100 Yıllık Chat Banı Değişmeli

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve kral_azrail tarafından 20 Ağustos 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

100 YILLLIK CHAT BANI KALDIRILIP ONUN YERINE FARKLI BİR CEZA SİSTEMİ GELSİN Mİ?

1. evet

77,8%
  2. hayır

22,2%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. oyunun en gereksiz 100 yılllık chat banı fikir size kalmış.

2. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

100 Yıllık chat banı aslında perma bandır bunu belirtelim. :)

Konunuzun değerlendirilebilmesi için aşağıdaki hususlara dikkat ederek 24 saat içinde yeniden düzenleyiniz aksi takdirde arşivlenecektir.

Duyuru - Güncelleme ve Fikir Havuzu Sistem ve Kuralları [2019] | DarkOrbit TR

Konunuzun başlığı yeniden düzenlenerek uygun alana taşınmıştır.

İyi Forumlar.

3. DraydiBoy

DraydiBoy User

100 yediysen hak etmişsindir. Eğer ben yemedim diyorsan da Support'a söyle hesabın benden önceki sahibi yaptı diye o zaman chat banını eminim ki affederler. Support ekibi bu konuda çok naif insanlardır.

4. Hysteria

Hysteria User

Hayaligenc admin'in bu konudaki yazısı

//
    Selamlar,

hiç birimiz 100 yıl yaşayamayacağımıza göre demek ki chatte 100 yıl kalmayacak:) Yakın zamanda ilgili düzenlemeler hakkında gerekli açıklamaları chat sorumlusu adminim @.Happy. sizlerle paylaşacaktır.

edit: 100 senelik ban alanlar eğer 6 ayını tamamlamışsa şayet supporta başvurup banlarını açtırabilirler. Takım lideri olduğum günden bu yana bu süreyi 6 aya düşürdük. Elzem durumlar olmadığı sürece kimsenin chat banı süresiz cezada kalmayacak.

Bilgilerinize sunarım ^^

İyi günler :=)
    //

5. kesinlikle mesela bazı bütün küfürlere layık görevliler görevini yerine getirmeden incelenmeden direk oto mesajla sınırsız yazıyor bunu hayaligenc gibi işini düzgün yapan birine götürdüğümüzde ise halledebiliyoruz ben burda ya adam kayırmaca yapan işini yapamayan bir sürü çöp admin olduğunu düşünüyorum supporta da bu sekilde 2-3 mesaj atıyorum anca o zaman işliyor coğu oto mesaj ve mesajı okumadan doğrular nitelikteler. inceleme yapılmadan sınırsız kalacak yani .. kendini savunmasan öyle kalacak.
    ama dc vs hakkını ararsan anca actırabiliyorsun

6. Mineral

Mineral User

100 yıl bann alanlar boş yere almamıştır.Ayrica Bann sürelerini kaldırıp indirime gidenlere derim ki:Admin ve diğer yöneticilere yapılan hakaretlerden dolayı aldıkları banlarda indirime gitmeniz sizlerin tercihi ve hakkıdır.Ancak oyuncuya edilen hakaretler konusunda indirim yapma hakkınız bence yoktur ve indirim yapılması doğru bir karar değildir. 100 yıl dediğiniz nedir bu yılı saymazsak 99 yıl kalmıştır.Çabuk geçer.

YARGU bunu beğendi.
  7. Bizde geçen hafta ts'de hitac yaparken serverde bir klan o kadar sinirlendirdi ki bizi ts'ye yazacağım küfürü sinirden globale yazmışım.

Dedim gitti hesap kesin 100 yıl bann atarlar ve dediğim gibi de oldu 2112 yılına kadar bann yedim.

Birine kişisel olarak sen bu busun senin...... diye küfür etsem neyse zaten hayaligencin dediği gibi bannlar 6 ay sonra açılıyor..

Ama yanlışlıkla globale attığım mesaj için 100 yıl bann yemek çok zoruma gitti :D

Hayaligenç admine supporttan mesaj attim bana ne olursa olsun bu tarz mesajlar uygun değildir 6 ay sonra tekrardan mesaj atın açalım dedi.

6 aya kim öle kim kala :D o kadar senelik hesabımda bir kere ailevi değerlerden chat cezası almış isem hesabimi sinirsiz kapatsınlar silsinler komple..

Elimden geldiğince herkese yardım ediyorum gerek oyunda gerek forumda.. Ama bizde insanız bazen sinirleniyoruz.

Neyse yapcak birşey yok kural kuraldır isyan etmiyorum yönetime de kızmıyorum ama üzüldüğüm nokta sadece şu oyunda o kadar hile bug bot var onlar ceza almayıp rahatca dolaşırken.

Ben oyuna o kadar senemi emeğimi verip yanlışlıkla global chate yazdığım bir küfür yüzünden 100 yıll bannlanmam zoruma gitti..Ben şimdi nasıl hadese adam toplucam.

Nasıl görevlere adam bulucam ben oyunu illagal oynayan pazar günleri 8 kişi bota bırakıp 24 saat hades dönen biri değilim ki.

