalmayınca programcılar birşey alamasın diyeyim. Sanki sen bu dediğimi yapmışsında şimdi yeni programcılar gelişmesin diye öneri veriyorsun gibi geldi bana.
  Do oyuncu banlamak istemiyor düşüncesine katılmıyorum, sadece ekipte ilgilenen kimse yok 3-4 yıldır. Ama birgün oyuncuların %70 i hesabına giremediğinde gora filminde cem yılmazın yaptığı hareketi yapacağım canlı yayında.
  Bende son kez tekrar ediyorum. Kalıcı hesap kapatmadan başka öneri kabul etmiyorum (ya da dalga geçmek amaçlı şu da yapılabilir; oyuncuların tüm şp, tp, diroit, lazer, gemi, tasarım ve diğer tüm itemleri silinip çıplak bırakılması)
   
 5. tryhardD

  tryhardD User

  İstediklerinde çok güzel tespit edebildiklerine en son yapılan büyük bot banlamasında şahit olmuş biriyim. Ancak o dönemlerde de böyle değişik fikirlerle gelmişlerdi ve bugünkü durum ortada. Cezalandırmak bir yana bu tarz hareketler insanları teşvik eder. Eğer oyunlarına gelecekte bir şans vermek istiyorlarsa yapacakları şey apaçık ortadadır. Yeni sistem arayıp tarama dahi yapmalarına gerek yok. O son yapılan büyük banlamada ban yemiş hesapları, bu hesaplara bağlı e-postaları ve bunlar üzerinden daha sonraki tarihte açılmış olan bütün çarları kalıcı olarak banlayacaklar, bu e-postaları da kara listeye alacaklar ve bu oyunda bir daha hesap açmalarına izin vermeyecekler. Bundan sonra oyunda zaten bir avuç oyuncu kalacak. Bunları da bir servera toplayıp orada da hileye göz açtırmayacaklar şüphesinde dahi kalıcı banlayacaklar. Bunları yaptıktan sonra ancak oyuncu trendindeki düşüşü durdurma ihtimalleri var. Bakın ihtimal diyorum insanların güvenini o kadar kötü bozdular ki bu oyunun her şeyi yapsa bile kurtulma şansı artık çok düşük. 2015-2016'da bütün botçuları yakaladıklarında (albaylar generaller dahi yakalandı) ve çoğunun 3. 4. yakalanması olmasına ve kendi açıklamalarında kalıcı ban atmalarının gerekmesine rağmen banlamayarak kendi seçimlerini yaptılar. Ve bugün bedelini ödüyorlar...
  NOT: Eski cezalar hesabı kısmen boşaltmaya benzeyen cezalardı ama bakın tekrar diyorum bu tarz cezalar insanları sadece teşvik eder. Bu insanların bu oyunda bulunmasına gerek yok, senelerdir almaları gereken ceza belli ama sürekli ertelendi: KALICI BAN VE E-POSTALARININ DAHİ KARA LİSTEYE ALINIP BU OYUNDA BİR DAHA HESAP DAHİ AÇAMAMALARI...
   
 6. Dostlar fikirlerinize karşı diyecek tek şeyim öneri olarak açtığım konudur. Bakınız ebedi kapı bugunu yapanlar 1 hafta ban + şeref puanı silinmesi gibi bir ceza aldılar. Bariz bir bug yapılmasına karşın yine de süresiz kapatılma cezası uygulanmadı.

  Yukarıda dostumuz benim bir oto kullanıcısı olduğumu ve kendimi kurtarmak için böyle bir başlık açtığımı ifade ediyor :D bende ona diyorum ki "sevgili dostum, sen muhtemelen bir oto ve oto tıklayıcı kullanıcısı olduğun için darkorbit yönetimi komple ban atsın diyorsun çünkü biliyorsun ki asla komple ban atmayacaklar" Bu şekilde karşı çıkarak verdiğim "muhteşem uber" öneriyi sabote etmeye çalışıyorsun <3 :D

  Neyse.

  Şunu açık bir şekilde anlıyoruz ki asla ve kat a sınırsız ban gelmeyecek. Çünkü ben bir zamanlar gemimde 1m gg bugu yapmıştım ve ban yememiştim. sadece gg ler silinmişti.

