Küresel Server PVE Sistemi

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve ARASBORED tarafından 24 Haziran 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. ARASBORED

ARASBORED User

öncelikle kolay gelsin.
    ben küresel serverdaki bazı saçmalıklar yüzünden sabredemeyip buraya yazmak
    zorunda kaldım
    Gemilerin koruma ya girmesi olayı saçmalığı;
    1- base modulu atarken koruma bozulmadıgı için düşman klanlar yan hesaplarını
    getirip gözümüzün önünde base açıyor ve sıkamıyoruz. (neresinde mantık var)
    2- 1. sıradaki klanın hepsi mindfire a bota atmış 15 kişi sürekli dönüyor 24 saat
    adamlarla rank konusunda yarışmak imkansız(günde temiz min 40 m şerefleri var) niye çünkü mindfire a sıktıklarında
    korumaları bozulmuyor. onları ne uzaklaştırabiliyoruz ne kutu düşürebiliyoruz.
    (neresinde mantık var)
    3- koruması açık olan gemiler genelde elle oynıyan gemiler oldugu için geminin
    etrafında sürekli şekilde bi halka dolaşıyor. gemimizi görmüyoruz göz zevkimiz 0 .
    koruması olan gemilerde o çıksa daha iyi olur (neresinde mantık var)
    Şu 3 olay yüzünden binlerce belki küresel oyuncusu ya oyunu bıraktı ya serveri. Bi
    oyuncuları dinleseniz veyahut hiç yoktan bi mapları gezseniz şu dediklerim gibi
    olaylara 30 dk içinde şahit olabilirsiniz. bukadar mı zor. veyahut bukadarmı
    boşverilmiş?
    şeref bugu yapan gemiler;
    1- 3-4 aydır sıralamada 8 iris gemiler var chef general bariz bugcu. hala banlama gelmiyor​

FINDIKÇI bunu beğendi.
  2. FINDIKÇI

FINDIKÇI User

aras baby haklı bir konu ancak pve server adam pvesini bozmadan mindfire kesmek istiyor. mayın argesi yaparak bl haritası boşaltılabilir :D ayrıca istasyonun açanın korumasının kalkması mantıklı çünkü onu açınca mecburen savaşmak zorunda kalıcak bunu göz önüne alıp açmalı istasyonu.

3. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Konu başlığınız tarafımızca yeniden düzenlenmiştir.

Server'in açılış amacı budur zaten. Diğer serverlerden farklı tarzda bir oyun yapısı yapılmak için açılmıştır ve amacına uygun olarak ilerlemektedir. Bu konuda koruma girmesinde herhangi bir saçmalık göremiyoruz.

İstasyonu açtıktan sonra korumasının kalkmaması sizlerin avantajınıza. İstasyonu kesmeye gittiğiniz zamanda karşınızda size karşı koyamayacak bir oyuncuya denk geliyorsunuz ve direniş olmadan kesme imkanınız oluyor. Açan kişinin koruması kalktığı zaman sizin bir avantajınıza yarayacağını düşünmüyorum. İstasyon açıldığı zamanlarda korumanızı kaldırarak rahatça sıkabilirsiniz.

3. Parti illegal program kullanan oyuncuların videolarını ve profillerini kayıt alarak Support ekibimize atabilirsiniz. Bu sayede bu oyuncuları merkez ekiplere bildirerek gereken incelemeleri sağlayabiliriz.

Buna ek olarak, Güncelleme ve Fikir Havuzu'na Küresel Server de mindfire vuruşuna karşılık PVE modu kalkması için konu açabilirsiniz veya açılmış konulara destek verebilirsiniz.

Bunun içinde, Güncelleme ve Fikir Havuzu kısmına yine bir konu açarak destek alabilirsiniz. Bu sayede İndeks kısmına ekleyebiliriz.

İyi Forumlar.

.Mephistos. bunu beğendi.
  4. -333-

-333- User

iyide o serveri zaten botlar için açtılar sen botun yoksa ne işin varki orda neye dert yanıyon o kuralların öyle olduğunu biliyordun sonradan değişmediki.

5. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

İthamınıza dikkat ediniz. İllegal programlar için yol gösteriyorsunuz.

Aynı üslup ve tutumla devam ederseniz uyarı vereceğim.

İyi Forumlar.

6. -333-

-333- User

tamam kralım ederim.

7. ARASBORED

ARASBORED User

ne yazdığımı okuyormusunuz gerçekten !YAN! hesaplarıyla gelip module atıp ana hesaplarına geri dönüyorlar o hesaplarla savaşmıyorlarki bu nasıl benim avantajıma oluyor gerçekten.
    Ben mindfire sıktıklarında korumalarının açılması gerektiğinden bahsediyorum siz bana illegal proğramları raporlayın dıyosunuz. benim yakındığım nokta o değilki gerçekten yazdıklarımı okumadan cevap vermişsiniz yada hiç pve serverine girmemişsiniz.