Elimle herşeyi yapan normal bir oyuncuyum her hafta şeref desteği indirim desteği çekiyorum hesaba toplasan 15bin den fazla para yatırmışımdır.

Ama chatten insanı elemek kötü birşey nebilim geçen gün adam geldi burada hesabimi satmak istiyorum dedi rahatlığa baksana?

Eskiden sadece hesap satımına bot bug paylaşıma dini ahlaki ve sübyancı içeriklere o bannı atarlardı.

Darkorbitin oyuncusu bol sanırım.Öyle uygun görmüşler.

Mesajım yanlış anlaşılmasın lütfe kimseye bir isyanım yok. Sadece içimdekileri söylemek istedim hepsi bu kadar

İyi forumlar dilerim :)

8. Geçmiş olsun sana iki lafım var bundan bir ay önce bu chat yüzünden benim canim yandiğinda foruma düştüm hayali genç adminin sayfasına yazdim sen geldin orda atarli giderli bir yorum yaptın sana cevab verme gereği duymadim orda bak benim başima gelen senin başinada geldi onun için empati kurmayi öğren insanlari bir anda yargılama sana diyeceğim bu oyundaki yetkili beyler bu işe bir el atin 1 ay ban atiliyordu eskiden fazlası gerçekten oyundan soğutuyor bu işe lütfen bir el atin

Son düzenlenen: 20 Ağustos 2021
    Dontforgetme bunu beğendi.
  9. Gerçekten hatirlamiyorum büyük ihtimalle öyle birşey demişsem esprisine demişimdir kalbini kıracak birşey yaptıysam kusura da bakma :)

Yukarıda dediğim gibi ben kalkıp kimseye kasti olarak xx senin bilmem ney.. Demedim ben sadece başka bir yere yazacağım şeyi yanlışlıkla sinirden global chate yazdım ve dedim ki hadi beeee..

Oyuna senelerini yatirmiş binlerce tl'sini yatırmış biri olarak 100 yıl bann almak benim en son isteyeceğim şey, sonuçta herşeyi chatten hallediyoruz hades grubu olsun vs..

Diyorum ki araştırılsın eğer daha önce birisine ailevi değerine sövdüysem yada küfürlü bir şeyim varsa sinirsiz kapatılsın hesabın ben hesabında bannında değilim.

Ama benim ki duruğ dururken 100 yıl yemek gibi birşey oldu..

Gerek bu forumda gerekse oyunda herzaman insanlara yardım eden, eder bir kişiliğim olmuştur. Kimseyle takılmadan oyunumu oynarım..

Şimdi belki diyecekler ki sonuçta öyle bir küfür yazmışsın haketmişsin e ne diyim ki el vicdan :D 100 yıl bannmıdır bunun karşılığı.

Benim isyanım yok, açılsın da demiyorum çokda umrumda değil.

Ama beni üzen şey dediğim gibi oyunda zaten bir sürü bot va bug var hile var 9-10 gemi birbirine kenetlenmiş gidiyor adamlar anahtar bugu yapıyor.

Ya bu oyunda bir kere bile hileye buga bulaşmadım bir kere bile herzaman elimle oynadım..

Onlar böyle oyundan zevk alıp takılırken bigpoint takiminin inatla dürüst oyuncuları oyundan soğutup ceza taktiği uygulaması bana koyuyor..

Eskiden bazı klanların içlerinde tanıdık cm si vardi..

Üyelere chatte dalga geçerek geri sayım yaparak bannlardı.

Sorun hayaligençte değil sorun buradaki forum modlarında da değil sorun bigpointte de değil.

Sorun görevini kötüye kullanan insanlarda..

Ben bu güne kadar hiçbir mod adminle tartışmadım en azından yeni takımdaki ama eski takımda da çürük elmalar oldu kalkıp onların hatasını başkalarına vuramayız hayaligenç gibi adminler olsaydı 2-3 tane zamanında o tip cmlerde olmazdı.

Ez cümle şu ki şunuda söylemek istiyorum bu oyunda bann olayı artık birazcık oyundaki cmnin yada raporlamalara bakan kişilerin iradesine kalmış birşey..

Yemin ediyorum ki 1 ay önce düşman klan üyesine ironili bir laf soktum diye daha 3 saniye geçmeden 1 gün bann yedim :)

Sana ettiğim laf için de özürdiliyorum evet demek ki insanın başına gelebiliyormuş kusura bakma :D

Bu arada ben senin gibi lütfen açılsın tarafında değilim. Umurumda da değil sadece düşüncelerimi belirttim bana 6 ay sonra açıcam dedi 6 ay sonra kim öle kim kala ben 6 ay hades yapamadıktan grup bulamadıktan sonra benim için bir anlamı kalmıyor.

