Geri bildirim Yepyeni Sevkiyat Genişletme| Geri Bildirimleriniz

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve hayaligenc tarafından 22 Haziran 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. :eek:
   
  yılmazcan47 bunu beğendi.
 2. üzdün beni hayali genç %95 hasarı bana çok gördün neptünü mahvettin.
   
 3. hayaligenc

  hayaligenc User

  Selam,

  Bir duzeltme vardi ve onu yapmak zorundaydim :)

  Iyi gunler
   
  ZamanınEfendisi[TR] bunu beğendi.
 4. uçkw

  uçkw User

  bu sevkiyat genişlemesi hangi server de belirtilmemiş
   
 5. wiladew

  wiladew User

  şu an sevkiyat olayı ekranda gözüküyor ama resmi gözükmüyor ne olduğu tam anlaşılmıyor kısaca


  [​IMG]
   
  Son düzenlenen: 23 Haziran 2021
 6. daha bitmedi ondan
   
 7. primekuponu ve izin birleştirde olmayacak mı?
   
  Son düzenlenen: 23 Haziran 2021

 8. Bence burada şöyle eksiklik var,

  B sınıfı toplayıcıların az miktarda olsa yeşil korsan anahtarı, rinuks, mindfire beyni bulmasını isterdim.

  Maden serisi R serisi ise Osmium ve seprom bulabilmeli.

  Maksimum bulunabilen seprom 100.000 parça olabilir (çok düşük bir ihtimal olmalı)
   
  1. Sevkiyat kısmı Türkçe değil halen
  2. Hangar kısmının girişinde sıkıntı var gemilerin adı darbe puanı gibi yazılar gözükmüyor artık:[​IMG]
  3. Skylabda hammadde gönderildiğinde ilk olarak sevkiyat emri verilmiştir ve daha sonra sevkiyat gönderilmiştir diye uyarılar geliyordu. Artık bu uyarılar gelmeden gönderiliyor.
  Şimdilik bunlar var.
   
 9. İndirim paketi vip etki etmiyor
   
  org2BordoGüç ve _savaş32_70 bunu beğendi.
 10. aimable

  aimable User

  En ufak bir şey anlamadım ben
   
 11. tryhardD

  tryhardD User

  Bu yeni roketatarlar oyunu daha da bozacak farkında olundu mu acaba ya da her zamanki gibi kasti bir şekilde oyunu daha da bozması için (tabii ki para karşılığında orcusta olduğu gibi) mi getirildi. +25 dp ne kadar uçuk bir rakam niye dikkat edilmedi buna, kaldırılan ek hız kadar dengesiz bir şey bu zaten orcus adlı gemi abuk subuk rakamlara çıkabiliyorken bir de bunu taktığında olacakları hayal dahi edemiyorum. -25 yetenek süresi kısaltması olayı muhtemelen berserker kullanımının aşırı artmasına sebep olacak ki oldukça dengesiz ve doğru düzgün animasyonu olmadığı için ilk 2-3 saniye insta kalkandan beter iş yapan yeteneğin resmen spamlanmasına sebep verecek acaba 5-6 kişi birden birbirine sıkarken bu yeteneği spamladıklarında oyuna ne olacak çökecek mi merak içindeyim... Ayrıca bu roketatarların bonusları üst üste konabiliyorsa mimesisle citadelin -50 bekleme süresi azaltmasıyla neler yapabileceklerini merak içinde görmeyi bekliyorum... Dikkat ettiyseniz ek hasar veren roketatarın (ki amaç bu olmalıydı oyundan çok uzun süredir düşmüştü) ismi hiç geçmedi...
  Gerçekten bir yenilik getirmeden önce bütün forumlara geniş toplu anket getirilip onun sonucu üzerinden iş yapsanız daha başarılı sonuçlar ortaya çıkardı ancak onu dahi becerebileceğinize inanmıyorum artık bu kafayla da çok yaşatamazsınız bu oyunu pvp'nin halinden anlamanız gerekiyor insanların artık sabrının tükendiğini, asıl amacın topluca savaşıp yeteneğini kanıtlamak olan bir oyunda eliyle oynayan adamın kalmamasından dahi ders çıkarılamıyor olması... Cidden yazık
   
  titans___, Mecnunç ve _savaş32_70 bunu beğendi.
 12. smoonrise

  smoonrise User

  Şimdi film geriye saralım bakalım ;