  Bir zamanlar 2 katrilyon seprom besleme yapmıştım, silindi ama gemi gene ban yemedi. hatta bu gemi halen açık :D

  en son biliyorsunuz ki kuresel sunucuda payment bugu yapıldı. halen devam etmekte.

  Bütün bunları üst üste koyunca şu anlaşılıyor ki: darkorbit kimseyi sınırsız banlamayacak.

  Hepimiz yine biliyoruz ki darkorbit botlardan bıkmış ve çözüm arıyor.

  Hal böyle olunca da orta halli bir çözüm olarak böyle bir öneri sunmuş oldum. Kullananlar oyun yeni oyuncular kazanıp da ekonomik olarak çökmez duruma gelince banlanır siz hiç canınızı sıkmayın.

  Not: bug vs. kullandığım hesaplarım kullanımdışıdır. oyuna bir süre ara verdikten sonra kuresel sunucu açıldı ve bende orada yeniden oyuna başladım. bu açıklamayı da sanki kendisinin ihtiyaç organı yokmuş, sanki kendisi hiç ihtiyaç gidermiyor muş gibi davranan fransız düşeşlerine karşı yazmak zorunda kaldığım için üzüldüm.
   
 7. Kendinin bugcu, hileci olduğunu ve bunu birden fazla kez yaptığını itiraf etmişsin. Alışmış kudurmuştan beterdim demiştim önceki yazılarımda. Bana diyecek birşey bırakmamışsın teşekkür ederim, zaten anlamıştım bu yolları bildiğini.

  Bana gelecek olursak isteyen admin istediği zaman hesaba girip kontrol edebilir alnım açık benim. Yinede fikir oluşturması açısından aşağıya birkaç resim bırakıyorum hesabımla ilgili. Özellikle oynama saati ile düşman tarafından imha, yaratık kesme puanları gibi şeyleri karşılaştırırsanız aklı olan birinin bu hesabın bot olmadığını anlar.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  BUKANN bunu beğendi.
 8. BUKANN

  BUKANN User

  anket şıklarını düzeltmenizi talep ediyorum. fikirin içi boş. maalesef uygulanabilir bir öneri yok. o yüzden hayır işaretleyeceğim ama saçma bir anket yapmışsınız şeçim yapamıyorum.
   
  ***S.T.E.A.L.T.H*** bunu beğendi.
 9. Gerçekten çok boş yazıyorsun dostum. Allah ya ne yazdırmış bi oku "kudurmuştan beterdim demiştim önceki yazılarımda".

  Konu tamamiyle öneri konusu, saçma sapan yazıların değil. Benim önerim belli, katılıyorsan katılıyorum değilse katılmıyorum bu kadar basit.

  Darkorbitin geliştirici başı siz misiniz? Bırakında darkorbit geliştirici ekibi bi baksın etsin sonra karar versin. Şıklar forum kurallarına aykırı değilse aynı kalacaklar.

  İçi boş lafını da aynen iade ediyorum. Ortada bir öneri var, siz taş cilalamaya devam edin lütfen.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 14 Ocak 2022
 10. Ben gerekli yerlere itirafını ilettim. Forum adminlerinin de gereğini yapacağından eminim. Artık başka oyunlarda daha güzel öneriler sunmaya devam edersin inşallah. Hayırlı günler dilerim.
   
 11. Ortada bir kural ihlali varsa gerekenleri yapacaklardır ama sen şikayet ettin diye bişey yapacaklarını sanmıyorum. Sana özel bir muamele yok yani haberin olsun. Demogoji ve içi boş çürük yazılarla öneriyi baltalama, katılıyorum yada katılmıyorum nokta.
   
 12. Amiral34

  Amiral34 S-Moderator Team Darkorbit

  Merhaba,

  Konunuzun anketini yanlış açtığınız için konunuzu kilitleyip arşivliyorum. Lütfen bölüm kurallarına uygun işlemler yapınız.

  Ayrıca ankette oy kullanmayı saptırıcı cümleler eklemeyiniz. Bir olumsuz(hayır), birde olumlu(Evet) benzeri anketler açınız. Konunuzda bu düzenlemeleri yaptığınızda güncelleme fikir havuzu indeksine eklenecektir.

  İyi Forumlar.
   

Sayfayı Paylaş