Ayrıca bana burada konu açınız demişsiniz konuyu açtım 1 gün ban yedim forumda. aynı konuları tekrarlamışım. hem konu aç diyosunuz güncelleme ve fikir havuzunda hemde BAN atıyorsunuz.Ben burada oyunu eleştirmiyorum size suçta atmıyorum. 10 yıldır oyuncuyum ve oyunu daha güzel hale getirmek için ,oyuncu kaybetmemeniz için oyunun daha güzel hale getirilmesi için çabalıyorum. siz bana ban atıyorsunuz. bunu yazdığımdada ban atarsınız muhtemelen. canınız sağolsun.

8. -333-

-333- User

yaw arkadaşım o server o şekil açıldı yaratığa sıkmayla koruma kalkarmı adı üstünde pve ozaman her yaratığa sıktığında kalkması lazım.sen bir araba al 3-5 ay kullan kardeş ben bu arabanın şu huyunu sevmedim alın bu arabayı benim istediğim şekle sokun başkaa.bu arada o serverde oynamıyorum çünkü açıldığı ilk günden bu hale geleceği belli idi sezdim ve oynamadım.

9. ARASBORED

ARASBORED User

araba dediğin şey yapılır ve satın alınılır sözleşmeli olarak. yaşın 18 den küçük oldugu için muhtemelen verdiğin örnekte alakasız.
    ayrıca ben kendi istediğim şekile sokmaya çalışmıyorum oyunu. hergün aynı serverda aktif onlarca kişiyle konuşuyorum ts-dc vesaire. hepsi aynı durumdan şikayetçi. mindfire dediğin şey her yaratık olmuyor işte . satte min 12 tane kesiyorlar. ayrıca proğram kullandıkları için ilk tutuyorlar görevimizide yapamıyoruz. 24 satte ne yapar 288 mindfire? ephon- 5.9 lık şeref- grup orcus modulu base desteği vesaire. kutu biriktirip bi topladıgında ne oluyor biliyormusun? ben söyliyim 170 milyon şeref ve yanında 1.5milyon urıdium rinusk trace saymıyorum bile. sadece 1 günde. bu adamlarla ben nasıl rütbe yarışına giriym?
    bu ne demek biliyo musun? ya oyunu bırakacaksın yada sende proğram alıcaksın. e proğramda yasak. NE yapalım abi biz ozaman?
    pve tamam okey de tek onlara mı pve? BİZE ?

10. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

GİŞ Kuralları gereği bir oyuncu birden fazla münhasır hesapla oynayabilir. Buna istasyona modül atamaması için müdahale etmek haksızlık olmaktadır. Sizin avantajınıza olan şey ise istasyon atması ve bunun koruma süresi bittiği zaman sizlere saldırmak için fırsat sağlaması.

Ben yazdığınızı okuyorum ama siz yazdıklarınızdan bir habersiniz sanırım. İlk yazdığınız mesajda bot ile 15 kişinin döndüğünden bahsediyorsunuz. '1. sıradaki klanın hepsi mindfire a bota atmış 15 kişi sürekli dönüyor 24 saat adamlarla rank konusunda yarışmak imkansız'
    Yazdığınız metin bu şekilde eğer burada BOT iması ve şikayeti yapıyorsanız buna göre sizi yönlendiririm. Yazdığınız cümle ile o an beyninizden geçen fikir ve oluşumların etkileşimini bilemem. Yalnızca yazdıklarınıza göre bir yorum yapabilirim. Yazdıklarınızı birden fazla okuyarak anlayabilirsiniz.

Konu açmanın bir kuralı vardır. Siz bu kuralı ihlal ederek aynı metin mesajlarını birden fazla alana açıyorsunuz cevap vermemize rağmen açtığınız konulardan bir haber şekilde hala açmaya devam ediyoruz. Forum kuralları gereği gereken cezai işlemi uygulamak zorundayız bu halde.

İyi Forumlar.