  Magma sonda dp lf4leri zamanı server birleşmesinden önce oil bugu sonrası aç parantez ( oil bugu için ceza verildi , hatta gayet güzel ceza verildi - hak edene hakkını vermek lazım eleştiri kadar - gayet güzel bir ceza ile buglu hesapları satmak zorunda bırakacak bir ceza verildi ) tetrattin kaylon bifenon v.s yani lf4 üretme için gerekli kaynakların bugu ile bir anda bazı kişiler bu kişiler hangi klan hangi ts ve kimler ile arkadaş dost meclisi kuran kişiler biraz oyun ile alakalı sosyal medya ve bu tarz platformlarda olan bilir gemilerini 45 adet pet dahil olacak şekilde fulledi ve o zamanda yazdık söyledik ( Raporlandı bilgisi verildi , forum - support'a atılan resimler faceden 3 adet lazerin 45 adet fotoları ) tabi sonra sosyal medya kabul edilmeme kuralı geldi GİŞ anayasasına gerçi amaç şikayeti olan hesapların direk kapanması değil incelenmeye kabulü için kanıt olarak değerlendirilmesi olunca bile kabul görmedi .

  Şimdi filmi günümüze saralım ;

  Magma sonda hp lf4lerini elde etmek için yapılan buglardan kalan malzemeler ile yen, roket atarları elde edeceklere ve bu bugu yapan hesap sahiplerine ( sonradan satın almış şehir belki ülke değişmiş hesaplar ve Ip leri değişmiş hesaplar ) ceza yaptırım v.s uygulayacak mı merkez ?
  Bu konudaki adaleti düzeni ve hakkaniyeti nasıl sağlayacak ? böyle bir bug olmadı ki ? diyecek , eskiden olan eskiden kalır mı ? diyecek , loglar var elimizde geç gelen adaleti beklemeye devam edin mi diyecek ? Tüm oyuncuların sesi düşüncesi olmasada kendi adıma bu konuda açıklama gelmesini istiyorum yol haritası nedir merkezi için yani bp şirketinin ?
   
  Son düzenlenen: 23 Haziran 2021
  leylü bunu beğendi.
 13. ALDEBARAN.

  ALDEBARAN. User

  Yepyeni Sevkiyat Genişletme başlığı yerine Yepyeni Ekmek Kapısı olmasını tercih ederdim bigpoint için yine karlı bir genişletme olmuş fullenmeye çalışan oyuncular için bir engel daha çıkmış oldu 200k kredilik toplayıcılar ödülü damlatması gerçekten süper olmuş 200k krediye gönderiyorsun 3 saat toplamaya 600-700 adet x1 ve x2 vermesi gerçekten mükemmel fazla kazanmak istiyorsan izin almak gerekli

  Roketatarlar çok dengesiz verdiği bonuslar çoook fazla orcusu metadan düşürmek için yapılmış olsa dahi daha büyük dengesizliklere yol açacak gibi duruyor
   
 14. İlk toplayıcılar geldi getirdikleri ödüller şaka mı? Bu kadar düşük tutulmasının sebebi nedir? İnsanları payment dışında başka bir gelişim yolu bırakmak istemiyor musunuz? Eminim ödüllerin miktarlarını normal bir seviyeye, oyuncuları daha memnun edecek bir seviyeye çekseniz bir şey olmayacak,paymente giden yine gidecek gitmeyen yine gitmeyecek yani bunu göremeyecek kadar oyundan uzak insanlar mı yönetiyor bu oyunu? (Referee binary bottan 7 adet cbo düşmesi bile etkinliğin başından beri değişmemişken bunun değişeceğini düşünmüyorum ama yine de yazıyor insan işte)