Saygilarimla iyi forumlar..

edit:siz sanırım tehditten bann yemiştiniz tehditle küfür olayı aynı şeymi bilmiyorum konunun tam içeriğini bilmiyorum, bide yanlış hatirlamiyorsam siz bann yedikten sonra daha fazla sinirlenip daha fazla konular açıp modlarıda tehdit etmiştiniz yada ona benzer şey, benim bann yemem 2 haftayi buluyor sadece 1 kere supportta mesaj attım derdimi yukarıdaki gibi anlattım acmam dedi bende zorlamadım.

Forumda konu falan oluşturup kimsenin özel konusunada yazmadım burayıda şimdi arkadaş konu açmış madem bende yazim modunda yazdım, yoksa bunlarıda yazmazdım.

Dediğim gibi konun içeriği tam olarak ney(sizin konunuz) bilmiyorum ama sizde daha önceleri cezalar almamış iseniz oyununu kendi halinizde oynayan biri iseniz birkereye mahsus açabilirler o adminlerin bileceği iş ama dediğim gibi ne olursa olsun eğer birkere yanıt aldıysan üsteleme derim. Açacakları varsada açmazlar kötü yönden değilde sen yinede iyi yönden çözmeye çalış

:)

Son düzenlenen: 20 Ağustos 2021
    YARGU bunu beğendi.
  10. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Öncelikle GİŞ Kuralları çerçevesinde hesap ticareti yasaktır. :)

Genel İşletme Şartları | DarkOrbit TR

Lütfen yöneticiler hakkında üslubunuza dikkat ediniz. Görevini doğru yapmayan olduğunu düşünüyorsanız elinizdeki kanıtlarla birlikte sunucularımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. :)

Şimdi genel olarak cevap vermek gerekirse TS ile oyun client ekranı ayrıdır. Yanlışlıkla oradan küfür ederken oraya yazmışım olmaz. :)

Bizler aslında perma chat banında bir hak veriyoruz. İki üst mesajda Takım Liderimizin mesajını paylaşan arkadaşınkinde söylendiği gibi 6 ay sonra tekrar değerlendirmeye alıp duruma göre açıyoruz. Ama küfür olayını artık alışkanlık hale getirmiş oyuncuları 6 ay sonra bile değerlendirmeye almıyoruz.

Bu konuda bir çalışma yapılmaktadır. :)

11. Bu konu hakkında neden yalan söyliyim ki? Ts de de mesaj atma bölümü var ama o kadar sinirlenmişim ki oyunda ki global chate yazmışım.

Bann yiyeceğimi bile bile böyle bir küfür etmem akıl mantık işi değil. O kadar emeğimin boşa gitmesini istermiyim yada kim ister?

Daha önce küfürlü konuşan kaç kişiyi reportladım ceza aldırttım kendim sevmediğim bir şeyi neden kendim yapayim?

Bugüne kadar forumda bir küfürüm bir uslupsuzluğum görülmüş mü? Oyunda da aynısıyımdir.

Uzatmaya gerek yok 6 ay sonra mesaj atmıcam açtırmak için atmam sanırım dediğim gibi o vakte kadar kim öle kim kala belli olmaz, ama biraz empati yapmak önemli

Belkide benim oyunu bırakmam için de bir sebep oluşmuş oldu yavaş yavaş soğur bırakırım oyunun istediği de budur belki :)

O kadar emek ver para yatır sonra hepsi çöp olsun ben hep diyorum 100 yıl bann atacağınıza direkt hesabi silin. Umurumda ollmaz

Biz kapıları programa atıp 24 saat bırakmıyoruz elimizle yapıyoruz chatten grup oluşturup grup arıyoruz.

Beni forumda az çok tanıyorsunuzdur.

Ben bu mesajları bannım açılsın diye değil, sadece gerçekten de gereksiz yere 100 yıl yediğimi dile getiriyorum gerçekten bilerek yapsam isteyerek küfür etsem birine bir suç işlesem vallahi hiç üzülmücem ama yanlışlıkla olunca çok koydu

YARGU bunu beğendi.
  12. YARGU

YARGU Guest

Sizi burada biliyoruz görüyoruz yardımlarınızı açık söylemek gerekirse birçok pilotlarımıza alıştık sizlerde dahilsiniz bunların içinde. :)

İnsan oğlu şaşar da beşer de diyelim. Umarım bu konudaki çalışma kısa sürede biter ve yapılan ufak yanlışlıklar için güzel bir af gelir. :)

Mesela Hades için TS ve DC kullanmaktayım. Chatten daha faydalı olduğunu söyleyebilirim. Tekrardan geçmiş olsun.

hayaligenc bunu beğendi.
  13. Mineral

Mineral User

Dikkat !Gemimde yalan çõzücü ve sinir yükseltici var:D

14. sen çakalsın :D

15. ateistkeci

ateistkeci User

Şu anda zaten değişti biraz bana mesela 6 ay sonra Supporta yazmam istendi 100 yıl banım için :p

16. hayaligenc

hayaligenc User

Selam,

Bununla ilgili nihai kararımı yazmıştım. Bu kararın hala geçerli olduğunu hatırlatırım.

Konu kilit.

Güzel bir hafta sonu geçirmenizi diliyorum ^^

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.