11. ARASBORED

ARASBORED User

Merhaba,

beynimden geçen fikiri okumanıza gerek yok bu tagladığınız yerın devamında çünkü diye devam etmişim. yazdıgıma göre yorum yaptıgınızı iddia ediyosunuz ama cevabınızda sadece botun cevabını veriyosunuz.burada benim beynınden geçen fikirin ve oluşumun direk yazılı olduğu açıklığa kavuşuyor.
    öncelikle yalnış yere açtıgım için ve düzeltme kısmında silme göremediğim için 2. forumu attım ve şuan altında konuşuyoruz. 1. sini kitlediniz ve 2. sinin altında konuştuk burda hemfikiriz. madem sorun 2 aynı forum atmam direk neden banlamadınızda bana ;
    bunu yazdınız. bende bu yazınızdan dolayı bambaşka bi yazı tipiyle sadece kısa bi şekilde fikrimi beyan ettim ve konu aynı oldugu gerekçesiyle ban atıldı. ne yazmamı bekledinizki güncelleme ve fikir havuzuna. korumadan yakınıyorum ama güncelleme forum kanalına bo4 gelsinmi yazıcaktım tabiki aynı fikrimi sunacaktım. ve sizde bu konuyu açabilirsiniz yazıyosunuz açtıgımda ban yiyorum.
    GİŞ kuralından alıntı: Bir kullanıcının birden fazla hesaba sahip olabileceği oyunlarda da, bu hesapların kendi aralarında haberleşmesi veya başka şekilde müşterek eylemde bulunması (“Pushing yasağı”) yasaktır.

ayrıca modul atmasına müdahale istememekle birlikte sadece koruma olayından bahsettik.

sanırım siz hala benim niyetimin kötü oldugunu düşünüyorsunuz ama gerçekten şu oyunun iyi olmasını istiyorum ve bu sebeplerden dolayı oyuncu kaybetmemesini istiyorum.
    İyi mi Forumlar.

12. tam diyecektim ki giş kurallarında kendi hesabına yardımda bulunmak yasak değil miydi diye yazmışsınız. Bende şuan da 3 aydır Küresel serverda oynuyorum ve şikayetçi olduğunuz herşeyden bende şikayetçiyim. 2007 den bu yana 14 sene geçmiş yani 14 senelik oyuncuyum, emektarım. Her serverda her türlü oyuncu tipiyle karşılaştım ama bugün gerçekten oyuncu ortamının yok olduğu zaman dilimindeyiz. Küresel Serverdaki haritalarda program kaynıyor haritalar dopdolu ama chat cansız ( ingilizce kanalını da kullandım) nerde bu insanlar? henüz mind kesecek seviyeye gelemedim ama gelsem de kesemem diye tahmin ediyorum. koruma varken gözükmeyen kırmızı halka koruma kaldırılınca geliyor bu da çok saçma, bence halka tamamen kaldırılıp korumalı olan geminin çevresinde ince mavi çizgiler gözükmeli ( leonovun x1-x4 haritalarındaki mavi çizgileri gibi) koruması kalkan oyuncuda ise bu çizgiler olmamalı böylelikle hem daha sade hemde daha hoş göz yormayan bir tasarım elde edilir.

13. 1 . Küresel server PVE bunu kabul ederek orda oynuyorsun
    bedava kasılıp kastıktan sonra ama burda korumaları var demek saçma git o zaman normal serverde oyna .
    2. Küresel server pve bunları öngörebilmen gerekirdi .
    3. anlamadım
    4 .haklısın

Pve server adı üstünde farm serveri savaş neden olmuyor demen çok saçma :D
    o sunucu bizi kesiyorlar kasılamıyoruz ben oyunda sadece farm yapmak istiyorum canım sıkılınca pvp yapmak istiyorum diyenler için var .
    Siz olayı çok yanlış anlamışsınız :D

BOT ve Bug konusunda diyecek birşey yok BP yıllardır ban atcak :(

YARGU bunu beğendi.
  14. ARASBORED

ARASBORED User

ben pushıngi kabul etmıyorum kusura bakma. ayrıca bedava kasılmadım serverin ilk gününden beri korumam yok. hergün bozuyorum ve koruması olanlara laf atmıyorum farkettiysen diğer hesaplarını boostlama amaçlı kullanılan olaydan bahsediyorum.

ben mindfirea 15 kişinin otomatiğe alıp, onlarıda uzaklaştıramadıgım gibi kutuda düşüremiyeceğimi düşürsemde 24 saat otodaki adamların beni geçeceğini öngöremedim yine kusura bakma . öyle bi proğramın oldugunu yeni öğrendim. 3 map düzenli dönen
    burdada kasdettiğimi anlamamışsın çünkü pve de oynamamışsın ve yorum yapıyosun.

zaten haklıyım bugcuları bide de destekleyecekmiyim.
    savaş neden olmuyor diye biyere yazdığımı hatırlamıyorum zira hergün prime time da savaşıyoruz 4-4 te 30 gemi. bizim ekibin lideriyim karşı ekibinde düşman olduğumuz halde hepsiyle muhabbetim var. hepsi yani hemen hemen serverin çoguyla etkileşimim var ve hepsiyle hemfikiriz bu yazdığım bütün konularda

ayrıca 26.06.2021 yani dün yazdıgım 3 post yukarıdaki konuyada cevap bekliyorum ama muhtemelen haklısın bunun düzeltilmesi gerek bunları raporlıyalım demek yerine muhtemelen yine ban atılacak bana. merakla bekliyorum.

15. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Aynı konuyu 3. olarak başka bir konu başlığına açtığınız ve diğer açtığınız 2 konuyu da takip etmediğiniz için banlandınız. Forum kurallarına tekrardan göz gezdirebilirsiniz. Atılan banınızda herhangi bir yanlışlık veya haksızlık yoktur.

Sizin yazdığınız Mindfire yaratığına vuran oyuncuların koruması kalksın. Bunun için Güncelleme ve Fikir Havuzuna bu konu ile ilgili 'SADECE BU KONU İLE İLGİLİ' konu açmaktır. Bunu buradaki kurallara uygun bir şekilde yaptığınız zaman gerekli değerlendirmeleri yaparak İndeks bölümümüze ekleyeceğiz. Kısacası burada şuan açtığınız konu havuza alınması için gereken kuralları karşılamıyor ve ayrı bir konu açmanız gerekiyor.

GİŞ Kuralları bir bütündür. Altından üstünden kırparak zıt kanıt yorumu olarak değerlendiremeyiz. GİŞ Kurallarını değerlendirirken Yasama Yorumu usullerine göre değerlendiriniz. Pushing Sisteminin ne olduğunu buradan detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Oyuncuların birden fazla gemi ile oynamalarını istemiyorsanız GİŞ Kurallarından bununda kaldırılması için talebiniz varsa bunun içinde Fikir Havuzuna farklı bir konu açmanız gerekmektedir.

Cevaplarınız 24 saat içerisinde veriliyor zaten. Tekrar söylüyorum yediğiniz ban haklı sebepten ötürü oldu. Yaptığınız hatadan kaynaklı ban yediğinizde bunu sürekli her yazdığınız mesajlara ekleyerek algı programı yaratmaya çalışmayınız. :)

İyi Forumlar.

16. ARASBORED

ARASBORED User

1.sini kitlediniz 2. sini takip ediyor ve altına yazıyoruz 3. zaten takip etmeye fırsat bırakmadan banlandık. üstelik sizin tavsiyenızle yazdım.

ben giş kurallarını gayet iyi biliyorum sizde biliyosunuz. burdaya bütün giş kurallarını yazamayacağımdan dolayı bize lazım olan yeri yazdım ama işime gelen yeri kırpmışım gibi davranıyosunuz.
    anlaşılan bu durum düzeltilmeyecek. hala bana oyuncunun birden fazla gemi oynamasını istemıyosanız talebiniz varsa vs şeyler yazıyosunuz. benim anlatmak istediğim olayla sizin bana tavsiyeniz arasında gram alaka yok. tıpkı mındfire a sıkıldıgında koruma olayını bahsettiğimde botlarla ilgili cevabı verdiğiniz gibi.
    bişeyleri düzeltmek için çabalamak yerine uçuruma sürüklüyosunuz konuyu.

konu kilitlenebilir

17. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

1. olanı hatalı açtığınız için kilitledim. 2. olana yazıyorum çünkü cevap verdim ve buradan devam ediyoruz. 3. olanı ben buradan cevap vermeme rağmen hala ısrarla kopyala yapıştır usulü ile kurallara aykırı açmanızdan dolayı. Üst mesajlarda nasıl ve ne şekilde açacağınız gösterdim inceleyebilirsiniz.

GİŞ Kuralları gereği oyuncular birden fazla gemiyle oynayabilirler. Sizin gösterdiğiniz kısım ise pushing sistemi. Oyuncular istasyon kurmasın diyerek bu şekilde bir talebi iletmemiz mümkün değil. Benim sizden istediğim bu fikrinizi ve mindfire vuruşu yapan oyuncuların koruması kalksın dediğiniz fikirleriniz farklı iki konu olarak Fikir Havuzuna açmanız. Yukarıda gösterdiğim kuralların hiç birini incelemeden görüyorum ki sadece cevap veriyorsunuz bana aynı konular içerisinde.

Yukarıda ki arkadaşlarımızın da söylediği gibi Küresel Server oyun için yeni ve farklı bir tarz. Eğer istasyonlara modül atan tüm gemilere vuruş yapmak istiyorsanız PVP Serverlerini de deneyimleyebilirsiniz.

Bunlara ek olarak ilk yazdığınız mesajda belli sayıda oyuncuların illegal programlarla yaratık döndüğünden bahsediyorsunuz. Bu durumda size verebileceğim en güzel cevap şikayet etmeniz olur. Birbirinden farklı konuları iç içe harmanlayarak gösterdiğiniz zamanlarda ne yazık ki bu şekilde oluyor.

Talebiniz üzerine konu kilitlenmiştir.

İyi Forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.