  Roketatarlara gelince evet oyunun dengesini bozmaya yemin etmiş bir ekip için güzel yenilik, hatta burası yeri değil ama öneride bulunuyorum yeni tamir robotu, ambar genişletici falan çıkarın ve içine dp,kalkan,vuruş artırıcı özellik koyun
   
 15. çok zor izin ve roketatar parçası düşüyor umarım bu şekilde kalır baya önemli birşey kolay alınmamalı .

  evet parası olan çok hızlı elde edecek :) ben para vermeyi düşünmüyorum 500 parça istiyor 100 parça 180 tl civarı :)
  itemlere birşeyler basma olayı lf-4 ler ile başladı bu sanırım boyle devam edecek genişletme her çapta olacak sırada iris ve kalkanlar olabilir :)
   
 16. Mecnunç

  Mecnunç User

  roket atarla hızın bekleme süresinin canın ne alakası var ya cidden oyun çöp kalkanlar da hasar versin o zaman oyunda hız delme saçmalığı düzelmediği sürece bi yol almaz. oyun geçmiş sacma kararsız dönemlerine gitse asıl o zaman gelişme gösterirdi.
   
  tryhardD bunu beğendi.
 17. Mecnunç

  Mecnunç User

  pusing dısında ceza uygulanmıyor ondada 90 kere kesip kendi gemini de yedirmen lazım .p
   
 18. Mecnunç

  Mecnunç User

  orcusu düşürmek için orcusa nerf atacaksın orcus daha da güçlenmicek mi sence :D bütün gemilerin hızı max 600 olursa anca o zaman metadan düşerde baska gemi görürüz
   
 19. Arkadaşlar bu oranların böyle kalacağını düşünmüyorum elbet bir düzenleme gelecektir.

  Bana sorarsanız en dengeli toplayıcı sınıfı B sınıfı. Cephane ihtiyacınız varsa A sınıfı yollayabilirsiniz ancak ben yinede güçlenme açısından B ve R sınıflarında ışık görüyorum.

  Mekanik iş görür ama çok fazla dengelenmesi gerekiyor. R sınıfı maden toplayıcılarının 100.000 seprom veya 100.000 osmium gibi bulma şansı olmalı bence.

  B sınıfı toplayıcıların ise yeşil veya herhangi bir renk (mavi, kırmızı, obsidiyen vs) ganimet anahtarı bulma şansı eklenmeli hatta ve hatta galaksi kapı enerjisi veya rastgele bir galaksi kapısına parça bulma işlevi getirilebilir.

  Çok düşük bir ihtimalde olsa B sınıfı toplayıcıların rinuks ve mindfire beyni bulabilmesi gerek diye düşünüyorum. Botçulardan veya BL cephanesini yapabilmek için maaliyetini karşılayamayan invoke kesemeyen oyuncular için bu mekanik işe yarayabilir.

  2000 urilik R sınıfı izinsiz olan toplayıcıdan aldıklarım (6 saat bekledim ama eh yani)
  Şunları topladın: Solidus x 6
  Triskelion Alaşımı x 3
  Hydra Alaşımı x 3
  Mucosum x 29

  Sürelerin bu ödüllere oranla azaltılması gerek diye düşünüyorum. Ödüller düşük süreler çok uzun. 2000 uridium gelişmekte olan bir oyuncu için kritik bir para. Bu parayla kapıyı kılpayı açabilir (zeta, kappa vs) yani bundan dolayı sürelerin kısaltılması ve ödüller konusunda birazcık artış bekliyorum.

  Benim asıl merak ettiğim B sınıfı 10k urilik izinli toplayıcı ne getirecek? İşte o biraz kafa karıştırıcı daha 6 saati var.